• Pohádka

Den nezávislosti (1996)

Probrečel jsem to skoro od začátku až do konce, tolik dojemných scén.

Marťan (2015)

Je to tak patetické a za vlasy přitažené, až vám to přijde krásné. Řekl by Švejk. Tak moc to vnucuje ideje, ve které jste už dávno ztratili víru (víru v pokrok a sílu vědy a techniky, ochotu k sebeobětování, vůli táhnout za jeden provaz), až se vám málem chce znovu v ně začít věřit. Řemeslně na jedničku, takové poselství asi v dnešní době opravdu potřebujeme, ale nemáme už v sobě příliš cynismu mu uvěřit?

Kosmo (2016) (seriál)

První a poslední díl slabší, ale to mezi tím je opravdu k zasmátí. Skutečně jsme takoví???

X-Men: Apokalypsa (2016)

Asi nejslabší z X-mení série. Tak nějak sterilní a bez napětí.

Sněhurka a lovec (2012)

Nejsilnějším momentem jsou závěrečné titulky s písní Breath of Life v podání mé oblíbené Florence and The Machine. Kirsten je talentovaná, film táhne, ale v tomhle se prostě moc vyniknout nedá. Rozhodně se dalo více pracovat s linkou o kořenech zla v královně, což je asi nejzajímavější stránka filmu. Ještě, že miluju patetizmus, promluva k vojsku mě vždycky dostane. Taková směska Johanky z Arku, Hobita a Hry o trůny. Televizní Vikingové to ale převálcují jedna dvě (a to v nich ani nehraje Thór Hamsworth). Dvě hvězdy.

Méďa 2 (2015)

100% politicky nekotektní plyšák.

Iracionální muž (2015)

Začátek je celkem dost uzývaný, a když se začne něco dít, tak už napůl spíte, a kýžené napětí se nedostaví. Woody Allen má novou múzu, nemůžu se ale pomoct Scarlett má větší šťávu. To břicho Phoenixovi nějak přilepili, nebo se kvůli roli přežíral?

Fargo (2014) (seriál)

2. série: humor, brutalita, fraška, zamyšlení, ... 1. série: grand intro, shlédnuto až po druhé sérii