Carlitova cesta (1993)

Nebyť posledných 20 minút je to "len" nadpriemerná, štvor-hviezdičková gangsterovka. Posledných 20 minút je absolútne špičkový počin vďaka prehľadnej pohybujúcej sa kamere (ktorá sa netrasie, ako v dnešných akčných scénkach) a strihu/réžie. Proste ten koniec je lahôdka, ktorá sa podarila vo všetkých smeroch.

Iron Man 3 (2013)

Určite výborná zábava so super efektami aj obsadením. No možno to chcelo trocha spomaliť v niektorých momentoch a vychutnať si ten, či onen detail, trocha viac napätia pred samotnými akčnými scénkami.

Leon (1994)

Nenachádzam slov, proste vynikajúce filmové dielo.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Tá retroatmosféra bola vynikajúca, až moc dokonalá a stále som si nevedel vysvetliť prečo. Nakoniec pozerám, ktože to zložil zvláštne povedomý soundtrack, a áno pozerám správne, je to Jerry Goldsmith. Zaujímavé, že naposledy, čo ma tak zaujal soundtrack, bol to zase Jerry Goldsmith. Ale hudba je len "čerešnička na torte". Cca hodinu pozerám film a stále mi nič nejde dohromady, stále pozerám len nejaký mišung prípadov a hovorím si, či to vôbec má hlavu a pätu, a ako je možné, že to má tak vysoké hodnotenie. Hneď po skončení je to všetko tak jasné, každá scénka, každé slovo zapadli do skladačky a vznikol skvost.

Frasier (1993) (seriál)

Tradičný sitcom s inteligentnejším humorom, výbornou atmosférou mesta, skvelou zostavou hercov. Najviac sa mi páči situácia Niles/Daphne a keď je Frasier nasratý a jeho mimika pritom. V prvých sezónach sa mi nepáčilo, že 90 % dielov skončilo tak, že Frasier je úplný idiot a vždy prehrá, keď sa to začalo vyvažovať happyendom, hodnotenie v pohode na 90 %. Po úplnom vzhliadnutí je to asi najlepší sitcom minimálne 90. rokov.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Druhý Star Trek OD Abramsa sa dosť pripomína k starému originálnemu seriálu, niektorým dielom zo seriálu Enterprise a hlavne k druhému filmu. Ten, kto videl všetky seriály a filmy je to proste lahôdka, keď sa tu objavujú narážky a ako sa už povedaný dej môže skončiť v alternatívnom vesmíre Abramsa. Film je výborne akčný, proste v sci-fi žánri nemá konkurenciu, efekty úžasné, herci v pohode, dej je proste vymyslený pre súčastného diváka, ale za pomoci už osvedčených schémat a poznaných postáv, či situácií, čo je aj kladom a zároveň záporom kvality deja. Proste niečo, čo som už videl, ale chcel som vidieť niečo iné, nové, tak dúfam, že tá 5 ročná cesta do deep space bude stáť zato. A ešte jedna výtka: Klingoni- to čo je? Tak ich dobre dohovadili, to proste nie sú klingoni, masky o dosť odlišné, proste 50 rokov majú klingoni svoje asi najkultovejšie masky z ST a tu Abrams príde s nejakými umelohmotnými nahráškami, hoci vyzerajúce dobre, ale určite to dokazilo Klingonov.

Pád Bílého domu (2013)

Mix Smrtonosnej pasce 4 a 1. Počítačové efekty typu autá na moste, helikoptéry a lietadlo + padajúci Washington monument boli na dnes priemernej úrovni, dosť bolo vidieť, čo je počítačom a čo je poctivo/modelovo spracované a to na takýto kaliber s mega rozpočtom rozhodne na kvalite nepridá. Trochu nadhľadu treba mať, trocha sa odviazať, logika bokom, ale to pri každom pravom akčnáku, kto to nedokáže, nech si dáva odpady, jeho problém. Film som si naozaj užil, konečne akčná paráda na úrovni. 85 %.

Pár nenormálních aktivit (2013)

Absolútna hovadina, bláznivá komédia, miestami scénky do plaču, miestamy aj 10 minút úplná nuda, miestami prehnane nechutné.

Nevědomí (2013)

Je to pomerne dobrý príbeh, ale dosť natiahnutý na vyše 2 hodiny a slabšie chvíľky dávajú čas na rozmýšľanie, ako to bude ďalej, a dosť som aj uhádol. Proste film na 5* my nemôže dať čas rozmýšľať, ako to skončí. Inak po dlhšej dobe, my film pripomenul star wars, tie zvuky lodí jednoznačne, vizuál by lepší nemohol byť, aj postapokalyptický pach versus hi-tech sa podaril. Morgan je legenda, Cruise parádna forma, a Kurylenkova sexi.

Rolničky, kam se podíváš (1996)

Taká Vianočna pohodka, jednohubka, keď vonku sneží a náhodou prepnete na iný kanál, že čo tam ide, okrem reklám, a zrazu toto. Tak jednoducho neprepínate ďalej a pozeráte, usmievate sa, dopozeráte film, dáte si medovník, idete na WC, a ani neviete, že ste pozerali komédiu so Schwarzeneggrom.