• Krátkometrážní

Pátý element (1997)

Parádní akční komedie s hvězdným obsazením. Bavilo mě to už jako dítě, a baví dodnes. Trochu bláznivě a fantasy pojatá sci-fi plná vtipných scén a zajímavých záběrů. Však se stačí podívat na obsazení, už kvůli hercům to stojí za shlédnutí.

Deník princezny 2: Královské povinnosti (2004)

Nejen že v tomto případě je dvojka už zbytečná, ale ještě ke všemu je dost nepovedená. Možná vám to zachrání jedno ošklivé odpoledne plné depresí, jako se to někdy stane, ale tady si tedy nejsem jistá.

Deník princezny (2001)

Romantická blbina pro puberťáky a emocionálně nevyspělé. Možná se zasmějete, a přinejhorším se alespoň podíváte, jaké předpovídatelné pohádky se ještě stále točí.

Bathory (2008) odpad!

Čecho - Slováci si mysleli že natočí velkofilm, no, nějak to nevyšlo...

Sin City - město hříchu (2005)

Měla jsem nutkání dát pět hvězdiček, žel mě tam ale vadila jedna skutečnost, a to, že skoro všechny herečky se tam musely předvést nahé, nebo alespoň polonahé. Škoda toho! Jinak jsem byla vyloženě nadšená, komiksovým zpracováním, hereckými výkony, spletitostí a proléváním příběhů, nápadem, nechutnými, i vtipnými scénami.... Prostě pravá filmová bomba. Bylo by co málo vytknout, jistě, ale jen malinko. A charaktery postav zlých a neskutečně sympatických mě dostávali. Lehká ironie a nadsázka udělala z toho snímku víc než průměrný akčňák.

Zrození Planety opic (2011)

I přes různé logické nedostatky (například že všichni VÍME že opice nikdy nemohou postoupit na tuto úroveň, ale no co, je to sci-fi...) jsem docela potěšena tímto snímkem. Jsem ráda že jsem měla možnost vidět to v kině, a byl to pro mě zážitek. Nejen že celý ten nápad jako myšlenka, či metafora, byla dost fajn, ale celé zpracovaní a úhel pohledu filmařů mi přišel zajímavý. Podle mě výborně animované a natočené. Skvělá hudba, a scény s opicemi působily na plátně docela úžasně. Herci se mi líbili, ať jako lidi, nebo jako opice. Vůbec jsem se nenudila a byla to příjemná zábava, spojená třeba i s určitým varováním.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Legendární film plný nezapomenutelných hlášek, a skvělých hereckých výkonů. Baví to jak děti, tak dospělé, a většina písniček se ani nedá zapomenout. V Československu před skoro padesáti lety vznikl geniální snímek, který žije dodnes. A ještě dlouho bude.

Až tak moc tě nežere (2009)

Viděla jsem tenhle film snad třikrát, abych se pokusila z toho vytřískat něco víc. Hrozné zjištění je, že toto je jedna z nejlepších aktuálních romantických komediích. Snad jen proto, že to zachraňují dobří herci (Connelly, Aniston, atd...) a že je to ten povídkový styl filmu který mě pokaždé zaujme (ano, nedá se nic dělat). Konce všech těch příběhů mě tak trochu zklamali, ale jinak provedení mě bavilo. Nevím co víc mám říct, je to prostě jen to, co to je.

Tvůj snoubenec, můj milenec (2011) odpad!

Ani jedna hodně malá, hodně slabá hvězdička. Myslela jsem si že si pustím něco úlevného k odpočinku po těžkých snímcích, ale tak mě to celý štvalo, že mě to stálo pořádně hodně psychické síly a vůbec jsem si neodpočinula. Mrzí mě že Američani skoro nikdy nenatočí povedenou romantickou komedii. Většinou jen trápí diváka. Kam se poděla všechna nápaditost? Originalita? Ach jo. Opravdu to ani nestojí za shlédnutí...

Antikrist (2009) odpad!

Antikrist je jeden z těch filmů, u kterých máte chuť vstát a zařvat "Vypněte ten hnus!".