A-Team: Poslední mise (2010)

Velkolepo zakumoflavany priemerny akcny BLOCKBUSTER, ktory je v porovnani s konkurencnymi The Losers jednoznacnym vitazom. Rovnaka snaha posobit MegaCool, ale A-Team neposobi tak trapne a predstavitelia su sympatickejsi. Niektore sceny su obzvlast vydarene - zbavenie sa navadzanych striel ci let tankom ale ako celok A-Team neohuri.

Jak vycvičit draka (2010)

Zabavny a svizny animak aky tu uz dlhsie nebol. Fantasy filmov je malicko a tych dobry len ako safranu takze HTYD ma potesil, neprisiel mi prilis detinsky ma pomerne dobru animaciu a draci su na nezaplatenie :)

Noční můra v Elm Street (2010)

Povodnu Nocnu moru z 84 som nevidel(aj ked niektore pokracovania ano) a neveril som pri citani komentarov, ze to bude naozaj take zle. Ale ono je....WTF to bolo za Freddyho Kruegera? Posobil ako gumena napodobnenina niakej figuriny z muzea Madame Tussauds. Ziadny lakacky ci napinave sceny, hrozny scenar a herecke vykony samozrejme ziadne. Nevyrazny a nudny predstavitelia s este nudnejsim zabijakom bez dobreho hudobneho doprovodu robia z remaku nocnej mory rovnako ako z remaku piatku 13 velmi nudne a rychlo zabudnutelne dielo. Nebyt toho, ze som videl uz aj horsie filmy dal by som bez vahania odpad.

Kopačky (2008)

Spociatku len nuda,nuda a dalsia nuda, kde som sledoval ako Segel donekonecna a este dalej narieka a depkuje no potom to uz chytilo ten spravny romanticko-komedialny spad. Som vdacny za kazdu romanticku komediu, ktora neposobi akoby vysla z klasickej klisovitej predvidatelnej hollywoodskej kopirky a Kopacky presne k tym vynimocnym patria.Navyse aj ked Kristen Bell nenavidim, na Milu Kunis je radost pozerat sa a Brand sa este len rozbieha, aby to naplno vybalil v Get Him to the Greek. PS: Baldwinove parodovanie Carusa v CSI bolo trefne, ale nato ako si ho podal Jim Carey u Lettermana to nema :)

Predátoři (2010)

Lepsie ako posledne dva AvP filmy obsadenim,atmosferou, prehladnostou akcnych scen aj hudbou. Postavy su sice klise a sablonovite,aj ked vo vyvrazdovacke akou su Predators to az tak nevadi. Premena Brodyho z pianistu na lovca je presvedciva ostatne postavy uz zas tak nevycnievaju. Vecna skoda ze Trejo nedostal viac priestoru, zatial co taky Mahershalalhashbaz (ano meno som skopiroval) bol uplne zbytocny. Napriek tomu to mohol byt nadpriemerny film, keby mal viac originality a menej vykradania jednotky - 70%

Dostaň ho tam (2010)

Konecne po dlhej dobe nieco originalne a svojske. Uprimny trip 2 chlapov, ktory si vzajomne pomahaju najst zmysel zivota okoreneny zabavnymi hlaskami, vtipnymi scenami a fetackymi orgiami. Get Him to the Greek je pre mna zatial najvacsim prekvapenim tohto roka a to aj vdaka Hillovi, ktory sa narozdiel od Mclovina dokazal zbavit nalepky zo Superbad, ci Diddymu( ktory je kapitolou sam o sebe), ale hlavne vdaka skvelemu Russelovi Brandovi, pretoze svoju rolu rockera odohral s lahkostou a srdcom.

Machete (2010)

Az na 2 trapne sceny(Seagalova samovrazda a Lindsay Lohan vrazdi De Nira) kultovy snimok.Vtipne hlasky, nezabudnutelne sceny, nekonciaca zabava a vyborne obsadenie robia z Machete v ramci zanru lahodku, ktora prekonava Planet Terror. - S: I thought Machete don't text. M:Machete improvises.

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Tuctovy, nudny a klise prepchany animak od Disneyho. Podla hodnotenia som ocakaval nieco viac nez len dalsi disneovsky pribeh ako z kopirky.

Parchanti (2010)

Keby sa film nesnazil tak zufalo vyzerat ULTRAcool....Stereotypne becko, ktore neunudi ale ani velmi nepotesi. Klisovite postavy-rozumny vodca(v podobe Morgana, ktory vsak nema dostatocnu charizmu aby hral v prvej lige),hlaskujuci vtipalek Evans (krcovite sablonovite vtipy) ci "zly chlapec" Elba, ktory nikoho nevydesi. Seriozne najhorsi vykon si vsak moze pripisat Jason Patric, ten totiz posobi dojmom ze si len nachvilu odbehol na natacanie pocas hrania golfu a jeho excentricky "padouch" je skor trapny nez naozaj zly = 40%

Family Guy Presents: Stewie Griffin - The Untold Story (2005) (video kompilace)

FIlm sa sklada z akoby troch spojenych casti serialu + niake tie materialy navyse. Ako spomenulo uz viac ludi, rozhodne slabsie ako serial samotny. Family Guy nestavia na deji ale gagoch a preto je otazne nakolko je dobre robit z neho celovecerak, ale pobavil som sa a ako vecerna oddychovka po namahavom dni padne dobre.