Mafiáni (1990)

Tak tohle je teda film! Dlouho jsem žádný podobně dobrý film neviděl. Film opravdu věrně vyobrazuje skutečnosti o životech mafiánů a jejich rodin, o to je to lepší, že je to natočené podle skutečných událostí.:) Hlavní postavy měly každá výrazný charakter, takže se člověk do nich může lehce vžít. Obsazení hlavních tří postav bylo skvěle vybráno. Robert de Niro podal skvělý výkon stejně jako Ray Liotta, který mě nikdy v žádném jiném filmu neuchvátil, až v tomto. Tento film patří mezi moje nejoblíběnější filmy od Scorsese, který vzal svou tento film pěvně do svým rukou a podařilo se. Moje hodnocení je 5*. 95%

Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy (2004)

O proti jedničce je to jen slabý odvar. Dvojka Purpurových řek, postrádá více napětí a atmosféru neznáma, které bylo u jedničky na rozdávání. Chybí tu pořádný nápad, který by se dostal a rovnal aspoň hodnotám jedničky, žel tohle se u pokračování často stává. Mé očekávání byla značně vyšší a nenaplnilo se, možná to bylo tak trochu naivní. Je dobré, že i ve dvojce zůstal a hrál Jean Reno, který to krapet povznesl. Zápletka není poutavá, nápad čudný, takže 3*, což je 50%

Odstřelovač (2007)

Průměrný akční film v hlavní roli s Markem Wahlbergem, který zahrál dobře, na to jaký byl scénář. Zápletka filmu není nic převratně nového, je to akorát už trapně okoukaný. Antoine Fuqua mi k tomuhle filmu teda moc nesedí, jako režisér. Když jsem zjistil, že má na svém kontě film Training day, tak mě to docela překvapilo, co se s ním od té doby stalo? No není to zas úplně nejhorší a nelituju toho, že jsem si to pustil. Prostě béčkový akčňák, kterých už tu bylo hafo a nikoho neurazili.:) Hodnotím 75%

Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži (2007)

Scénář je plitký a chybí dost zásadních věcí, ale musím říct, že mě občas některé vtípky docela pobavily.:) Akčních scén už tu není tolik jako v předchozích dvou dílech a vtípků už taky hodně ubylo, ale zas tak hrozný to neni, jsou i horší filmy a to o dost horší.:) Jackie Chan a Chris Tucker tvoří dobrou dvojci, žel převážně jen v minulých dvou dílech, tady už to značně pokulhává, no. Nejlepší z této trilogie byla určitě jednička, která splňuje všechno co by měla dobrá komedie mít. Tento film hodnotím třemi hvězdičkami, přece jenom nemůžu úplně říct, že bych se vůbec nebavil. 60%

Bourneovo ultimátum (2007)

Jak už jsem psal u předešlých dílů Bourna, tak opět potvrzuji to, že Matt Damonovi sedí hlavně takovéto role, ve kterých hraje nekompromisní drsňáky s pistolí za opaskem. Akční scény jsou skvěle propacované, stejně jako kamera, která se mi tu obvzlášť líbila, vážně super kvalita. Fantastické zpracování scénaře a dalších všechn bodů, které by měl dobrý film obsahovat. Paul Greengrass je opravdu talentovaný režisér, kterýmu se v poslední době hodně daří. Hodnotím 5*, což je 99%.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Jeden z mála filmů, který se nedá tak lehce okoukat. Všechny tři díly dosáhly mnoha úspěchů a to se jen tak obyčejným trilogiím nestává.:) Docela mě překvapilo, že se Schwarzenegger dostal opět do formy v jeho 56letech, kdy se tento film natáčel. Terminátor 3 je důstojné pokračování předchozích dvou dílů, jen teď nevím jestli by se ještě měla natáčet ta čtyřka, když už tam nebude Arnie:(. Tímto dílem by to mělo asi skončit, ale co mi je do toho, že? Jonathan Mostow vzal svojí zodpovědnost vážně a dal si na tom i docela záležet, takže díky tomu se třetí díl trilogie taky tak vydařil. Mé hodnocení 5* 90%

Alenka v říši divů (1999) (TV film)

Viděl jsem to nespočetně krát na televizním kanále Hallmark, kde to opakovali snad desetkrát denně. Dříve se mi to líbilo, ale postupem času jsem zjistil, že zpracování Alenky v říši divů by mohlo být i lepší. Na svou dobu asi nejlepší zpracování, včele s docela známou W. Goldberg a mým oblíbeným Marinem Shortem..:) Dávám 2* 35%

Bournův mýtus (2004)

Matt Damon se nezdá, ale v tomhle filmu vystupuje jako drsňák, kterýho nic nezastaví. Připadá mi, že mu role trochu drsnějšího rázu sednou více než jiné. Bournův mýtus je film nabitý akcí, dobrodružstvím a napětím, a když se tyto věci dobře srovnají vzniká z toho velmi zdařilý snímek. Paul Greengrass je dosti nadaný režisér, kterému se v poslední době docela daří. Dojem z filmu je skvělý 90%

Vítejte v džungli (2003)

Dobrý a drsný The Rock, který pomalu přebírá, ale asi nikdy nebřebere, pozici Arnolda na filmovém plátně. Zajímavá zápletka doplňovaná vtipnými překážkami. Christopher Walken mi do role padoucha moc nesednul, ale co se dá dělat? Béčková akční komedie, která potěší a hodí se na dlouhá nudná odpoledne nebo třeba večery, ale i rána.:) Jak už tu psal CheGuevara "Arnold vážně potěšil", souhlasím s ním! 75%

Jack (1996)

Dobře natočená komedie s troškou dramatu. Robin Williams tu hraje skvěle. Role trochu rychleji stárnoucího dítěte mu padne přímo na tělo. V některých okamžicích, je film i smutný a dojme to. Dle mého docela dobrý film, takový průměrný s příjemným obsazením. Film hodnotím 70%