• Pohádka

Zombieland (2009)

Konečně ta správná kategorie černého humoru.

Sněhulák (2017)

Americká představa jak se točí mrazivá severská detektivka: "Napereme do toho co nejvíc sněhu. To bude mrazivý!" Kam se na film hrabe knižní předloha, na rozdíl od filmu nuda k uzívání. Nejlepší byli určitě ti hrůzostrašní sněhuláci, to mě vždy přejel mráz po zádech. Dobře naladila i elektrizující erotická scéna mezi Harrym a Rachel. Vrah záporák byl neuvěřitelně charismatický. Potěšil i geniálně propracovaný "žbluňk" závěr s následným šťastným koncem.

Thor: Temný svět (2013)

Při náhodném shlédnutí útržku filmu na návštěvě u tchyně jsem se domníval, že jsem na Nově narazil na epizodu laciného, béčkového no name seriálu.

Melancholie (2011)

Film o kterém nevíte, zda tomu máte dát pět hvězdiček, nebo odpad. Symbolická rovina mě v tomto případě nějak míjela, dokonce se neobjevil ani "takový ten zmatek v hlavě" či "rozporuplnost", který jinak dokáže mistr navodit. Dva a půl *

REC 4: Apokalypsa (2014)

Zbytečně podceňované. Jednička a dvojka prostě byly svoje, těžko s nimidalší dva dílynějak srovnávat. Čtverka má alespoň klaustrofobickou atmosféru, postupně graduje, slušně řemeslně odvedená. Za rok si už na ni ani nevzpomenu, ale jako napínavá jednohubka funguje moc dobře.

Pasažéři (2016)

Guilty pleasure. Tento film okamžitě vzbuzuje spoustu filozofických otázek. Proč si třeba Lawrence konečně nenechá odstranit tu spoustu šeredných mateřských znamének, co má všude po těle. Má zoufalý člověk právo ve své situaci spáchat pěknou prasárnu? Pozvedneme se ke hvězdám, nebo shnijeme na Zemi v hromadách vlastních odpadků? Amící konečně pochopili, že hepáče jim jdou nejlíp, a vrátili se zpátky k poctivému halyvudskému řemeslu. Zapomeňte na logiku, imbecilita děje stoupá do velehorských výšin. Kouká se na to ale celkem dobře, takže s lahví polusuchého zeleného veltlínu s vyhlídkou na následný manželský s se na to kouká moc dobře.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Mnohem přehlednější děj než předchozí dva díly, což je potěšující, ale první dvě třetiny dost nuda a spousta dětinských vtipů.

Skrytá identita (2006)

Konečně něco, co mě od Scorseseho nenudilo.