Pokoj v duši (2009)

Málokto zrejme tuší, že producentom tohto snímku je údajne Janko zo SFZ, ktorému pod Korčokovými okuliarmi, uteká jedno očko smerom na Sabinov. Mne osobne sa tento vyslovene obyčajný snímok páčil. Je to čistý život, v ktorom Vám chcú všetci blízky priatelia pomôcť (najmä teda vtedy), keď pomôžu v prvom rade samým sebe.

Jedeme na teambuilding (2023)

Ja sa musím úprimne priznať, že som sa pár krát schuti zasmial. A taktiež musím úprimne povedať, že pár pasáží bolo pekne trápnych. No z celkového hľadiska, to nie je až taký prúser, ako som sa pôvodne domnieval.

Perinbaba a dva světy (2023)

Ruku na srdce, koho, kto sa dopočul o tom, že bude pokračovanie tohto kultového príbehu, neprepadla myšlienka, že toto bude průser ako hovädo. Možno keby sa samotný snímok nespájal s pôvodnou Perinbabou, možno by na jeho chrbte nebola taká ťarcha úspechu z minulosti. Ja osobne som nič nečakal, veď to ani nemalo zmysel, pričom len fakt extrémne naivný jedinec sa mohol domnievať, že toto bude spĺňať čo i len priemernú kvalitu. K hereckému obsadeniu sa vyjadrovať nebudem, príbehu ako takému detto, no čo bolo vyslovene zarážajúce, bola tá hrôzostrašná réžia a katastrofálny strih na úrovni nejakého amatérskeho počinu z YouTube. Fakt otras, až je človeku toho Jakubiska ľúto. Alebo, či nie je aj lepšie, že sa niečoho takéhoto nedožil. Nech odpočíva v pokoji.

Michael Kohlhaas (2013)

Všemohúci” vyjadril svoj názor, že je tento snímok ako “Statočne srdce”, akurát že pre náročnejšieho diváka. Po 40 minútach som to musel vypnúť, lebo jedine slovo, ktoré ma počas sledovania tohto snímku napadlo, bolo “pičovina”. A ešte k tomu aj kurevsky nudná.

The Walking Dead: The Ones Who Live (2024) (seriál)

Spin-Off Walking Dead do ktorého sa mi príliš nechcelo, keďže mojou osobou bola videná akurát prvá séria, ktorú si už prakticky ani nepamätám, avšak vďaka flashback-om, som fakt nemal dojem, že by mi nejakým výraznejším spôsobom ušla pointa "z minulosti". Čo sa samotného seriálu týka, prvé dve epizódy sú výborné a dostatočne navnadia po každej stránke. Tretia ešte ako tak drží kvalitu, aby nasledujúce dve pomerne dosť výrazným spôsobom upustili od dejového tempa, pričom samotný námet mi už vyslovene prišiel tak, akoby bol úmyselne vyskladaný čisto na konverzačkách, než skutočnej akcii či samotnom boji so zombie, ktorý by mal byť hádam aj podstatou. No a pri tejto príležitosti som si prakticky uvedomil, spomenul, prečo som vlastne "The W.D." prestal sledovať. Ja chápem, že to musí byť aj o niečom inom, že v príbehu musí byť pridaná hodnota v podobe rôznych osudov postáv či iné "konflikty", ktoré príbeh prehĺbia do vyššej podstaty. Nuž ale, čo Ja viem, či je toto správna cesta. Za mňa tak fifty/50.

Oracle (2023)

Slabší rozbeh, ktorý sa ani nesnaží navnadiť, ma trochu sklamal a bol akousi zlou predzvesťou. Keď sa prakticky 25 minút nič nedialo, hovorím si, toto bude prúser, ako keď Sulík s dcérou v Dubaji chľastali za štátne. Lenže tomu dementovi sa nič nestalo (lebo šak, lebo Fico) a tak som sa aspoň vnútorne snažil upokojiť, že v tomto prípade to ešte len príde. No a čuduj sa svete, nakoniec sa z toho vykľula relatívne stráviteľná, duchárska jednohubka pre nenáročných. Netreba prakticky absolútne nič očakávať a nebudete vyslovene sklamaní. Medzi dva-3, dám tri, lebo kvalita spracovania je na mieste, pričom snaha o budovanie tej správnej, hutnej atmosféry sa taktiež uprieť nedá. Prekvapivo spokojný.

Gisaengsu: Deo Geurei (2024) (seriál)

Na môj vkus sa veľmi rýchlo odhalia príbehové karty, a tak už diváka prakticky po dejovej stránke nemá čo prekvapiť. Potom je to už len o akcii, čo zas treba pochváliť, keďže tempo je ten posledný tromf, ktorý tejto mini sérii zostal. 6 epizód, je tak akurát, nepozerá sa nato zle, rýchlo to zbehne, no či je toto lepšie ako priemer, to jest otázka.

Raging Grace (2023)

Takto to dopadá, keď chce niekto vytĺcť kredit z dlhodobo "využívanej" témy, ktorá akurát tak polarizujúca spoločnosť, pričom sa chce zviesť na chrbte horor žánru, no nemá nato nie len kredit, ale ani vlohy. Ono totiž, tie ojedinelé, atmosférické pasáže a jedna, jediná scéna, to v žiadnom prípade nie že neutiahnu, ale ani nezachránia. Na sociálna drámu, ktorá by mala vyvolať (asi) súcit (z nepriaznivého osudu), to možno celkom ujde, no nadšenie vyvolá len v úzkom okruhu publika. Napríklad v takej Bratislavskej, liberálnej kaviarni plnej pokrytcov, v ktorej ma korytnačka vyššiu hodnotu, ako ľudský život. Slabší priemer.

Late Night with the Devil (2023)

Originálny koncept prezentovania paranormálnych javov sa tvorcom rozhodne uprieť nedá. O tom žiadna. Nuž ale, Ja tak celkom nerozumiem tomu tunajšiemu “aplauzu”. V globále sa 3/4 filmu nič nedeje, pričom za zmienku stojí akurát tak jedna kratšia debata s diablom, vizualizácia fóbie a úplný úplný záver, ktorý je odseknutý za minútku aj dačo a - finito. Toto sa pravdepodobne v červených poličkách dlho neohreje, i keď priaznivcov si tento “snímok z javiska” nájde. Rozuzlenie je plusom, no nič z čoho by mal človek po tej nude padnúť na riť, lebo toto je rozhodne viac konverzačka, než šokujúci horor so silnými kartami, ktoré len tak jednu za druhou - “súka z rukáva”. Medzi dva-3, viac ani o chlp.

Desaparecer por completo (2022)

Mexická “kliatbovina” pre nenáročných, ktorých viac uspokojí originálny námet, než samotná realizáciá. Fakt škoda, že sa s tým priatelia “za Trumpovým plotom” nepohrali viac, lebo v tomto prípade je potenciál v podobe príbehu badateľný, akurát že všetko okolo toho je akési bezzubé, pričom prevláda viac nudných pasáži, než tých, ktoré by mali samotný snímok držať pri živote. Na horor fakt málo.