• Romantický

Poznáš muže svých snů (2010)

Viděno jako kinorip, ale stejně to mělo svoje kouzlo! Woodyho miluju, Naomi Wattsovou taky a Gemma Jones je roztomilá + formu neztrácející Anthony Hopkins, Antonio Banderas a komička Lucy Punch. Všechny postavy jsou napsány uvěřitelně, jednají velmi přirozeně a k tomu dokážou být tak krásně woodovsky roztomilé. Opravdu civilně vtipné drama s vypilovaným scénářem do posledního slovíčka. Jen Freida Pinto rozhodně nepatří mezi dobré a sympatické herečky. Woody má opět uvěřitelnou a osudovou linku příběhu a k tomu skvělé herce. Nemůžu jinak než 80%

Marie Antoinetta (2006)

Neuvěřitelně stylová věc! Sofia opět nezklamala - ukázala nám kýčovitost doby, kterou vzala s neuvěřitelnou nadsázkou a k tomu rocková hudba - báječný kontrast; celek nemá chybu! Kostýmy Mileny Canonero berou dech, no celá výprava nemá chybu! Kirsten Dunst je famózní!! Škoda jen, že z příběhu nevytěžila všechno - kdyby byl příběh zakončený Mariinou popravou bylo by to skvělé. Takhle celou dobu užíváte krásy, příběh ale trochu nudí - a jakmile začne být zajímavý a napínavý, tak film skončí. Škoda. HODNOTÍM 78%

Wimbledon (2004)

Nemám rád filmy o sportu. Nemám rád tenis. Dostalo mě to. Začínám zbožňovat Kirsten Dunst, protože je úžasná, Paul Bettany byl u mě dlouho zaškatulkovaný jako ten psychouš z Šifry, ale nakonec byl úžasnej. Mělo to napětí, mělo to spád, mělo to vtip, chemie mezi hlavním párem funguje na 100% - skvělé! +++++ James McAvoy zase válí! HODNOTÍM 85%

Casino Royale (2006)

WOW! Na Bondovky vůbec nejsem, ale tohle mě dostalo - Daniel Craig je ten nejlepší bond, Eva Green nejlépe hrající a nejkrásnější a nejtajemnější bondgirl! Příběh je skvělý, opravdu si diváka dostane! HODNOTÍM 80%

Dokonalý svět (2010) (seriál)

--- těch pět na vyvážení odpadů o pánů kritiků, kteří si nevidí na nos a pro které je česká (byť vydařená) produkce pod úroveň :-) - jen tak na začátek. /////////////// Tento seriál se mi líbí. Vážně. Z duše nesnáším ty seriály, které vznikly za vilného odpoledne a hrajou v nich katastrofy, které nemají na naplacení nájmu (Ordinace, Cesty domů, VkV...). Ale DS není seriálem těmto podobný. ÚŽASNÁ kamera a FAMÓZNÍ atmosféra by mohla konkurovat hollywoodské produkce (nápadně připomíná - v tomto ohledu - mistrovskou Gossip Girl), režie není vůbec špatná, scénář je vtipný a hodně civilní. Herecké výkony jsou skvělé - je opravdu vidět, že si tvůrci dali na výběru záležet a že nelovili jenom ve slavných jménech. Jitka Čvančarová je ještě lepší než Meryl Streep v Ďábel nosí Pradu a k tomu jí to neuvěřitelně sluší, Tereza Brodská hraje civilně a uvěřitelně, Vanda Hybnerová je komička každým coulem, Eva Sakálová je trošku slabší než ostatní herečky, ale zase je to její první příležitost, tak přivřeme oči a Zuzka Norisová - chápu, že někomu tohle její herectví trhá uši, mně ale vůbec nevadí, navíc mě strašně moc baví! A Kristýna Lukešová rulezz!!! Vtipný a KVALITNĚ NATOČENÝ SERIÁL z jindy nekvalitní produkce Tv Nova. NENECHTE SE ODRADIT TĚMITO PITOMCI TADY A PODÍVEJTE SE, BYLA BY VĚČNÁ ŠKODA NEDOČKAT SE DALŠÍCH ŘAD!! HODNOTÍM 5/5

Klikař Charlie (2007)

Velice příjemná romantická komedie, která je dokonce i vtipná (ale - nalijme si čistého vína - trapný monet se taky najde - ale jenom jeden!) a rozhodně nápaditá. Přímočará romantika na konci nikterak příběh neruší, ta sexualní nasáklost je braná s nadhledem, takže to ani nijak nepohoršuje. Do toh ještě sympatický cast - Dane Cook je komik stejně dobrý jako Adam Sandler či Ben Stiller, Dan Fogler pobaví, ale nejvíc mě překvapila Jessica Alba - nejen, že je sympatická a krásná, ale herecky to zvládla dobře a moc mě bavila - ! Možná i kvůli Jessice zvedám z průměru na slabší nadprůměr. HODNOTÍM 4/5

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Na každého člověka příjdou někdy chmury. Já ty svoje řeším tak, že si zalezu do křesla, dám si horkou čokoládu s croissantem a zapínám Snídani u Tiffanyho. Ten film má v sobě tak úžasnou pohodu, že to na vás kýchne - i kdybyste nechtěli. Audrey si zamilujete. HODNOTÍM 5/5 (TOP)

Ospalá díra (1999)

Gothická pohádka s tak temnou atmosférou, která vás dostane. Ještě když do toho ukáže svůj kukuč křehulka Christina Ricci, přemýšlivec Johnny Depp a děsivá Miranda Richardson s Christopherem Lee - je to stylové, neskutečně stylové.

Na dotek (2004)

Faleš, intriky, láska, sex, pomstva, tajemství, hrdost - na vystižení tohoto stačí čtyři herci: Jude Law, Julie Roberts, Clive Owen a Natalie Portman - hlavně poslední sva zmiňovaní zahráli excelentně. Jak už tu Tosim napsal - Inteligentní film o sexu (a bez sexu. - můj dodatek). HODNOTÍM 5/5 (TOP)

Moulin Rouge (2001)

Spousta barev, pitvoření Nicole Kidman, spousta světel, slonů, liliputánů převlečených za jeptišky, bláznivých kostýmů, zelená Kylie Minogue - tento film je diamant. S lehkostí střídá komediální prvky, mrazivou atmosféru, čirou romantiku - krásně balancuje na pomezí. Ano, je to kýč, ale vybroušený jako diamant. HODNOTÍM 5/5 (TOP)