• Krátkometrážní

Noc v muzeu (2006)

Takový Shawn Levy-ovský filmík pro rodinu. Pár vtipů je hodně povedených, a nápad se zdá být originální, alespoň děti tedy baví a to je přece to důležité. Carla Gugino je fajn, Ben Stiller je Ben Stiller, ale co mě osobně nadchlo, byl Dick Van Dyke. Jinak se tam objevilo více různých komediálních hvězd a hvězdiček, což tomu dodalo tu správnou šťávu. Jestli chce někdo koukat z dětma na něco ne úplně pitomého, pak doporučuji.

Holka z města (2009)

Nijak zajímavý snímek, a nijak zajímavá podívaná. Akorát že musím uznat, že to ve mě zanechalo nějakej určitej dojem, nevím jestli to bylo dobou ve které jsem to viděla, nebo prostě tím filmem. (nebo mnou???) Kdo ví, prostě některé scény si pamatuju do teď. Jinak je to obyčejná romantická komedie, kterých natočí tolik, že je ani nestačíme počítat.

Příběh žraloka (2004)

Zatraceně vtipná žraločí podívaná, plná vtipů a filmových hlášek. Hodně vtipné charaktery postav a hodně zábavy. Není to žádná velká myšlenka, nebo ohromná atmosféra, ale určitě stojí za to to vidět, a pořádně se nasmát.

Šest dní, sedm nocí (1998)

Dobře natočená komedie. Ivan Reitman tentokrát pro mě zabodoval. Ford a Heche dělali výbornou filmovou dvojici, mezi kterýma to skutečně jiskřilo, a bylo cítit že si od začátku padli do oka. Bylo to zrežírované tak, že jsme skutečně věřili postavám, i všemu co se tam dělo. Schwimmer tomu ještě dodával takový komediální nádech, a já jsem se opravdu dobře bavila. A též musím ocenit že se ve scéně mezi Frankem a Anglicou, Angelica nesvlékla. Film mi skutečně dal všechno, co jsem očekávala. Možná je to oddechovka, ale strašně propracovaná, a natočená s citem. Spokojenost.

48 hodin v Paříži (1988)

Zase jsem očekávala víc. Kombinace jmen (Seignerovou teda nemusím) Polanski, Ford, Morricone, Pinon prosně znělo jako docela fajn film. Vyklubal se ovšem zcela průměrný thriller který měl světlá místa jen díky Harrisonu Fordovi, a jeho ironickým pohledům nebo hláškám. Nevím jestli nám měli ukázat naprosté zoufalství, protože například policie jim v tomto případě moc nepomohla, jenže jsem z toho zase tak naprosté zoufalství necítila. Nevím, Harrison byl fajn, a ostatní prostě průměr.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

O nic horší než jednička. Totální bomba. Cituju z Madagaskaru každý den, a většiny scén a vtipů se nemůžu nabažit. Pro ty co dali dvě, nebo tři hvězdičky doporučuju film shlédnout znovu, protože je to podle mě chutný filmový zážitek, plný toho co jsme od DreamWorks a jejich animovaných filmů očekávali.

Madagaskar (2005)

U mě jedna z jedniček animovaných komedií. Nechápu jak si lidi mohli nevšimnout totální geniality vtipů, nápadů, citací, celé hlavní čtyřky, vedlejších postav. povedených dabingů, humorných zápletek, a kdo ví čeho všeho ještě. Podle mě nedoceněná zábava pro všechny věkové kategorie.

Wallace a Gromit: Nesprávné kalhoty (1993)

Neskutečné nápady převedené do plastelíny a humoru. Jsou to tak dětsky nedětské nápady (například tlustá vražedkyně, tučňák gangster, a pak pár krátkých grotesek na téma "proč to dělat jednoduše, když to jde složitě"...) že děti (a nejen ty) jsou nadšený a nemůžou odrhnout oči od televize. Wallace a Gromit mají vtip a kouzlo anglického humoru, a ještě mnohem víc.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Pěkná ujeťárna, na kterou divák jen tak nezapomene. John Cusak je super herec, a v této roli se obzvlášť předvedl. Keener i Diaz mu slušně sekundovali. Celý náměť považuji sice za úplnou magořinu, ale fakt jsem se bavila. Že vůbec někdo dostal nápad zrealizovat něco, jako je toto, je samo o sobě obdivuhodné. Určitě každý kdo má rád bláznivé komedie, nebo Johna Malkoviche, si přijde na své. Spoustu scén je tu úplně špičkově povedených, a rozhodně jsou k pupukání. Obzvlášť je třeba všimnou si různých propracovaných detailů, to se pak nasmějete nejvíc.

Edith Piaf (2007)

Celkem povedený snímek. Určitě dobře zahrané, a s celkem dobrou atmosférou. Co mě vadilo, snad trochu moc líbivých míst, ale jinak v pořádku. Tu a tam se tam mihne nějaký náš Český herec - jak jinak když se to natáčelo v ČR. Hodně inspirováno knížkou kterou o ni napsala její sestra, tím to přibylo na autentičnosti. Místama to bylo i hodně smutný a působivý, což se k ní, i k jejímu životu hodí. Jsem s výsledkem celkem spokojená.