• Pohádka

Resident Evil: Afterlife (2010)

Ale proč to nepřiznat, trojka se mi líbila a čtverka asi ještě více. Našel jsem si v tom chvíle napětí, pár povedených bitek (i když mě je diváka 2D verze místy dost rušili věci dělané pro 3Déčko), klaustrofobické momenty i pokoukání na miss mokré tričko. Pro mě slušný akčňák, který jsem ochotný vidět ještě jednou. Co mám holt s tou svojí oblibou postapokaliptických filmů dělat ... :-)

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Pro děti zcela nevhodné a dospělého to snad může zaujmout hlavně tím, že je to první 3D animák domácí provenince. Pokud by to bylo hrané, tak by po tom ani pesl neštěkl. Ne že by mě sledováni přímo otravovalo, ale občasné odcházení na záchod, pro pití a poradit maželce sedící vedle u počítače kam kliknout vůbec nezamrzelo ... Takže příběh mě evidentně nepohltil.

Pouta (2009)

S Pouty mám pocit, že česká kinematografie vstáva z popela. K obrazovce jsem sedal s očekáváním moralitky z doby totality, která mě bude víceméně nudit, ale dám vysoké hodnocení, za to té době nastavené zrcadlo. To co sem ale viděl byla naprostá pecka. Hereckým výkonům nerozumím, ani nevím, co je to to "přehrávání", ale myslím, že ten Malý, kterýho ani neznám, to hrál jako Bůh. Děj mě naprosto vtáhl. Fakt jsem to úplně hltal. Muzika se mě dost líbila, zvlášť ten závěrečné song při titulkách. Ta doba měla něco do sebe v tom, že člověk věděl, kde je zlo. Dneska je doba rozplyzlá, člověk se v ní ztrácí a ztrácí sám sebe. Je možná těžší neztratit sám sebe, než v té době. Dneska totiž člověk ani nepostřehne, že už sám sebe ztratil. Tenkrát tak něja člověk snáze poznal, že je kurva. Mám prostě rád filmy o té době.

Co je šeptem... (2005)

Zcela podceňovaný, super fuck, hezká Aniston, prostě perfekt, kometa vede nad Litvínovem, perfekt film. Nevím, jestli to byklo tou lahví víno nebo tím samotným fileme, ale sedal sem k TV s tou nejhorší skepsí, že si při tom vyberu MP3 přehrávač. A nakonec sem si vtom sentimentu našel pěkných pár míst, kde sem se teda dost zachlámal. Samo že je to hlavně ooddychovka a nemá to žádé ambice, ale proč si nevyrazit s kopýtka a nedat tomu pět hvězd. Dneska teda klidně ... Nejlepší byl ta scéna s hudbou z Tenkrát na západě. Kdo nevěří, hrad Veveří má devět věží.

Růžový panter 2 (2009)

Že by si americká verze udržela ducha původní předlohy jsem nečekal. Za prznění původních panterů jen dvě hvězdičky, ale zas taková hrůza to taky nebyla. Rozjezd to má dost zabržděný, ale posléze se to trochu rozjíždí.

Kajínek (2010)

Kájínek, přezdívaný v dětství kamarády Kája Mařík, že by byl sprostý vrah? Ale pojďme k věci. Tento snímek má své klady a také svoje velké slabiny. Překvapila mě docela dobře řemeslně zvládnutá stránka toho akčního, co bylo k vidění - pěkná choreografie soubojů, útěky z vězení, ... Herecké výkony byly rovněž velmi slušné. No, ale ten scénář ... Vše má vypadat konspiračně a zašmodrchaně, nicméně tvůrci to podávají nesmírně polopaticky, aby pochopil opravdu každý. Řada dějových trapností zařazených jen a jen na efekt. Zbytečné brutální scéna mučení unesené ženy, světe div se hlavní hrdinka má sex se svým přítelem, nakonec vyjde najevo, že umučená žena byla její sestra, vězenští dozorci jsou všichni brutální hovada, ... V tomto ohledu film pro jednoduchého diváka.

Forrest Gump (1994)

Tenhle film, když běžel v kinech, tak lidi na konec tleskali.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Od prvních sekund, od prvního záběru na newmanova Butche je jasné, že se jedná o výjimečný film. Skvělé kompozice obrazu, skvěle volené lokace, hudba tak akorát. A zase se straní desperádům ... Zajímavý psychologický fenomén. Proč vlastně? Snad, že ti bandité pro nás představují esenci svobody, vymanění ze sociálního řádu, který nás jako jho sráží do kolen. A ta závěrečná scéna! Doufají nebo jsou smíření?

Vášeň a cit (2007)

Nemastná, neslaná adaptace spisovatelčina života, která v podstatě vykrádá filmové adaptace spisovatelčiných románů.

Ženy v pokušení (2010)

Čekal jsem trapárnu s herečkami, které si odskočili pro nějakou tu kačku zahrát do přihlouplé komedie. A ehjle, ono to nedopadlo až zas tak špatně. Odlehčeným způsobem pojatá vážná témata a jen chvílemi vrzající scénář. Našla by se i jedna docela silná scéna. Co ale vadilo byl ten tak trochu barvotisk a poněkud nucené vyústění celého příběhu.