Space Battleship Yamato (2010)

Hviezdna pechota po Japonsky. Ak by tento film točili amíci, rozpočet by sa vyšplhal minimálne na 5-násobok. Film má svoje čaro, keby som sa narodil v krajine vychádzajúceho slnka, tak by som od šťastia pukol. Filmu škodia hlavne zdĺhavé heroické scénky často prehnané s emóciami.

Úsvit planety opic (2014)

Toto som proste nečakal, nič menej ako 5* si tento film nezaslúži. Jedno z najlepších a najmenej očakávaných pokračovaní aké som kedy videl.

Kredenc (2014) (pořad)

Časom uvidíme, či sa to priblíži k SOS a legendárnym scénkam, určite lepšie ako klaustrofobicko-štúdiové Haló, po prvom diele slabšie 4*. Doplnenie: Po 6 dieloch moje hodnotenie sedí, a ak sa seriál udrží (Čo je na markíze otázne- penáze) a vznikne viac dielov, je tu šanca na "SOS 2". (Hesso a Karma vedú). Po 20 dieloch kredenc už klasika a hlavne total najzábavnejší Bukino.

300: Vzestup říše (2014)

Námorné bitky a soundtrack k filmu je proste epický, to je to, prečo sa oplatí film vidieť. 300 ešte viac inšpirované Game of Thrones. Viac menej by to bola 5* záležitosť, lenže autori si nevedeli odpustiť viaceré hlúposti, film miestami kráča (skôr pláva) až za hranice debility: Vlny veľké 150 metrov, ľudské telo obsahujúce 30 litrov krvi, kôň skákajúci cez horiace lode, a čo ma dostalo, tak to bol mesiac veľkosti jupitera. Aj keď to bolo myslené obrazne a pre efekt, vyznelo to strašne facepalm.

Adele: Živě z Royal Albert Hall (2011) (koncert)

Najlepšia speváčka minimálne týchto čias a to sa jej kariéra ešte len rozbieha, zbiera jedno ocenenie za druhým, prekonáva rekordy. Tento koncert je proste dôkazom jej kvalít a nejedna pesnička znie lepšie ako originál. Som zvedavý na tretí album a jej ďalšie pôsobenie.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Slabšia než dvojka, ale stále je to ničím nenahraditeľná oldschool akcia založená na akčných hrdinoch a ich hláškach. Mel Gibson ako záporák bol asi najlepší záporák z celej trilógie, Snipes a Banderas vyplnili chýbajúce charaktery v Expendables a najviac pobavila dvojica Arnold a Jet Li, ktorá však dostala minimum priestoru. Ford my prišiel byť asi najmenej vhodný člen posádky, aj keď je to výborný herec, tu mi jeho rola moc nesedela. Koniec koncov je to mierne prepálená super akčná jazda s legendami tohto žánru.

Red 2 (2013)

Skvelý Hopkins a jeho psycho-inteligentno-debilná rola totálne sedí do Red 2. Ani "nežnejšie" pohlavie nesklamalo, Catherine to výdatne okorenila. Jednoducho povedané dobrý casting a super akčná jazda. Keby som mal niekde zaradiť tento film, tak je to čisto kombinácia Expendables a štvrtá Mission Impossible.

Sabotáž (2014)

Arnold a jeho najkrvavejší film žánru skoro až psycho vendetta thriller bez štipky tolerancie dnešného Hollywoodu. Prvé dve slabé tretiny sú taký nábeh na tú poslednú, finálnu tretinu, kde Arnold opäť raz všetkým nakope zadnice.

NON-STOP (2014)

Typický Neesonov akčný film posledných rokov, všetky nápadité prvky tu už boli, Neesonov štandardný herecký výkon. A to je dobre, lebo jeho štandard je výborný! Film má veľmi pomalé stúpajúce napätie až do bodu odhalenia nepriateľa, potom je to už strhujúci akčňák s katastrofickými prvkami.

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

No dosť prekvapil Benicio Del Toro a celkovo herci hrali výborne a to je základ pre dobrú gangsterovku. Rozporuplná bola kamera a celkový feel filmu (vizuálne filtre a naschvál amatérsky roztrasená kamera), ako to chápem, že to má byť autentické a iné, ale miestami som myslel, že pozerám na film natočený z mobilu. A ešte ma nasral Douglas. Ja, keby mi maskéri spravili hentaký účes, tak nehrám...