Zombieland (2009)

Prva polovica filmu zabavna zombie jazda, v druhej to uz islo dole z kopca. Woody nesklamal, prave naopak opat raz zaziaril ale zasluzil by si lepsiu zostavu namiesto tej ktora sa okolo neho zisla. Zombieland je cista oddychovka, kiez by si pocas celej stopaze zachoval rovnaku uroven potom by to bolo o hviezdicku viac.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Nemam rad Megan Fox, vobec sa mi nepaci a s herectvom nema nic spolocne. Ak ste od nej cakali nieco viac ako arogantne usklabky a vyzliekanie ste na omyle. Cely film je neskutocne hlupa zlatanina neni na nom nic hororove ani zabavne a nepriblizuje sa ani k priemernym teen hororom.

Transformers (2007)

Bay narozdiel od vacsiny reziserov, ktory tocia filmy napr. podla comicsovych predloh vie naplno vyuzit digitalne efekty. V transformeroch nam zas ponuka neuveritelnu akcnu jazdu s audiovizualnymi orgiami. Dejova linia je sice klise, ale v tomto filme vam to urcite nebude vadit. Samozrejme nechyba ani velkolepe finale , ale predsa filmu k dokonalosti nieco chyba.

Daredevil (2003)

Ocakavia neboli prilis velke a preto ani sklamanie. Samotny Daredevil nie je velmi zaujimavy namet na sfilmovanie a ked sa k tomu este sfilmuje zle nemoze z toho vyjst nic pozitivne. Bohuzial Colin Farrel nemoze utiahnut sam cely film a mne len ostava rozum stat, ako prisli v Hollywoode nato ze s postavou Elektry natocia vlastny film.

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Tymto filmom si ma Kevin Smith ziskal a presvedcil ma o svojom komedialnom talente. Je to este o stupen lepsie ako Dogma aj ked v zavere filmu dochadza dych. Narozdiel od neskutocne nudneho a nevtipneho Clerks 2 sa tu strieda jeden genialny for za druhym. Jay a mlcanlivy bob su jednoznacne jedna z najvtipnejsich dvojic vobec a Will Ferrel im tiez nezostava nic dlzny.

Osvícení (1980)

Kedze Shining kraluje velkemu mnozstvu hororovych rebrickov a patri k najlegendarnejsim filmom vobec tesil som sa na vyborny hororovy kusok ale bol som sklamany. Opusteny hotel v horach preplneny duchmi ponuka skvely priestor na realizaciu avsak zostava nevyuzity.Pocas celeho filmu sice narasta napatie a atmosfera by sa dala krajat ale co sa tyka strasidelnosti 0 bodov. Ziadne lakacky, napinave ci desive sceny nic. Vyborne zrezirovane a Nicholson je vynikajuci ale zaradil by som to skor medzi psycho-thriller.

Jú jú hakušo (1992) (seriál)

Vdaka tomuto serialu som si oblubil anime. Dlhe bojove sceny, zaujimave schopnosti, vtipne hlasky a citove sceny lepsie ako v hollywoodskych filmoch. Ak si chcete spravne vychutnat anime tak jedine po japonsky s titulkami dabing uplne nici celkovy dojem. Anime je kreslene ale nemozete ho porovnavat s hlupymi americkymi serialmi akymi vymyva detom mozog Jetix/Disney Channel. Su vnom uzasne suboje ktore nenajdete nikde inde a aj vdaka Yu Yu hakusho vznikli neskorsie klenoty ako Naruto a Bleach.

Hanebný pancharti (2009)

Po Pulp Fiction najlepsie Tarantinove dielo. Primerana davka nasilia, primerane akcie a zabavy a plno dialogov ktore by som mohol rozdelit 50/50 medzi dobre a zle. Podla trailerov to najprv vyzeralo, ze to bude akcna mega vyvrazdovacka nacistov, ale je to typicka tarantinovka. Co dodat vyber hercov skvely a Brad Pitt ako vzdy 1tka s nezabudnutelnym "talianskym akcentom" :D

District 9 (2009)

Obdivujem Blomkampa pretoze natocit takyto scifi film s tak malym rozpoctom je uzasne. Sharlta Copleyho som nikdy predtym vo filme nevidel a aj ked bol nevyrazny(bez charizmy) jeho vykon bol neskutocne presvedcivy. Chybalo mi tam len viac akcie avsak k danemu rozpoctu to asi nebolo mozne.

Přežít Vánoce (2004)

Podpriemerna vianocna komedia s Benom Afflecom. Som uz zvyknuty na tie jeho hrozne vyrazy tvare a zvyseny hlas co poklada asi za herecke umenie, ale v tomto filme to doviedol do takeho stadia az je to smiesne :) Gandolfiniho hlasky nemaju chybu a zas tak hrozny film to nie je skoda len toho slabeho sablonoviteho zaveru.