Super (2010)

Abych pravdu řekla, cloumají mnou velmi rozporuplné pocity. Na jednu stranu mě přímo nadchla celková myšlenka filmu, několik geniálních scén a jeho hodně silné zakončení. Na druhou stranu se ale nemůžu ubránit tomu, že se film chvílema táhl jako nudle z nosu, že mě rozčilovala vytřepaná kamera a bohužel ano, poprvé i Ellen svým nuceným hysterickým smíchem a poněkud spastickým chováním. Ale jak je vidět, tak podle mého hodnocení nakonec převládla ona emocionální stránka a tu technickou krapet ušlapala.

Noční let (2005)

To co Rachel a Cillian výborně rozehrávali na letišti a posléze v letadle by v mém oku pravděpodobně stačilo na víc hvězdiček. Ale jak to tak bývá, konce dokážou dojem z filmu jako celku posunout, ať už nahoru nebo dolů. V tomhle případě mi bohužel zbytečně 'zhororovatělé' honičkové scény na konci filmu celkový dojem malinko pokazily. Na ústřední dvojici se mi ale opravdu dobře koukalo, i taková Jayma Mays mě svou menší roličkou hodně potěšila. A díky svému obvyklému zvyku dívat se na trailery až po shlédnutí filmu, jsem seděla skoro celou dobu napjatá jako kšandy :) Takže sice 'jenom' za 3, ale hodně veliké hvězdičky.

Zelený sršeň (2011)

Už dlouho jsem nenarazila na film, jehož hlavní "hrdina" by ve mně svou neskutečnou imbecilitou a arogancí celou dobu vyvolával nesnesitelné nutkání ho zabít. Cameron Diaz jsem nikdy nijak zvlášť ráda neměla a rolí Lenory si u mě rozhodně nijak nepřilepšila - na tenhle typ rolí je už vážně stará a zbytečně si podkopává důstojnost. Jednou za čas nemám nic proti "akčňákům", ale aby půlka žánrově až nevhodně dlouhého filmu spočívala jenom v naprosto nepřehledných demoličních/bitkových scénách? Ne, děkuju. I přesto se sem tam vyskytl nějaký světlejší moment a proto moje hodnocení nekleslo na úplné minimum, ale od žánrově podobných filmů si rozhodně dám na nějakou dobu pauzu.

Pevné pouto (2009)

Sice hodně silné, ale 'jenom' 3 hvězdičky.. Celou dobu jakoby mi něco vadilo, něco co nedokážu úplně přesně popsat, ale nutilo mě to sledovat čas a bránilo mi to nechat se příběhem tak nějak pohltit, jak to bývá většinou, když to opravdu stojí za to. Nádherné animace v in-between světě, ani po herecké stránce bych si neodvážila nic vytknout, ale jako celek to nějak nefunguje. Aspoň ne na mě.

Zakletý v čase (2009)

Možná časem "přehodnotím", ale krom snad velmi klidně plynoucího děje (což mi ale zrovna přišlo do noty) nevím co by se dalo vytknout. Příběh na mě neskutečně zapůsobil a celkové zpracování s úžasnými herci moje unešení jenom podtrhlo. Nádhera.

Kid (2010)

Původně jsem zamýšlela dát o hvězdičku míň, protože jistá část filmu mi přišla až zbytečně zdlouhavá a rozvleklá, říkajíc to samé co by se dalo vyjádřit šikovným sestřihem - až poslední část filmu mě přesvědčila, abych od toho upustila. Ale to nic nemění na tom, že The Kid je vynikající drama s perfektně zvolenými herci, kde sílu příběhu umocňuje fakt pravdivosti.

Alice (2009) (seriál)

Jelikož jsem tak trochu Alice-freak, nejspíš se to na mém hodnocení dost podepíše. Ale i když bych od toho měla odhlédnout, vytkla bych snad jen onu částečně nevyhnutelnou předvídatelnost, se kterou ale skvostně adaptovaný scénář celou dobu udatně lomcoval. Moje nadšení podtrhla genialita herců (i když na 'Alenku' jsem si musela trochu zvykat), obzvlášť Hatter a White Knight, ale i hromada dalších. Do toho ona perfektní alenkovská surrealita a fantastično pojaté v originálním polo-futuristickém směru, digi-vyhrávky s prostředím, kostýmy a mnou oblíbená 'multižánrovitost' :) To vše se u mě podílelo na tom, že onu 'nadměrou' délku jsem skoro nevnímala. Celkově to pro mě byl ráj pro oko a pohlazení po (mé poněkud ujeté) duši. Nemůžu než doporučit.

Poslední vládce větru (2010)

Příjemná fantasy "oddechovka". Jakožto neznalec předlohy jsem neměla naprosto žádná očekávání, navnadil mě trailer kdysi dávno v kině. Je to milé, je to atmosferické a při pár scénách se mi rozbušilo srdce, ale to je všechno. Není to ničím extrémní, ať už pozitivně nebo negativně, aby se mi The Last Airbender nějak výrazněji vryl do paměti.