• Romantický

Škola princů (2010) (TV film)

Poháfks mě nebavila, vadil mi výkon Hlaváčové - opravdu amatérská práve, která se negativně na výsledku velmi podepsala.

Vánoční loupež (2007) (TV film)

Velice příjemná americký vánoční film - zní to jako protimluv? Ne, opravdu to jde zařídit tak, aby to nebyl kýč a bylo to příjemné. K tomu ještě sympatycká a kupodivu dobře hrající Shannen Doherty - a že jsou ty Vánoce ;-))

Láska nebeská (2003)

Srdcovka - skvělý herecký ansábl (Rickman, Knightley, Nighy, Thompson, Grant, Linney..), famózní režie, excelentní soundtrack, neuvěřitelně vtipné dialogy, dojemné story - nenapodobitelný film.

Černá labuť (2010)

Nemám slov k popsání. Snad jen podotknu, Oscar pro Natalii Portman.

Prázdniny (2006)

Mám moc rád Juda Lawa, Kate Winslet a Cameron Diaz. Jack Black mi od King Konga taky nevadí. A možná i kvůli téhle herecké plejádě umím tenhle film skoro nazpaměť. Humor je civilní, postavy lehko uvěřitelné, dějová linka kouzelná, protiklad anglického venkova a USA je --navíc v čase předvánočním-- trefa do černého. Jude Law zahrál zase jednou skvělého "miláčka", Kate Winslet je tak strašně pohodová, že bych si ji i domů nastěhoval (pro mě je to poslední film, kde vypadá svěží a mladě), Cameron Diaz je živel, hraje dobře a je sympatická a Jack Black je správnej ňouma. Skvělá práce. 89%

Nouzový východ (2008)

Velká očekávání, malý výsledek. Děj je hodně psychologický, což mám rád, ale zde se až moc nuceně žene do tragédie. Příběh je prostý, dva manželé, co se od sebe nemůžou odvázat a chtějí se ubránit stereotypu, od sebe prostě musí odejít. Ale nejde to. Není tu žádný ani nouzový východ. Film zachraňují herci - skvělý DiCaprio hraje výtečně, jen se mi do role tolik, "díky" jeho mladistvému vzhledu, nehodil. Spíš se nehodil ke Kate Winslet, která vypadá na pětačtyřicet, přitom je jí o deset méně. Jako pár pro mě nezafungovali jako tenkráte v Titaniku. Dávám tomu 70%, řemeslnicky je to dobře odvedená práce.

O dívce, která šlápla na chléb (2007) (TV film)

Já se nasmál - opravdu vynikající Bára Hrzánová (ono taky - kdy ne?), příběh je moc pěkný - jedna z nejlepších studiových pohádek za posledních deset roků na čété. Akorát postsynchron Molnárové (Andtrea Elsnerová) je opravdu úděsný - proč raději neobsadí českou herečku?! Bohužel kvůli postsynchronu dávám 70%.

Zakletá Ella (2004)

..já mám prostě slabost pro Anne Hathaway a pohádky - navíc, děti to milují, co víc si mají tvůrci přát? + skvělý dabing s Vendulkou Křížovou, Filipem Blažkem a Hankou Ševčíkovu. Hodnotím 70%

Sherlock Holmes (2009)

Velmi vydařené. Příběh je skvělý, temný - Robert Downey má glanc a šmrc, Jude Law mu pěkně nahrává a Raxhel McAdams opět skvěle hraje a rozhodně není jenom do počtu! Jen bych trochu zkrátil stopáž, to je detail a v jistých momentech byl Londýn fakt AŽ moc digitální. Hodnotím 75%

Marley a já (2008)

Pár podařených vtípků, ale stopáž mi přišla tak děsně dlouhá, že jsem to prostě nedokoukal. Každopádně Jennifer pořád v herecké formě, ale i přesto 50%