Náhlý úder (1983)

Finalna scena v ktorej Clint pochoduje oproti triu zlocincov ako niaky westernovy Terminator bola aj na mna trosku prehnana. Harry zacina byt starsi a pomalsi a akysi unaveny a dost velku cast pribehu zabera nudna neinovativna Revenge linia Sandry Locke. Cim sa seria v predchadzajucich dieloch vyznacovala boli nezabudnutelne Callahanove hlasky, ktore mi vzdy rozhybali branicu no tie tentokrat skoro uplne absentuju, co naznacuje, ze seria sa uz mala pobrat do dochodku.

Násilník (1976)

Slaby dej a menej napataj atmosfery, ktoru nahradila akcia sposobili, ze treti diel serie je o uroven nizsie ako jeho starsi bratia. Hlasky nechybaju zvlast slovne vymeny medzi Harrym a McKayom su na nezaplatenie - McKay: Youve been transferred to Personnel Harry: Personnel? Thats for assholes! Mckay: I was in Personnel for ten years! Harry: Yeah. Inak vsak dost zapasi s uz videnym klise, ktore sa tvorcovia pokusili osviezit zenskou partackou, akurat ze humor medzi nou a Harrym mi pride sileny.

Magnum Force (1973)

A man's got to know his limitations. Vyspelejsi pribeh, viac vrazd, rovnako dobre hlasky a tiez pokus o politicku korektnost v podobe Harryho odmietnutia pridat sa k samozvanym rukam zakona. Charizma mu opat nechyba a zeny sa mu len tak vrhaju pod nohy same - S:What does a girl have to do to go to bed with you? H:Try knocking on the door. Rovnako dobre ako prvy diel, Clint sa pravdepodobne so zbranou v ruke uz narodil.

Drsný Harry (1971)

Clint Eastwood bol, je a bude kral. Podobne ako v dolarovej trilogii mu rola sadla na mieru.Oproti chladnemu, cynickemu frajerovi nastupi odporny sliziak v podobe Robinsona a hra sa moze zacat. Harryho jedinym nepriatelom vsak nie je len psychopaticky ostrelovac, ale tiez americke zakony, ktore obcas az prilis nahravaju zlocincom. Nekompromisny film, ktory nepriniesol do akcnych filmov len nove myslienky (vsimol som si cim sa nechala inspirovat Smrtonostna pasca 3), ale aj novy prototyp hrdinu a samozrejme legendarnu scenku I know what youre thinking. "Did he fire six shots or only five?". Ak by bol dej premyslenejsi mohol by som dat aj plne hodnotenie. PS: G:How does he feels about Mexicans? DG: Ask him. Harry : Especially Spics :)

Porco Rosso (1992)

Je neuveritelne, ako dokaze Miyazaki dokonale sklbit detsky svet fantazie a krutu realitu sveta dospelych. Krasna rucna animacia ma svoje caro a nedokazem vysvetlit ako to majster robi, ale pri jeho filmoch zazivam rovnake pocity ako ked som bol dieta. Asi najlepsi film o lietadlach, co som zatial videl, este nikdy som nemal taku chut prelietiet sa v starom veteranovi z 30tych rokov. Treba povedat, ze Kurenai no buta je zatial asi najmenej inspirativnym filmom nasho japonskeho genia, ale scena "nebo" bola fenomenalna. Skoda len, ze zaver je akysi seknuty a uponahlany a zrazu pride precitnutie zo sna do reality, no mohlo to byt spracovane aj lepsie o tom nepochybujem.

Kazatel (2011)

Filmy Scotta Charlesa Stewarta smrdia beckovostou na kilometre. Natom by nebolo nic zle, keby sa tak strasne nesnazil aby posobili prvoligovo, az je to neskutocne trapne. Akcna scenka ked knaz zabije strazcu ulu je vrcholom celej debility a scenaristi by si za hlasky, co vlozil do pusy Urbanovi zasluzil basu natvrdo. Miera klise nepozna hranic a strih a kamera to tiez zrovna nevyhrali. Pre mna zatial najhorsi film tohto roka. Ako napisal jeden iny uzivatel - vsetko sme to videli uz niekde inde a navyse ovela lepsie.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Prisiel som, videl som a nesmial som sa. Po Monty Pythonovi druha komedia u ktorej som sa ani jediny krat nezasmial. Downey a dokonca aj Kilmer su sympaticky, ale tie hlasky tentokrat Blackovi niak nevysly. Cele mi to prislo strasne silene a toho afektu som mal akurat tak nad hlavu. Prekombinovane dejove zvraty, ktore nezaujmu a radoby akcia popretkavana nudnymi dialogmi a hlaskami pri ktorych som si chcel obuchat hlavu o stenu a sam seba som sa pytal - na tomto sa vazne niekto smeje? 2 hviezdicky za podarenu reziu a charizmu hlavnych muzskych predstavitelov.

Soukromá škola (1983)

Tolko nahych dievcat sa nevidi ani v dnesnych komediach :). Prijemna, nenasilna atmosfera 80tych rokov, ale ako to uz chodi humor sa tiez v priebehu rokov vyvija a starne a nemozem povedat ze toto by bola moja salka kavy. Staromodna naivita z filmu len tak dycha ako z hereckych prejavov, tak dejoveho a postavoveho stereotypu. Pokial mate radi tento typ komedii, ktore su umiernenejsimi predchodcami dnesnych teen komedii, tak potom sa vam tato nenarocna jednohubka moze pacit.

Rváčův deník (1995)

Brilantny DiCaprio, zvysok je vsak len rovna cesta smerujuca od talentovaneho chudobneho chlapca az na samotne dno. Ano, drogy dokazu znicit zivot kazdemu, robia z ludi trosky a mozte vdaka nim klesnut az na taku hranicu ze slova ako dostojnost, hrdost a sebaucta uplne zmiznu z vasho slovnika. Par dobrych myslienok na zaciatku, ale zvysok drogovej cesty je uz pomerne nudny, Kalvert ho proste nedokaze predat tak ako Aranofsky alebo Boyle. Skoda, ze DiCaprio si uplne znicil povest katastrofalnym Titanicom, lebo vdaka Basketbalovemu denniku som zistil, ze herecky talent sa unho neprejavil az v poslednych rokoch, ale driemal v nom odmlada.

Neznámý (2011)

Obstojny thriller, ktory naplnil moje ocakavania. Narozdiel od inych uzivatelov si nemyslim, ze pointa bola tak uzasne priehladna, co ma sklamalo boli akcne scenky. Tie su akesi nemastne-neslane a Neeson uz nie je najmladsi, co sa casto odraza. Cely pribeh sa nevyhyba klise a pri viacerych scenach som si spomenul na minulorocny From Paris with Love, ale ale aj Taken a ine thrillery. Unknown ziadnu dieru do sveta neurobi, ale aj tak ide o mierny nadpriemer ktory urcite neurazi.