Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Ked opomeniem moje presvedcenie, ze uz ziadny novy Indy nemal uzriet svetlo sveta, tak by som to zhodnotil asi takto...Uvod perfektny, atmosfera 50tych rokov skvela. Rokenrolova bitka v krcme a nasledna nahanacka je asi najjonesovskejsia a najlepsia scena z noveho Indyho a Irina v podani C.Blanchett bola ako zaporak fajn. Ano, chemia medzi indym a mladym bola celkom dobre vystihnuta hoci na vztah otec - syn z trojky sa to nechytalo. Tak isto potesili aj niektore nuansy, ktore si rejzo pripravil pre fanusikov. Co mi vadilo...V podstate samotna postava Mutta, digitalne mravce, gycova zapletka s lebkou a mimozemstanmi, nahanacka dzipov v lese atd. Celkovy dojem rozporuplny a vysledny zazitok priemerny. Skoda, ale vzhladom na to, ze exhumaciu klasickych hrdinov az na par vynimiek neuznavam, som bol pri hodnoteni este celkom zhovievavy.

96 hodin (2008)

A toto malo byt co?? Pocul som oslavne ody na tento film a hodnotenie tu na csfd by tiez zodpovedalo nejakej pecke. Dostal som klasicky akcak, ake sa tocili v 80tych rokoch, cize patos, absolutna absencia logiky, same klise a to vsetko bez nadhladu, alebo aspon nejakeho Bckove plastika. Jeden nasraty otecko zrovna zo zemou polovicu pariza a aby sme mu to uverili, tak je samozrejme byvaly vladny agent...ale prosim vas..

Vzhůru do oblak (2009)

Uvod mily, dojemny - celkovo prva polovica filmu pekne slape, kym ta druha u mna sklzla do klasickeho akcneho animaku, hoci remeselne perfektne zvladnuteho. Na wall-e sa up bohuzial nechyta.

Sbohem, baby (2007)

Vaham medzi troma a styrmi hviezdami. Na jednej strane kvalitne nastolenie atmosfery prostredia, v ktorom sa film odohrava. Vyborne herecke vykony a zaujimave postavy. Na druhej strane prilis zamotany a miestami mnou nepochopeny pribeh a cudny hlavny hrdina. Neviem, ci to bol autorov zamer, ale pripada mi, ze postava C.Afflecka ma byt obycajny chlapik, ktory pozna ludi, stvrt, no nie je taky tvrdak, aby nerobil chyby a vychadzalo mu vsetko, coho sa chyti. No napriek tomu jedna s vrahmi, bitkarmi a dilermi ako ten najvacsi toughguy, vsetci maju pred nim respekt ako pred miestnym alcaponem a z kazdej situacie vyviazne bez skrabanca. Napriek tymto vytkam davam slabsie 4, je to dobra drama, herci su skveli a napatie by sa dalo krajat nozom na tie najvacsie steaky.

Smrtihlav (1998)

Dobre, dobre, ale nie dokonale. Hlavny hrdina troska strnuly a hlavne nesympaticky a zaver mi prisiel taky nejaky nasilu. Inac velmi podareny a temny tatko Matrixu...jo a K.Sutherland bol genialny.

Sejmi eso (2006)

Pripada mi to ako pokus natocit akcnak v style klasik Guya Ritchieho, pokus, ktory mi prisiel sialene priemerny. Znami herci maju malo priestoru a postav je tolko, ze ani jedna nestihne zaujat. O nejakej kultovej, ktora vam este dlho ostane v pamati nemoze byt ani rec. Film ubehne celkom svizne a nenudi, styl rozpravania pribeh obcas zbytocne zamotava, aj ked by nemusel a niektore akcne sceny su naozaj vydarene. Vsetko pokope vsak funguje len tak na pol plynu, celkovo trosku lepsi priemer.

Strážci - Watchmen (2009)

Parada. Predlohu som sice necital, ale film u mna fungoval dokonale. Mozno mu vizualne trosku uskodil mensi rozpocet, ale to sa da prepacit. Rozporuplny a moralne neurcity zaver, genialne sceny (uvodne titulky, dr.manhattan vo viename, sceny vo vazeni) a hlavne perfektny rorschach.

Pařba ve Vegas (2009)

Podla traileru som cakal nejaku zlozitejsiu zapletku a pointu, nie vsak taku absurdnu ako napriklad v takom Dude where is my car. No napriek jednoduchosti film pekne odslapal a zabavil. Dobra komedia, dobre spracovanie, troska sablonovite postavy, ale to vobec nevadilo.

VALL-I (2008)

Velmi pekny/mily a zabavny animak. Eko agitka v takomto podani a urcena detom je podla mna o.k.. No napriek tomu, ze je to film urceny pre deti, troska ma vytacali vyslovene nelogickosti. SPOILER ako je mozne, ze eva si uvedomila pritomnost zivota na zemi az po najdeni rastliny??? A ten maly chrobacik bol co? Tiez stroj :)))? Rovnako neviem, ako by sa spraval hasiaci pristroj vo zduchoprazdne, ako by ludia dychali, ked skoro ziadne rastliny na zemi neboli atd. Viem su to detaily, ale zase aj deti maju pravo na trosku logiky. Inac animacia perfektna, obrazovo nadherne a pribeh fajn..Takto si predstavujem dobry rodinny animac.

Ctihodný občan (2009)

Tak tento film si urcite nezasluzi cervene hodnotenie. Dobry rozjazd, ale tolko scenaristickych barliciek a trapneho patosu, ze to pokazilo aj to dobre, co film mal. Pre mna 3 hviezdy - 60%.