• Pohádka

Transformers (2007)

ORGIE. Všichni jsou krásní, všechno je cool. Nečekal bych, že se tak pobavím zrovna při tomhle. Shia dokáže zahrát, ale ta Megan, ta Megan. Obličej 1 střídá s obličejem 2 a v situacích, kdy by se jí měla klepat brada strachy, se tváří jak jeptiška ze Zrození světice.

Poslední skotský král (2006)

Whitaker exceluje a McAvoy mu zdatně sekunduje. Jenže po takovém filmu by se člověku mělo dělat špatně od žaludku a měla by ho zachvátit spasitelské nadšení chtít bojovat proti všem diktátorům světa. Spravidlé rozhořčení nad diktátorskými zvěrstvy se však u mě dostavilo jen tak napůl, nějak mi chyběl punc skutečně velkého dramatu. Whitakerova studie maniaka a manipulátora Amina to však drží pořád dost nahoře.

Pokání (2007)

Přestože střed je poněkud táhlý a závěrečný skok do budoucnosti působí poněkud neorganicky, musím konstatovat velkou spokojenost. Zcela rozdílné interpretace totožných situací různými lidmi a fabulování rality, jak bychom si ji přáli - ano, tak to je náš život. Realitu se vlastně konstruujeme sami. P.S. Keiro, prosim tě, začni pořádně jíst, jsi kost a kůže. P.P.S. Keiro, konečně ti začínám věřit, že umíš hrát.

Na Hromnice o den více (1993)

Nádherný, nádherný film o neopakovatelnosti každé vteřiny našeho života. Murray je prostě nepřekonatelný a MacDowellová tak milá.

Amélie z Montmartru (2001)

barvy, paříž, akordeon, renoir, audrey, přísloví, nápady, smích, sny, laskavost, ...

Sherlock Holmes (2009)

Proč museli použít zrovna značku Sherlock Holmes, aby natočili mysteriózní detektivku z prostředí Londýna 19. století? Z Sherlocka Holmse v této adaptaci zbylo už pouze to, že je to detektiv. Nechci ovšem říct, že je to nezbytně špatně. Výprava, kamera, střih, hudba i oba hlavní představitelé skvělí. Příběh ale šestákově tuctový a málo zapamatovatelný. Rozptýlení na jeden večer, které rychle vyvane.

Osvícení (1980)

Od hororu očekávám, že se při něm budu (alespoň trochu) bát. Nebo, že budu alespoň napnutý, jak to dopadne. Jsem ale už zřejmě tak otupělý, že mějen málo co zvedne ze židle (tedy v takovýchto případech spíše z pohovky). Velmi dobře jsem i uvědomoval scény, ve kterých by mě mělo mraziot, a před nějakým časem by mě skutečně mrazilo ....Toto je ale povzdech nejen k tomuto filmu. Velmi dobře zde funguje hudba, která v tomto případ skvěle podtrhuje vizuální stránku scén.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Zbytečně podceňovaný film. Stačilo by přetočit jen pár mometů, třeba by v závěru hrdinku mohl sežrat Vetřelec, a určitě bych neváhal a dal aspoň 4*.

Uvnitř tančím (2004)

Tak jsem se u toho nařehtal, že jsem se úplně zapoměl soustředit na to humanistický poselství.

Den poté (2004)

Tenhle film si nejspíše přidám do svých top10 propadáků. Holé nesmysly jak na poli fyziky klimatu, tak i na poli jednání lidí v extrémních situacích by se snad daly odpustit jako nadsázka. I na americký patos už jsem taky nějak přivykl. Proč jsem ale proboha u filmu za 125 milionů nebyl vůbec napnutý a o žádnou postavu jsem se nestrachoval? Ne že bych se úplně nudil, ale když vás občas u koukání přepadají pocity trapnosti, tak není něco v pořádku.