Tupíři (2010)

Zopar scen je naozaj vtipnych ,ale zvysok je rovnako hrozny ako vsetky parodie za posledne roky.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Scott: Bread makes you fat ???- Film nabuchany novymi napadmi, natolko originalny aby sa mohol zapisat do filmovych dejin. Co natom ze ma poslabsi dej, ked je cely jedna vizualno-dialogova vychytavka. Humor je pritomny cely cas, kedze kazda postava je brana s nadsazkou takze aj taky Chris Evans, ktory svojimy radoby vtipnymi hlaskami v Parchantoch vyvolaval skor pocit trapnoti vam tentokrat vycari usmev na tvari. Edgar Wright sa tentoraz naozaj vytiahol a len malo chyba do dokonalosti.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Zase raz nadhodnoteny film, ano aj ja som videl ako maly Toy Story a je to nostalgicke pozriet si jeho 3 pokracovanie po 15 rokoch, ale pri triezvom pohlade musim povedat ze TS3 nie je nijak vynimocne a zaradil by som k slabsim Pixarovkam. Menej originality aj humoru ako som cakal a pribeh ktory je z velkej casti parodiou na filmove uniky z vazenia + niake tie sentimentalne sceny ma naozaj neocaril.

Casino (1995)

Mam len jedinu vycitku a to stopaz, ktora mi tentokrat trochu vadila(urcite by nezaskodilo vynechat niaktore hystericke zachvaty Stonovej). Inak rovnako dobre ako Scorseseho skorsi pocin Goodfellas vlastne stylom aj dost podobne. Herecky skvele, De Niro sa pre mafianske role narodil a Pesci napriek svojej vyske posobi hrozivo. Hra na istotu, ktora naozaj vysla.

Kat: Válečná zóna (2008)

Opat raz becko pripominajuce tie z 80 tych rokov natocene pomocou dnesnych technologii. Stevenson napokon nie je taky nevyrazny ako sa na prvy pohlad zda no Thomas Jane bol v prvom Katovi lepsi. ( toho z 89 do tejto serie neratam). Problemom je ze film nema ujasnenu svoju hlavnu myslienku, a niekedy sa tvari ako vazna drama aby v zapati mohli prist uplne nezmyselne sceny, pri ktorych po kracajucom Punisherovi lietaju gulky zo samopalov jedna radost no vsetky sa mu zazracne vyhybaju. Absenciu silnejsieho scenaru nema zmysel rozoberat, co ano je hlavny zaporak, ktory mi proste do filmu kde sa odohravaju krvave orgie nesadol, kedze posobi akoby vypadol z niakeho stareho Batmanovskeho filmu.

Občan Kane (1941)

Vynikajuci scenar, neuveritelne silny nielen natu dobu, rozhovory su proste genialne. Praca s kamerou, ktora skvele zvyraznuje aktualne pocity a k tomu monumentalne kulisy. Orson Welles nielen skvele zreziroval, ale Kanea aj zahral a vniesol donho presne tu silu ducha a charizmu co potreboval.

Mechanický pomeranč (1971)

Jeden z najviac psycho a deprimujucich filmovych zazitkov. Malcolm McDowell je v roli Alexa genialny, ale napriklad grimasy Patricka Mageeho boli na nevydrzanie. Sposob spracovania problematiky bol viac ako zaujimavy, ale napriek tomu vo mne Clockwork orange nezanechal niake hlbsie pocity snad len scena ked droogs na cele s Alexom kracaju popri rieke.

Kmotr II (1974)

Stale vyborny film aj ked rozhodne slabsi ako prvy diel. Oproti jednotke mi tu chyba vyrazne napatie a rychly spad, dostavame sa skor do roviny rozpravania pribehu a veru parkrat som sa pozrel na hodinky. Herci su opat skvely, hlavne De Niro sa pre mafianske role narodil ale predsa len bez famozneho Branda to uz neni ono - slabsich 5*

Iron Man 2 (2010)

Kedy uz Iron Man dostane poriadneho supera a nie len nepodarene klony sameho seba? Marvel Universe ponuka nekonecne mnozstvo protivnikov, ale Jon Favreau rovnako ako v jednotke siaha po pokrutenej verzii hlavneho hrdinu namiesto divacky zaujimaveho supera. Ak k tomu priratame nedostatok akcnych scen s absolutne nevyraznym finalnym subojom nemozno IM2 hodnotit inak ako priemerne. Skoda ze polku filmu tvoria narcisticke zvasty Roberta Downeyho, ktore sme si odbili uz v prvom diely no napriek tomu sa Favreau neposunul dalej, prave naopak "upgradoval" ich este na vyssiu uroven. Ostava len dufat ze Avengeri nebudu rovnakym sklamanim.

Poslední vládce větru (2010)

Potencial to malo, ale ostal znacne nevyuzity. Rathbone aj Peltz absolutne nevyrazny, s prehladom ich zatienil aj serialovy herec Shaun Toub. Co ma vsak najviac zarazilo je Shyamalanov slaby scenar vdaka ktoremu snimok uplne pochoval.