Sovětská bouře: 2. světová válka na východě (2010) (seriál)

Dokument, jak má být. Zrovna jsem shlédl díl o Oděse a Krymu - vcelku nezaujatě a objektivně jsou popisovány události, které tolik znamenaly pro naši budoucnost. Vezmu-li v úvahu, co tato éra pro Rusy znamená, kolik lidí ztratili a jak na ni vzpomínají, bylo by tu plné právo na zaujatější pohled, jenže tomu tak není. Když ruská vojska bránila Oděsu v poměru 1:7 a ještě se zmohli na úspěšný protiútok, bylo to sděleno jako faktum, ne jako materiál k honění ega. Když se něco nepovedlo, není problém to přiznat, když se něco povedlo nepříteli, platí to samé! Takto se mají točit dokumenty, a ne jako propagační materiály toho kterého národa. Když se přidá vizuální stránka (animace, počty, dokumenty), pak je tu jeden z nejlepších dokumentů o 2.sv.v.

Assassin’s Creed (2016)

Akce výborná, děj primitivní. Z tohohle se dalo vytěžit víc. Hru jsem hrál právě kvůli jejímu strhujícímu příběhu tisícileté války dvou frakcí. Tady se za hoďku a půl ukáže střet, naznačí se o co vlastně komu jde a hrdina v závěru zázračně prozře, aby v deseti minutách zmařil vše, co předtím udělal, zanechal trochu zvláštní konec a nechal si k titulkům zahrát zase nějakou debilní skladbu Hobbitovského typu (naprosto neodpovídající nějakému středověku, asasínům, templářům a dobrému vkusu). Všechna čest jako se zhostili Animu, ale skutečně je zvláštní když nejdůležitější morální rozhodnutí je otázkou jedné scénky a 5 minut a to samé se opakuje o malou chvíli později na opačné straně barikády. To zbytečně ubírá třeba velmi působivému vizuálu.

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

Řekněme, že na poměry TV Hovna to není až tak špatné. Některé ksichty a hlasy se opravdu blížily originálu (Alice Cooper, Cranberries, ostatně i Hapka byl dobrý), jindy se zase povedla choreografie (PSY, M.Jackson) a nebo byla vidět alespoň snaha (Green day, Adele). Jenže největší výkony tu předvedli maskéři a jejich práce často zastínila nějaké další snahy o ztvárnění předlohy. Ale byla tu i porota - aby si dodali světovosti, koukli se na pár dílů Čuprstár ze zahraničí a hýkali jak pominutí. Potleskem ve stoje se v našich zeměpisných šířkách také neplýtvá pro každého troubu, co zazpívá pár not bez chyby. Nova se už řadu let snaží tyhle ubohosti protlačit do české kultury. Zatím to stále vypadá trapně a sem se to zkrátka nehodí (ono se to nehodí ani nikde jinde, jenže hovada si vystačí s několika lacinými gesty a emocionální stránkou). Když už jsme u emocí - pokud je někdo tak nevyrovnaný, jako Sokol, který bulel snad už při úvodní znělce, neměl by to dělat. Jinak dokážu pochopit dojetí při emocionálním pojetí smutné písně, ale to co předváděla porota, to byla hysterie a ne dojetí. Pazderková se chová, jak kdyby už léta brázdila ulice, ale zároveň byla snad všude a všechno zná (vždyť byla na koncertu Mansona, a to i v Emerice!!) a její analýza originálů spočívá ve vypozorování a následovného reprodukování toho, co je každému zřejmé - aneb: "všimni si, že Shakira hýbá boky, to nikdo kromě mne nevidí a tak tu jsem za odbornici". Koháka jsem dříve měl rád - vzhled bezdomovce alespoň vynahrazoval jednoduchým, ale ne úplně nejhorším humorem. Teď u něj jednoduchost vystřídala dětinskost a trapnost. Překvapil jen s Pavarottim, ten se mu opravdu povedl. No a jak to celé dopadlo? Jak asi? Vyhrál zástupce 4%, kdo jiný.. Těžko se divit, když ze čtyř tanečníků musí být jeden černý a druhý žlutý (počítám, že třetí musí být něco přešitého, aby byla naplněna i kvóta úchyláků v každém pořadu).

Comedy Central Roast of Justin Bieber (2015) (pořad) odpad!

Vydržel jsem 20 minut a bylo to větší utrpení než Novoty. Moderátor je Hard ze svých vlastních vtipů, kterým se tlemí jak blbeček. Publikum je typická směska MTV blbečků, kteří zatleskají vždycky, když se jim řekne, decentně se zasmějí a vždy dají najevo, že některý vtip byl na americké publikum příliš kontroverzní (čti: opravdu vtipný). Možná, že se to v průběhu alespoň trochu rozjelo, ale proč to riskovat. Stand up komiků je dost a někteří opravdu stojí za to. Tahle umělá sra**a za to nestojí. Hned první komik si v "Roast of Justin B." trochu rýpnul do všech kolegů a pak se jemně otřel o Biebera samotného. Pak ho něžně objal, vykouřil a tím ten drsný humor na úkor Justýnky skončil. Čekám, že i v ostatních případech si trochu rýpneme do všech kolegů, abysme na Biebera nebyli příliš tvrdí, pár posledních vtipů nasměřujeme na něj. Pak ho vychválíme do nebe, jaký je to borec a nastavíme anál, kdyby se náhodou stále cítil dotčen. Potlesk, další! 20 promarněných minut.

Nepravděpodobná romance (2013)

"Ahoj, já jsem Karel, jsem alkoholik." "Ahoj Karle!!" "Už pár měsíců nepiju a snažím se žít nový život." "Zatleskáme Karlovi!" Že bych taky objel pár festivalů s tímhle sofistikovaným, naprosto skutečným příběhem Karla? Leckdo mne může mít za blázna, já tvrdím, že jsem vizionář. Pravda, můj příběh není z nejnapínavějších a děj je tak trochu ubohý, jenže já sázím na to, že když se mohou na nejrůznější festivaly dostat více jak hodinu dlouhé kraviny, můj příspěvek může doznat úcty za ušetření divákova času. Pokud by můj příběh o Karlovi někomu nestačil, může místo Pravděpodobné demence shlédnout jakékoli lesbické porno (tolik k té jediné krátké pasáži, která stojí za zmínku). Snad jen masochisté a ti vnímaví kreténi, co si říkají 'umělci' s citlivou dušičkou a pochopením pro vše ujeté dokáží ocenit uměleckou hodnotu amatérského filmu ze života blbky, které přeskočilo. Vždyť jen chtěla trochu štěstí ... a kupodivu ho v náručí dokonalého prince, který je po všech stránkách ideální muž - snad jen to, že se sjíždí ředidlem mu není ke cti a pak to hulení kazí obrázek dokonalého partnera, jinak je ale naprostou záhadou, proč ta mladá žena nenalezla štěstí v náručí feťáka. PS: retrospektivní děj, dokonce několikanásobný si může dovolit pouze Cimrman. PS2: Takže holky, hlavně si teď vzít první žárlivý vyfetlo, na který narazíte, po týdnu si ho vezměte a po dvou ať vás zbouchne a kdyby vám to náhodou nevyšlo, nezapoměňte se podělit o dojemný příběh života. PS3: Hlavní postava nebyla tak hrozná, primářka si zřejmě vzpomněla na Ordinaci a působení v produkci TV Hovna. A co se cvokaře týká - ten je ztělesněním Rorschachova vtipu o klaunovi Pagliaccim. Pár minut s někým takovým a hned máte na krku depresi, i když jste se šli léčit z chronických záchvatů smíchu.

Oldboy (2013)

Původní film je mi tak nějak u zádele. Tenhle ale stál za to. Skoro bych řekl: kam se hrabe 96 hodin. Tady je ta akce ještě surovější, příběh plynulejší, ale zároveň rozumně komplikovaný. Kupříkladu ty flashbacky byly jedny z nejlépe provedených. Navíc má krásně neotřelý (byť trochu očekávaný) závěr.

Kdo přežije - Jižní Pacifik (2011) (série) odpad!

Vezmeme pár dobrovolně se ztrapňujících kreténů, scénář z telenovely a žádnou pointu a máme "soutěž" o největšího kreténa na ostrově. Pak už jen následují pravidelné výlevy paranoiků o tom, kdo je jejich nejvíc nelepčí kámoš, kdo je největší svině. Pak následuje totálně nečekaná situace, kdy je vyhozen někdo nepodstatný, protože je to jediný zvrat, který může tahle kravina ukázat. Víc napětí už může ukázat jen Ordinace.

168 hodin (2006) (pořad) odpad!

Začínal jako zábavný pořad, shrnující dění uplynulého týdne, končí jako konkurence televizních novin. Zeman, uprchlíci, Rusko, Čína. To vše od feministické vítačky milující utiskovanou romskou menšinu, o které ví více než cikáni samotní (viz křivonoskova talk-show). V příštím díle: negroidní hošík v letáku z Lidlu - už z upoutávky je jasné jaké poselství pro Čechy máme - jste ubozí xenofobní rasističtí primitivové. Člověk má mít alespoň 10 kámošů - buzerantů, na zahradě slimáky, dvě zaměstnání, aby uživil Nořiny milované flákače a transparent "Za Evropu BAREVNĚJŠÍ", i kdybychom ji měli zničit. Zkrátka další pořad 'čt kvality'.

Ulice (2005) (seriál)

Scheisse strasse - zasraná ulice, scheisse strasse - zasraná ulise, Dušan Klein - Dušan s malým, Dušan Klein - Dušan s malým. Seriál o ničem, který má už x-tisíc dílů a kde můžete sledovat hrdiny každodenního života - pokud tedy žijete mezi naprostými kretény. Když už zpravodajství Novy kleslo na úroveň Fox News, tak i zábavní tvorba musí dohnat inteligenci diváka sledujícího Novu - Dallas je úžasným vzorem.

Mediterranea (2015)

Film, který se dokonale vyhýbá všem důležitým otázkám této problematiky. Zato povinné sousto pro sluníčkáře, kteří zpoza monitorů dokonale rozumí problému, hrozbě a dopadům. Film ukazuje chudáčky, kteří se seberou a jdou hledat lepší budoucnost. Už tady se nabízí jedna z nejdůležitějších otázek - proč a proč teď? Člověka napadají otázky typu - kdy a jak tohle začalo? Co mají země uprchlíků společného? Nemůžeme si za to sami? Jaké to bylo za Kaddáfího a Husajna? Film - nic! Hned v úvodu se nabízí další otázka - kolik našich spoluobčanů má novou elektroniku, značkové oblečení a peníze na cestu přes půl světa? Film - nic! Člověk by se mohl i zeptat, jak vypadá ta masa, co se sem valí. Mohli bychom zaslechnout názor armádních expertů na podobu člověka, který sem utíká. Mohli bychom se ptát na (ne)začlenění, agresi, snahu o spolupráci, násilí, zločinnost, média a na spousty dalších otázek. Jenže to všechno tam není. Tohle je zbytečný film, který nepřinese nic nového, nic nevysvětlí, nic nezodpoví. Jen ukáže pár uprchlíků, kteří absolvovali pouť. Diváku, lituj je, protože jsou to taky lidé a museli absolvovat náročnou cestu. Diváku, neptej se, kde na ni vzali. Neptej se odkud a proč zdrhají. Diváku, nepřipomínej, že zatímco jedni utíkají, druzí bojují za skutečnou svobodu své země. Diváku, nevzpomínej, jak to všechno začalo. Dívej se, lituj je, sbliž se s nimi, protože tohle je podle skutečnosti. Vždyť je tam i náznak problémů, které tu způsobili, tak to přece musí být pravdivé a objektivní... Ten, kdo toto shlédne a myslí si, že ví něco víc, nevěděl zřejmě předtím naprosto nic - jen tak lze vysvětlit naivitu takového očekávání. Ten, kdo díky nedostatku informací uprchlíkům fandí, ten jim bude fandit dál a toto použije jako ukázku politováníhodnosti. Ten, kdo se obává dopadů migrace, ten ať hledá informace jinde.