Temný případ - Part 3 (2024) (epizoda)

Jelikož mne minul homofobní "mačoismus", a tudíž nemám potřebu si ho tady nějakým způsobem vyjevovat, tak se zkusím vyjádřit jen k tématu seriálu. Vyšetřování pokračuje s je čím dál jasnější, že stopy povedou do minulosti. Stále zůstává otevřená možnost jakési spirituální příčiny. Pořád skvělá atmosféra ledové Aljašky a pořád skvělá Jodie Foster. Za mne fajne.

Bod obnovy (2023)

Snaha o světovost rozhodně nepokulhává ve výpravě. Vymazlený vizuál, který je propracovaný do nejemnějších detailů dává zapomenout na zemi vzniku filmu. Co trochu strhává body je samotná krimi zápletka, která se chvílemi skrze všechny ty body obnovy zamotala sama do sebe. Divák tím možná přichází o větší propojení s postavami, dějem, protože má na přemýšlení jen to, jak kdo, kde, kdy a proč se obnovil.

Girlhouse (2014)

Všechno co mají chlapy rádi nastrkáno do jednoho slasheru ala devadesátky. Slaine je lepší hudebník než herec.

On se bojí (2023)

Ne, že by mne další neortodoxní kousek Ari Astera vadil, ale mám raději předešlá díla, která jsou postavena, přece jen na "reálnějším" a schematičtějším základě.  Beau is Afraid je dobrodružným hororem, výpravou do paranoidní hlavy člověka, který se vydá na epickou odyseu domů ke své matce. Sledujeme pouť losera v tom nejpragmatičtějším slova smyslu. Surreálné a absurdní situace plné rituálního ponížení, aniž by vám bylo hlavního hrdiny jakkoliv líto.

Forst (2024) (seriál)

Bulvární seroš od našich severních sousedů. Vše je tak stokrát přehnané a proto i těžce nedůvěryhodné. Snaha za každou cenu šokovat je někdy na škodu. Může se z toho stát i satira.

Adikts - Adiktologové (2024) (epizoda)

Ale jo no. Je to jiné. Je to své. Vynasmažím se to dokoukat.

Úsvit (2023)

Dospělý film, pro dospělé, racionálně uvažující publikum. Můžeme plánovat, budovat, vyvíjet, ale nesmíme zapomenout býti lidmi. Eliška Křenková je v posledních letech jedna velká sázka na jistotu.