Superbad (2007)

Jedna z najlepsich teenagerskych komedii tejto dekady, ktora z Christophera Mintz - Plasseho urobila navdzy McLovina :) Pocas vacsiny filmu som sa dobre bavil, aj ked zaver sa nevyhol trocha otravnemu moralizovaniu.

Ukradené Vánoce (1993)

Prave tie tolko vychvalovane pesnicky som nemohol vystat. Bizarny Jackov svet si ma vobec neziskal a neskutocne nudny dej ma zabijal. Videl som to raz a myslim ze tak skoro sa k tomu zas nevratim.

Společné Vánoce (2007)

Spolocne Vianoce ma sice neprekvapili, ale ani nesklamali. Od zaciatku do konca su naplnene prijemnou rodinou atmosferou a sviatocnou pohodou. Herci sice nedostali vela priestoru, zato im role sadli ako uliate.

Souboj Titánů (2010)

Kuzlo sa vytratilo... namiesto ocakavaneho epickeho fantasy som sa dockal podpriemerneho blockbasteru s priemernymi efektmi a nudnym Worthingtonom.Najvacsiu charizmu vo filme prejavil asi Mads Mikkelsen co je dost smutne. Druhu hviezdicku udelujem za nezabudnutelneho Krakena.

Závrať (1958)

Prva polovica filmu vas zatlaci do sedadiel, Hitchcock proste vie ako stupnovat napatie. Druha polovica ma dejovo nijak neoslnila ale herecke vykony Jamesa Stewarta a Kim Novak vas nenechaju chladnymi. Myslim vsak ze Vertigo ma nevyuzity potencial a postavu Barbary Bel Geddes som vobec nepochopil.

Gran Torino (2008)

Clint Eastwood je vo svojich 78 rokoch vacsi frajer nez vacsina dnesnych akcnych hrdinov. Dramaticky zaver len podciarkol skvelu reziu. Aj ked je cely film len one man show nemozem tomuto eposu nic vytknut a snad sa Clintovi bude darit aj nadalej.