Na doraz (2010)

O dost menej smiesne ako Hangover, ale rovnako dobry film. Vyznania od srdca strieda fekalny humor. Galifianakis si sice zahral podobnu rolu, ako celok vsak Due Date vyznieva odlisne. Phillipsov rukopis je sice jasne citatelny, no namiesto sialenej komedie ide tentokrat viac o inteligentny road movie. Kto vsak ocakava druhu Pařbu vo Vegas ostane sklamany.Onanujuci pes bol super (ten vyraz tvare je neskutocny) a netradicny zaver v podobe mojho oblubeneho sitcomu Dva a pol chlapa bol ceresnickou na torte.

Železný obr (1999)

Krasny rucne kresleny animak, ktory mi pripomina tie z cias stareho Disneyho, ked este nemuseli mat najdokonalejsie CGI efekty aby boli super, pretoze mali srdce. King Kong, E.T., Superman sa spojili v jednom dojimavom pribehu, ktory je sice dejovo velmi jednoduchy ale emocialne a myslienkovo bohaty. Uz dlho ma ziadny film tak nezahrial pri srdci.

127 hodin (2010)

Bravurny herecky vykon Jamesa Franca, toho oscara by som mu naozaj doprial. Boylovi sa podarilo kvalitne natocit skutocny pribeh Ralstona, islo by vsak len o dobre spracovane zachytenie udalosti nebyt Francovho vykonu, ktory filmu dodalo novy rozmer. Do emocionalnej vypatosti mi chybala lepsia hudba, ktora mohla vsetko dotiahnut do este vyssej urovne. Napriek tomu ze vacsina filmu sa odohrava na malom priestore medzi skalami som sa ani na chvilu nenudil a verim tomu, ze ak by si nabuduce Boyle vybral niaku latku ktora by mu dala priestoru na rozvijanie mohlo by ist o prvotriedny pocin.

Poldové (2010)

FIlm Kevina Smitha bez Kevina Smitha aneb The Other Guys po druhe tak trochu inak. Skoda ze zatial co taka Dogma ci Jay a mlcalnivy Bob vracaju uder mi trhali branicu tentokrat som sa zasmial az 1x.... Dialogy nefunguju tak vtipne ako by mali a akcne casti su nudnejsie, ako tie v ktorych sa rozprava. Chemia medzi Willisom a Morganom skratka nefunguje tak ako by mala a nezachrani to ani "Stifler". Cop Out nie je zlym filmom, ale kvoli slabemu scenaru zapadne len medzi priemerne nevyrazne komedie.

Gulliverovy cesty (2010)

Zopar celkom podarenych vtipov nemoze zakryt absenciu originality rovnako ako Jack Black nemoze utiahnut cely film len pomocou grimas a vrestania. Pribeh v podstate negraduje a stoji na dokolecka sa opakujucich situaciach a zaver je jedno velke sklamanie vdaka hlupuckemu scenaru. Dva svetle body filmu - O'Dowdove dvorenie princeznej a Jack predvadzajuci "prirodzeny pohlad" ala Brad Pitt v Troji.

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Myslim ze golfista to perfektne zhrnul. Na zaciatku som si vravel ako tomuto ludia mohli davat 5 hviezdiciek pomiatli sa snad? No cim dalej tym viac si ma tato netradicna romantika ziskavala a Epilog bol skvely aj ked scena pri strome bola pre osobne lepsia a silnejsia ako zaverecne sekundy.

Megamysl (2010)

Neskutocne predvidatelny animak, ktory stoji a pada len na jednej veci - Willovi Ferrelovi. Ten si tentokrat strihol tak trochu solo zatial co ostatne postavy su odtlacene do uzadia. Nesmie chybat ani tradicny ukecany spolocnik,osudova laska a samozrejme humor ktory vsak v tomto pripade prilis nefunguje. Oproti The Incredibles vyzera Megamind ako mladsi nepodareny surodenec, ktory zapadne medzi ostatne tuctove animaky. Predsa len ma vsak film raz dojal a to pri scenke ktora odkazuje na moju srdcovku z detsva Crash Bandicoot.

Requiem pro panenku (1991)

Nemozem si pomoct, ale este som nevidel cesky alebo slovensky film, ktory by ma ocaril. Proste ta technicka stranka a dokolecka ta jedna ista nepodarena melodia....Trapne pokusy o umelecku kameru a "herecke vykony" korunovane primitivnym scenarom. Ak Requiem porovnam s Formanovym Preletom, ktory bol zasadeny do rovnakeho prostredia a taktiez nevyzadoval obrovsky rozpocet, je to na zaplakanie. Pri citani komentarov o uzasnej atmosfere mi ostava rozum stat, lebo jedine co som pocitoval bola nuda, ktoru ako tak zachranil zaver ale zase sa mi potvrdilo, ze vysoke hodnotenie neodraza skutocne kvality filmu, ale len akysi lokalpatriotizmus.

Lovec trolů (2010)

Prilis vela nudnej omacky okolo hlavneho jedla. Trolovia su prilis komicky nato, aby jednotlive scenky budili napatie ci nebodaj strach. Tie pasaze v ktorych sa nevyskytuju su vsak menej zabavne nez skutocne dokumenty o cervikoch na Animal Planet. Hold dalsi do zoznamu nepodarenych "rucno kamerovych" filmov, ak ocakavate adrenalinovu jazdu, hororovu atmosferu ci inovativny dokument budete sklamany, pretoze okrem nadhernej prirody nema Trolljegeren cim zaujat.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Skvela komedia a kvalitny film v jednom. Zaujimave postavy, dobre hlasky a kvalitny scenar. Naozaj podarena a netradicna gangsterka, ale masterpiece Guya Richieho prisiel az o dva roky neskor.