• Pohádka

Newyorská romance (2013)

Poměrně dlouhé čekání na to, zda vydá album a jak vyřeší svůj milostný život. NY fajn, písničky fajn, záběry na Keiřin obličej fajn, ale ...

Zmizelá (2014)

Kde jsem tohle už viděl? Sexy, inteligentní, psychopatická blondýna manipulující a vraždící muže. Nemůžu se nevzpomenout na Základní instinkt. Tohle má dsice podstatně delší stopáž, ale napětí je tu zrovna tak, že by se dalo krájet.

Gravitace (2013)

Kdosi tu napsal, že film nemá smysl vidět jinak než na velkém plátně. Dovolím si řříct, že přes to, že je to i technická pecka, tak emoce zde hrají prim.

X-Men: První třída (2011)

Z toho, co jsem se chystal shlédnout z povinnosti, se vyklubal můj zatím nejoblíbenější díl (Ještě jsem tedy neviděl Budoucí minulost:-) Podle mě má tenhle film nejvoce ducha komiksové předlohy, všechno tady začíná, jedntliví X-Meni se tady rodí, hledají svoje místo ve světě, volí si stranu,na které budou stát. Toto je počátek příběhu, mýtus. Proto mě to tolik bavilo.

Vražda (2007) (seriál)

Dobrá detektivka vzniká v Evropě. Dexter je taky fajn, ale tohle působí opravdověji, uvěřitelněji, neotřeleji, civilněji, ... Příliš falešných stop mi zas tolik nevadilo, navzdory tolika dílům to pořád mělo grády a dokázalo to udržet napjatou pozornost. Některé momenty emocionálně nesmírně vypjaté. Finále velmi uspokojující.

Dexter (2006) (seriál)

1. série: Něco, co jsem po shlednutí prvního dílů považoval jen za sofistikovanější kriminálkou Miami, mě poznenáhlu tak vtáhlo, že jsem jen s velkým sebezapřením odolal pokušení dokoukat to za jedinou noc, a odsoudit se tak druhý den v práci k tupému zírání do počítače s hrnkem kafe v ruce. Napínavá zápletka, černý humor a, světe div se, Dexter se jako člověk vyvíjí.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

U tohoto dílu alespoň člověk věděl, o co v příěhu jde. Ze dvojky a trojky mám v hlavě jen mlhu. Epizoda se mi zdála ale celkově ukecanější a nevím, jestli je to pouze můj dojem, ale nějak mi taky chyběly ony krkolomné eskapády, kterými mají být piráti přece pověstní. Absenci akce, která by více vtáhla, aspoň trochu vyvažují vnady pirátských dcerek a mořských pan.

Šmoulové 2 (2013)

Takovýto film pro děcka má být nabitý gagy od začátku do konce, dávkovat sentiment po tunách a ke konci máte zvolat: "jó, ty prachy vyhozený za DVD stály za to". Místo toho dostane průměrnou zábavu, na kterou se ani ty děcka nebudou chtít podívat podruhé. Že sem to radši nestáhl:-(