Partie krásného dragouna (1970)

Opět perfektní detektivní snímek s panem Marvanem v hlavní roli a opět perfektní zábava. Paní Fialová působí, coby ještě mladice velmi sexy, děj má spád a humorné scény jsou opravdu humornými. A tak to má být!

Roztomilý člověk (1941)

Opět jeden z těch nejlepších československých filmů. Pan Nový v hlaví roli je předznakem zábavy po celou dobu sledování a po shlédnutí nemohu říci nic jiného, než že jde o opravdovou třídu. Navíc herecké obsazení - Pešek, Gollová, Pištěk .. to vše je myslím dosti velkým lákadlem i pro nepříliš velké milovníky starého československého filmu jako jsem já.

Cotton Club (1984)

Povedené mafiánské retro s Richardem Gerem. Oscar by byl rozhodně zasloužený. Pěkné stepování, perfektní děj. I přesto existují lepší filmy s tímto gaunerským tématem a pan Coppola by se rozhodně nepřetrhl, kdyby provedl něco ještě lepšího. Mladý Gere v hlavní roli je ale rozhodně zajímavým lákadlem :)

Záhada Blair Witch 2 (2000)

Musím se přiznat, že jedničku jsem doposud neshlédnul, i přesto na mne tento " horor " neudělal dojem a byl spíše nudnou jedenapůl hodinou, při které jsem se vlastně vůbec nebál a spíše se pousmíval nad tímto výtvorem.

Ducháček to zařídí (1938)

" Ducháček to zařídí, ducháček to všéééchno zařídí ... " Tak tato věta se mi vryla do mozku natolik, že nemohu tento film vynechat. Patří k jedněm z nejlepších československých a pan Burian je ihned znakem příjemné komedie a zábavy na celou hodinu a půl. Navíc další české hvězdy - Adina Mandlová, Jaroslav Marvan a ještě mnohem více. Prostě paráda a opět další česká stálice.

Pěnička a Paraplíčko (1970)

Nemám příliš v oblibě české starší filmy, pokud v nich zrovna nehraje pan Hrušínský st. I přesto jsou ale perfektním obohacením filmové zásoby a každý správný vlastenec by je měl shlédnout :) Pěnička a paraplíčko k nim rozhodně patří. Perfektní herci - pan Marvam, Vinklář, paní Bohdalová - to vše značí smysluplnou komedii, která nikoho neurazí a rozhodně patří mezi české legendy a filmové stálice.

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Davidu Lynchovi se opět povedlo perfektně zpracovat pěkné téma a udělat z něj luxusní hororové drama. Twin Peaks je základem a každý by ho měl vidět. Nepříliš známé herecké tváře nevadí a film tak dostává ještě lepší grády. Velmi dobrý výtvor!

V moci posedlosti (1993)

Na první pohled (i díky obsazení) velmi zaímavý thriller, který ale po shlédnutí musím zařadit mezi ty standardní, ničím vyjímečné, ale přesto vcelku dobré. Vedlejší zápletka je dobrý nápad, herecké výkony hlavních dvou akterů - Aleca Baldwina a Nicole Kidman jsou taktéž vcelku dobré. Děj je ale i přesto všechno naprosto předvídatelný a některé scény až příliš nápadné. Přesto nepovažuji shlédnutí za promarněný čas.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Stejně jako předchozí film i tento patří k elitě animovaných rodinných filmů. Perfektní scény, humorné a s pěknou špetkou toho správného napětí. Opět Buzz Rakeťák v hlavní roli a opět perfektně odvedená práce. Bravo!

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Co dodat. Na tomto jsem vyrůstal. Přběh mluvících a pohybujících se hraček pro mě byl vždy vzorem a příjemným vstupem do světa filmu. Perfektně udělané lokace. Dobře naanimované postavy. Tohle se prostě a jednoduše panu Lasseterovi povedlo.