• Romantický

Panna nebo orel (2010)

Hlavní chybou filmu je, že je až příliš americký. Vtipy jsou dobře pointované, ale nějaké už jdou přes čáru. Navíc se mi moc líbí nadsázka - joke s Biblí a Twilightem se moc vydařil ;-) Herecké obsazení táhne mladá Emma Stone, která na to rozhodně má, rodiče Stanley Tucciho a Patrice Clarkson jsou až moc stylizovaní do "buďme vtipní", Cam Cigandet je opět pekelně sexy, Bynesová je otravná až za roh. Lisa Kudrow pořád hraje Phoebe, ale zatím to pořád nějak funguje. Jsou i lepší komedie. 55%

Nic než pravda (2008)

Celou dobu v napětí a závěr mě absolutně šokoval. Takhle velké emoce u mě filmové umění vyvolalo dvakrát - u filmu Jako malé děti a u Nic než pravda. Příběh je silný, skvěle vystavený, po závěru člověk pochopí jednání hlavní hrdinky a celý příběh dostane nový rozměr. Skvělé. Prostě skvělé. I po filmařské stránce. Herecky čisté. Kate Beckinsale téměř nesleze z obrazovky a je fenomenální. Poprvé mě přesvědčila, že se jedná o herečku, u které je téměř hřích, že za tuto roli nedostala žádné významné ocenění. Stejně tak i Vera Farmiga, kterou jsem viděl poprvé ve filmu. Přemýšlím o uvedení filmu a aktérek do své TOP.

Rande v Římě (2010)

Myslím, že se tvůrci snažili vrátit se do komedie starých časů typu "Jak ukrást Venuši". Já ty komedie miluju, nápad oceňuji. Bylo to nenucené a milé - malé žluté auto, krásný Řím...škoda jen, že potenciál nebyl využit naplno. Kristen Bell je totiž skvělá komediální herečka, která vždycky v každé situaci vypadá skvěle a přirozeně, Josh Duhamel je kus chlapa, na kterého chtěli nalákat hlavně dámskou polovičku, Danny DeVito je taky moc fajn. Považuji to za mnohem lepší věc než třeba podobné Dopisy pro Jůlii. A soundtrack je taky pohodovej v čele se skvělou písničkou od Taylor Swift. Pro mě to komedii splňuje, určitě by zaloužila alespoň 65%

Varieté (2010)

Je to docela prostoduché, ale asi v půlce jsem zjistil, že se vůbec nenudím a že mě to děsně baví. I když je to předvídatelné, funguje to :-) Aquilera překvapila, je docela příjemná, Cher je Cher, Cam Gigandet mi opět dokázal, že je to ten jevíc sexy mladý herec, Stanley Tucci byl sice alá "poradce Meryl Streep z trochu jiného filmu" a vůbec to nevadilo a na 4 hvězdy zaokrouhluji hlavně kvůli krásné, civilní a zase trochu jiné Kristen Bell. Poslední dobou jí nějak přicházím na chuť :-)

Dopisy pro Julii (2010)

Kdyby to jenom nebylo tak utahané! Nápad alá road-movie je super, Amanda je v pohodě, Itálie je krásná. Na mě moc cukru, málo akce, nefunkční zápletka - ale i přesto se jedná o nic neurážející průměr. 55% (s Amandou zaokrouhleno na 3 hvězdy)

(K)lamač srdcí (2010)

Vanessa Paradis je neuvěřitelně svoucná a strašně příjemná + její parťák Romain Duris je neskutečně příjemný = jeden z nejlepších párů v nejlepší francouzské romantické komedii. Francouzi vědí jak na nás - má to vtip, styl, nápad, šarm, přirozenost a "to něco", co dělá film nadprůměrný. (++++ český dabing s Kateřinou Lojdovou jako Vanessou Paradis nemá chybu ;-) )

Život po životě (2010)

Skvělé - fantastický výkon Matta Damona, skvělá byla i Bryce Dallas Howard, byť měla jen malinko prostotu, byla naprosto famózní /a to nejsem žádný její fanoušek, i když od teď si na ni dám pozor :-) ). Příběh se zabývá tsunami v Indonésii v roce 2004 - je to velmi choulostivé téma ke zpracování, ale tohle se povedlo. Na tak malý rozpočet opravdu smekat. Pro mě snímek, který je kvalitou na stejno Výměně - Clint umí! Hodnotím - 79%

Vdáš se, a basta! (2007)

Já se nehorázně bavil - Mandy Moore je krásná a předvádí dobrý výkon, Diane Keaton pobaví, Lauren Graham sic na malém prostoru, tak má asi nejlepší roli od Gilmorek. A ten retrívr válí. Je to předvídatelné, ale vtipné a pobaví! HODNOTÍM 68%

Kněz je poděs (2007)

Mandy Moore jsem včera viděl ve filmu Vdáš se a basta!, kde byla přinejmenším velmi příjemnou, tak jsem si řekl, že ji prozkoumám i jinde. Naneštěstí mi padl do ruky tento film. Není vtipný. Je trapný. Jediné na co film sází je popularita Robina Williamse, na roztomilost a velké uši jindy velmi příjemného Johna Krasinskiho a na přívaly fanynek Mandy Moore - nevím, co to s ní udělali, ale je tu strašně nesympatická, nepříjemná, že by ji jeden zabil - je to asi hlavně rolí a nesmírně blbým scénářem a určitě i nesympatickým hlasem René Slováčkové v dabingu - no ale škoda jí....HODNOTÍM 45%