Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Hrozne... Takto to dopadne ked zveria velkofilm do ruk televiznemu reziserovi bez stipky talentu. Film je tak nezrozumitelne prestrihany, ze si vlastne ani neuvedomujete co sa deje. Namiesto magickej atmosfery vas caka len zaplava digitalnych efektov a priblbleho flirtovania. Yates zbabral co len mohol doplnil si par scen ktore nie su zaujimave a nemaju vo filme co hladat zatial co velku zaverecnu bitku a najlepsiu cast knihy vynechal. Zo smrti Dumbledora urobil frasku ktora nevytiahne pocity ani z 3 rocneho dievcatka PS: Ludia ktory necitali knihu by sa nemali vyjadrovat k tomu ze HP6 je zly ale to pravdepodobne kvoli predlohe pretoze tento film nema s predlohou takmer nic spolocne

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Columbusovi sa vycitalo ze film urobil prilis detsky, zatial co neskorsi reziseri urobili film strasidelny a ovela drsnejsi. To vobec nie je zasluha reziserov, pretoze kazdy kto HP cital vie ze napatie a drsnost v knihach sa postupne stupnuje. Film preniesol na platno zrucne a magicka atmosfera na vas len dycha.

Van Helsing (2004)

Mumia v upirskom podani :). Sommersovi sa tentokrat nepodarilo preniest svizny humor zo svojho najznamejsieho diela, ale stale vas caka poriadna davka akcie. Jackman sa pre role drsnakov narodil zatial co Roxburgh ako Dracula sa moc nevytiahol. Potesilo ma dobre spracovane prostredie a Van Helsing ma jedneho z najlepsie filmovo spracovanych Vlkolakov.

Another Gay Movie (2006) odpad!

Kral vsetkych odpadov!!! Horsi je len jeho bratricek AGM 2... Nie je to vtipne, prave naopak nudne s velkou davkou nechutnosti. Herci su nesympaticky a nenajdete tu ani jeden trocha normalny dialog len plno fekalneho humoru. Parodia s nasilnym humorom, ktory na vas posobi dojmom ze ho nevymysleli dospeli umelci ale niakto kto to nema v hlave v poriadku. Toto si prcicky nezasluzili...

Legenda o Vánocích (2007)

Krasny a dojimavy pribeh odohravajuci sa v panenskej finskej prirode a naplneny ludskou obetavostou a dobrotou. Nie je to typicky sablonovy vianocny film, ale original ktory prinasa vlastny pohlad na Santa Clausa.

Sobík Niko (2008)

Animaciou a pribehom nemoze Niko svojim Pixarovskym ci Dreamworksovym kolegom konkurovat, je to akoby ste porovnavali vysokorozpoctovy Blockbuster s televiznym filmom. Dospely divak si asi len tazko najde vo filme nieco, co by ho zaujalo, ale pokial mate male deti a pustite im cez vianocne obdobie Sobika Nika nic tym nepokazite.

Spider-Man (2002)

Spider-man sice nebol prvy komiksovy film tejto dekady, ale bol to prave on co spustil lavinu komiksovych adaptacii. Tobey Maguire dobre zahral nevyrazneho Petera Parkera, ale chybal mu Spideyho sarm. Efekty, hudba aj pribeh pekne, skoda len ze tam neni trocha viac akcie.

Oprávněné vraždy (2008)

Kto by ocakaval nadherny herecky koncert bude sklamany. De Niro ani Al Pacino sa tentokrat velmi nesnazia a je to poznat. Pocas deja vas necakaju ziadne uasne akcie, zvraty ci napinave situacie a zaverecna pointa neni neocakavana. Tento film neni nicim vynimocny a tym padom je odsudeny na zabudnutie.

Matrix (1999)

Prelomovy film, ktory nam priniesol spomalene zabery a zaroven ich ako jediny vedel vyuzit na 100%. Matrix som prvykrat videl u kamarata na obrovskej plazme s domacim kinom ked som mal 9 rokov a bol to neuveritelny zazitok. Kung Fu sceny patria k tym najlepsim v historii a nachadza sa v nom cela rada pamatnych scen vdaka ktorym sa stal kultom. Vlastne mu nemozem ani nic vytknut a bez vahania davam 100%

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Dokonale zavrsenie najvacieho eposu. Peter Jackson s rozpoctom o polovicu mensim ako maju americke blockbustery natocil uzasny velkofilm epickych rozmerov. Ian McKellen ako Gandalf je jedna z nakladnejsich a najcharizmatickejsich dobrych postav a je to presne ten clovek, ktoreho by ste chceli mat so sebou na niakej temnej vyprave. PS: Hned 2 sceny v zavere filmu ma dojali ako uz davno ziadny film nie.