• Romantický

Jako malé děti (2006)

Na konci jsem brečel a nestydím se za to. Je to jediný film, který to dokázal. HODNOTÍM 5/5 (TOP)

Neřízená střela (2010)

WOW! Tak tohle byl odvaz, dlouho mě už film takhle nepobavil! Začátek je akční a přitom strašně roztomilej, jako by vypadnul z komedií 70. let - a odvaz nekončí, film se ubírá tak plynuje a přirozeně, že vám ani nepříjde, že na pozadí se odehrává drama v duši chladnokrevného zabijáka. Film je navíc bravurně obsazen - Bill Nighy je kouzelně britský, Emily Blunt spolu s Keirou Knightley jsou nejlepší britské současné maldé herečky, Rupert Grint je bezmála příjemný a rozhodně má potenciál na "making fun", Eileen Atkins neá chybu a Rupertu Everettovi záporáci sedí bezmála tak jako Martinu Freemanovi! HODNTONÍM 5/5

Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

Je to neuvěřitelně praštěný a milý. Láska hlavních protagonistů je podaná moc čitě a upřímně.Má to nápad a styl. Když sledujete více jak deset minut vykouzlí vám to dobrou náladu. Když se budete koukat déle jak dvacet minut a vidíte rozumbrada Neda, křehoučká Chucky, roztomilá záporačka Olive a negativista McBride - zjistíte, že máte úsměv na tváři. Po třiceti minutách chápete, že pro Chucky udělali všechno na světě. HODNOTÍM 5/5 (TOP)

Přátelé (1994) (seriál)

Nebudu plodit nic dlouhého a duchaplného, na popsání kvalit tohoto Díla stačí jedno slovo. KULT. HODNOTÍM 5/5 (TOP)

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Americká věčně mladá kosmetička s židovským původem jako chůva dětí známého britského producenta se suchým smyslem pro humor? A proč ne? Když k tomu přidáte ještě CC, která pálí po svém kolegovi, Nilse, britského arogatního a ironického sluhu a tři zábavné děti - máte sitcom jedna báseň! S přibývajícími sériemi neubývá na kvalitě a mimoto - vyvedený český dabing. HODNOTÍM 5/5 (TOP)

Glee (2009) (seriál)

Skvělé spojení hudby, komedie, romanťárny a dobrý věci, na který můžou děti vyrůst. Příběh je skvělý, hudba je dokonalá (speciálně Don´t Stop Believe it) a herci vás pobaví, skvěle zabitá hodinka denně. HODNOTÍM 5/5 (TOP)

Hrdinové (2006) (seriál)

BOŽE, CHCI DALŠÍ A DALŠÍ DÍLY! Vždycky si říkám, podívám se na jeden díl, ať mi to déle vydží, ale to nejde - na konci každého dílu se objeví takové množství otázek, takové zvraty, že rychle pouštíte další díly, abyste zjistili, že další díl přinese akoráte další otázky. Miluju to. Ke skvělému příběhu navíc - skvělá kamera, hudba, skvělý scénář, skvělá režie a herecké výkony - zvláště se mi líbí Hayden Panettiere (Claire), Ali Larter (Nikki/Jessica) a Kristen Bell (Elle), z muž. rolí Masi Oka (Hiro), Milo Ventimiliga (Peter) a Zachary Quinto (Sylar). Nejlepší seriál všech dob! HODNOTÍM 5/5 (POSTUP DO TOP)

Juno (2007)

Spoustu amerických filmů má tento motiv "těhotná teen, co mám dělat?". Tento upřímný příběh mě chytnul za srdce, hlavně kvůli zcela civilní Ellen Page - o té holce ještě hodně uslyšíme. HODNOTÍM 4/5

Hvězdný prach (2007)

Oni i Američani umí točit skvělé pohádky? Ano. Umí. A když do nich ještě obsadí Charlieho Coxe, Claire Danes, Michelle Pfeifer, Roberta De Nira, Siennu Miller - nemají chybu. Je to fantasy SE SKVĚLÝMA HLÁŠKAMA, pohádka, romanťárna i pořádný akčňák! Každý si tam něco najde, navíc to neuvěřitelně rychle uteče - možná kdyby byl film delší, tak by se stihli doladit detaily, škoda. Ale když přihlédneme k tomu, co vytvořili za tak malý rozpočet - tleskám! 5 hvězd je jistých! HODNOTÍM 5/5 (POSTUP DO TOP)

Pýcha a předsudek (2005)

Keira Knightley je bůh - alespoň pro mě :-) Na romantické filmy moc nejsem, ale tohle je tak úžasně natočené, že si to musí zamilovat každý! Krásná klasicisní Anglie, citlivě natočený příběh, decentní vtip, bravurní herecké výkony - film nejen krásně dokumentuje 19. století a jeho názory, ale vyzdvihuje i naivitu té doby. Do toho tady není žádná nesympatická postava - každou člověk prostě musí nějakým způsobem pochopit. A Keira Knightley podala svůj životní výkon. HODNOTÍM 5/5 (POSTUP DO TOP)