Zrcadla (2008)

Zatial co vo filme Hory maju oci ma aja sklamal Zrkadla patria k perliam hororoveho zanru. Strasidelna a mraziva atmosfera urobia svoje rovnako ako viacero efektnych scen. Mozem povedat len bravo a este dlho po tomto filme sa mi nechcelo velmi pozerat do zrkadla.

30 dní dlouhá noc (2007)

Mrazive a izolovane prostredie Aljasky posobi rovnako efektivne ako Antarktida vo filme Vec. Ziju na volnom priestranstve a predsa su uvazneni. Upiri su opat raz hororove monstra zabudnite na trblietaveho Pattinsona. Vyborna atmosfera a charizmaticky Josh Harnett pod taktovkou Davida Slada ukazali, ze aj s upirmi sa da natocit prvotriedny film.

Princezna Mononoke (1997)

Miyazaki je doslova a do pismena umelec. Anime sice pre mna nejsu ziadnou novinkou ale zvlastna(a krasna) atmosfera jeho filmov ano. Pred ocami sa vam odohrava epicky pribeh, ktory nekopiruje hollywoodske prototypy ale ide svojou vlastnou magickou cestou. Princezna Mononoke neni film pre male deti, aj ked na prvy pohlad posobi ako rozpravka z niakeho ineho sveta. Na zaver by som rad dodal ze este dlho po skonceni filmu vo mne ostali prijemne pocity.

Sladký život Zacka a Codyho (2005) (seriál) odpad!

Po takomto niecom si naozaj musite povedat ze Disney je mrtvy. Nevtipne, neoriginalne, s hroznymi kulisami a absolutne preafektovanymi "hereckymi" vykonmi. Obsah v podstate nulovy a ak si to chcete pozriet aspon kvoli Ashley Tisdale ostanete sklamany kedze z nej urobili sedu mysku.

Věc (1982)

K tejto klasike som sa dostal az nedavnon, na rok 82 slusne dnes vsak efekty mimozemstana vyvolavaju skor usmev. Co sa tyka atmosfery, ta vdaka skvele vybranemu prostrediu antarktidy a paronoje z neznameho udrzuje napatie a nuti divaka sa pytat ktory z nich to je? Film je zrucne zrezirovany, ale co sa tyka strachu ten sa nedostavi inak by to bolo kludne aj za 5.

Mumie (1999)

Mumia ma vybornu atmosferu a film ubieha tak hladko, ze aj ked som ho videl nespocetne vela krat nikdy ma nenudi. Fraser sa z "trcina" pretransformoval na nebojacneho dobrodruha so zmyslom pre humor a s Rachel Weiszovou tvoria skvely par. Zatial asi najvydarenejsi Sommersov film.

Noc v muzeu 2 (2009)

Co sa zmenilo oproti jednotke? Premiestnili dej do vacsieho muzea s novymi exponatmi a tym to asi konci. Bohuzial v tomto pripade neplati vacsi = lepsi a je to este slabsie ako jeho predchodca, ktory tiez nepatril k velmi podarenym dielam.

Škola superhrdinů (2005)

Priemerna americka rodina komedia, vynimocna len tym ze postavy maju nadprirodzene schopnosti. Myslim ze nemusim hovorit ze efekty nie su take dobre ako v inych superhrdinskych filmoch. Film si nechal nakoniec dokonca aj jeden zvrat, ktory asi kazdy odhali hned na zaciatku. A co sa tyka hlavnej postavy Michael Angarano proste nato nema.....

Beowulf (2007)

Bohuzial Beowulf nam okrem vykrikov ktore mi pripomenuli 300 a par dobrysch scen nema moc co ponuknut. Technologia motion-capturingu mi nevadi, co mi vadi je dejova prazdnota a niektore zdlhave casti. Je to nakrutene podla staroanglickeho heroickeho eposu a priznavam ze neviem ake ponukol tvorcom filmu moznosti kedze som ho nikdy necital. Kazdopadne Beowulf spada do priemeru.

Kick-Ass (2010)

Tak Kick-Ass nesklamal, povodne som ocakaval uplne iny film a najpv som ostal prekvapeny ale velmi pozitivne. Aj ked oficialne je hlavnym krdinom Kick-Ass, neviem kde by bol film bez Hit-Girl ktora ma viac odvahy ako Batman a bojuje lepsie nez Ninja. Vo vacsine filmov su male dievcatka len otravne postavy co piju krv avsak Chloe tvori kostru celeho filmu a navyse ako sa uz pisalo vsade po nete robi z muzov pedofilov. Film je zabavny,akcny s prehladnymi bojovymi scenami a viacerymi dojimavymi momentmi. Na zaver len musim dodat ze uz sa neviem dockat 2 pokracovania .