Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Az nato ze trochu rozvlacny, ale inak neskutocne silny film. Affleck zahral snad najvacsieho sliziaka vobec a Brad Pitt bol majestatny ako vzdy. Poeticka kamera obcas skvele udavala podton, inokedy posobila trocha samoucelne. Aj napiek natahovaniu som sa vacsinu filmu naozaj nenudil, Jesse aj Bob boli nevyspytatelny a mnohe sceny posobive a pamatne. Zaverecne minuty boli dychberuce a jemna melancholicka hudba len podciarkla celkovy nadych filmu. Aj ked film nie je dokonaly, u mna vladne dokonala spokojnost nad velmi dobre zahratym a precitenym filmom s jednym z najlepsich zaverov ake som doposial videl.

Plivu na váš hrob (2010)

Dalsi do rady maximalne zbytocnych filmov. Scenar, ktory by dokazala vymysliet aj opica. Torture scenky nie su nijak inovativne, a vlastne aj cely dej je jedna trapna fraska. Atmosfera -absolutne ziadna. Uprimne nechapem komu je tento typ hororov urceny, pretoze okrem explicitneho nasilia neprinasa absolutne nic a vymysliet scenky s mucenim naozaj nevyzaduje nic viac ako peniaze na efekty. Skoda premarnenych 107 minut.

Sociální síť (2010)

Najlepsi film roka 2010? Pochybujem... od Finchera vzdy ocakavam vysoky standart a aj som sa ho dockal. Rezia je bravurna, rovnako tak strih,scenar a dokonale hudobne zafarbenie. Jesse Eisenberg zahral svoju rolu dobre, bezpochyby ho vsak zatienil Garfield ktory ma potencial stat novou hereckou nadejou do buducnosti. Rozhodne sa nejedna o ziadny nudny zivotopisny film, ale o dynamicku vypoved toho ako FB meni svet a co vsetko viedlo k jeho sucasnemu stavu. Preco iba 4 hviezdicky? The Social Network je sice remeselne zvladnute majstrovstvo, ale rovnako tak vykalkulovana hra na istotu Fincher proste vie co na divakov plati a to im aj dava, ale narozdiel od jeho starsich pocinov ostava bezduchou skrupinou s absenciou silneho pamatneho momentu a neosobnym pristupom.

Paranormal Activity 2 (2010)

Pokracovanie PA si nezachovalo nic z tajomnej atmosfery prveho dielu. Atmosfera graduje len v jednej scene, ale aj ta je nakoniec zle natocena takze na strach vobec nedojde. Lakacky su absolutne neefektne a zaver ktory bol v jednicke naozaj famozny je tentokrat absolutne nevydarenym odvarom, ktory stihne v priebehu par okamihov odobrat celu tajomnu atmosferu. Hold menej je niekedy viac.

Red (2010)

Nuz mali by sa zaviest polhviezdicky, lebo Red je niekde medzi 3-4. Akcne, zabavne, ale inak vcelku priemerne. Najlepsia je urcite chemia medzi hlavnymi predstavitelmi, a Malkovich aj ked nepatri k mojim oblubencom bol tentoraz vynikajuci a skvele ma pobavil. Oddychovka ako vysita, ale finale je odflaknute a postava Freemana ostala trestuhodne nevyuzita.

Vzhůru do oblak (2009)

Animak, ktoreho zmysel urcite deti nemaju sancu pochopit. Krasne dojemne a napriek komickym postavickam je vidno ze Pixar sa pokusil natocit tentokrat viac nez len dalsiu animovanu zabavu pre vsetky generacie. Niekolkymi vynimocnymi momentami ma presvedcili, ze keby sa do toho naozaj obuli boli by schopny natocit prvotriednu dramu. Napriek tomu je Up naozaj carovnou spomienkou na mladost muza, ktory cely zivot hladal dobrodruzstvo, az si napokon uvedomil ze najvacsim dobrodruzstvom je zivot sam.

Robin Hood (2010)

Scott natocil vlastne akysi prequel k pribehu Robina Hooda. Rozhodol sa odlozit prec rozpravkovy kabat a aj ked sa samozrejme nevyhyba idealizacii a romantizovaniu, ide skor cestou historickeho velkofilmu (historicky nepresneho). Strong je skvely zaporak, aj ked skutocny sliziak je kral John v podari Oscara Isaaca. Co sa tyka celkoveho pribehu chybaju mi niektore sekvencie, ako napr. zaciatok vycviku mladych lupeznikov, ci rozkvet vztahu Marion a Robina, ktore boli pravdepodobne vystrihnute z dovodu prijatelnosti pre mainstreamove publikum. Samozrejme najvacsim sklamanim je absencia epickej hudby, ktora vzdy dodava filmu novy rozmer a taktiez zaverecna bitka bola pojata pomerne skromne. Celkovy zaver je taky ze RH sa kvalitou ani zdaleka nepriblizuje Gladiatorovi, ale napriek tomu ide stale o kvalitny film a hodnotit ho 2 hviezdickami je podla mojho nazoru absolutne infantilne a trapne zvlast od ludi, ktory davali plne hodnotenia omnoho horsiemu Kralovstvu nebeskemu.

El Dorado (1966)

Niektore hlasky boli fakt dobre, ale film ako celok nic extra. Tak vysoke hodnotenie nechapem , lebo od Leoneho skvostov ma El Dorado daleko. Najvacsim prekvapenim bol Caan, ktoreho poznam skor ako cholerickeho suchara, zatial co tu sa zhostil role mladeho sasa. Skutocne vtipny bol vsak len zastupca serifa a kde tam americky hrdina John Wayne.

Obchodník se smrtí (2005)

Zivotopisny pribeh natoceny Scorseseho stylom premietnuty do noveho milenia. Satiricke a ironizuje obrazy doplnene sarkazom Cagea. Dobra rezia aj herecke vykony, hudba a aj napriek tomu mi tam nieco chyba. Mozno silnejsie momenty ci strhujucejsi pribeh. Prva polovica a hlavne Orlovov vzostup je brana prilisnymi skokmi a druha je prilis nezaujimava. Rozobera sa vlastne uz len to iste dokola a dochadza k vnutornemu boju u hlavneho predstavitela. Niccolovi sa podaril natocit dobry zivotopisny snimok, ale o ziadnu majstrovsku dramu sa nejedna.

Město (2010)

Zatial co Gone Baby Gone ma minulo The Town je trefa do cierneho. Ben Affleck je sice o dost lepsi reziser ako herec no prvykrat ukazal, ze aj on vie hrat. Charizma mu sice nikdy nechybala no tie jeho afekty boli na nevydrzanie. Skutocne prostredie, skutocny ludia, zromantizovany zaver a jedna dobra autonahanacka, ktora ma potesila svojou realickostou. Mesto nie je nijak prelomovym filmov, ale napriek vsetkym klise ide o vyborny pocin.