Zwart water (2010)

Překvapivý konec filmu pro mě znamená i lepší hodnocení než jsem původně chtěl dát. Řemeslně i hororově jasný průměr mezi ostatními horory. Ovšem konec mě velice potěšil. Čekal jsem klasickou duchařinu a dostal něco trochu odlišného. Z tohoto filmu mám velmi dobrý pocit. Musím přiznat, že herečka mi byla hodně nesympatická. Film ovšem i tak hodnotím jako lehce nadprůměrný mezi horory. Pro mě ze zemí Benelexu je to příjemné překvapení.

Žena (2011)

Mě osobně to spíše přijde jako drama s lehčím nádechem hororu. Některé scény byly opravdu dobré (např. scéna s prstem) a ke konci filmu jsem ze záběrů neměl zrovna nejlepší pocit od žaludku. Pro mě příjemně strávených 100 minut, i když film má i dost hluchých míst. Proto tři hvězdičky.

Uninhabited (2010) odpad!

Atmosféra asi tak po dobu prvních 30 minut byla víc než dobrá. Divák přemýšlí nad tím, kdo že bude tím zloduchem. Jestli zlo bude nadpřirozené nebo bude lidského charakteru. Osamocený ostrov, tísnivá atmosféra, pár dobrých lekaček, z toho všeho po 30 minutách mohla vzejít parádní hororová záležitost. Jenže se z toho vyklubala nehorázná blbost, z které mě na konci filmu málem rozbolela hlava. Jediné co tedy můžu vyzdvihnout je nádherná flóra a fauna. To bylo opravdu fascinující. Ovšem sledoval jsem horor a ne přírodovědecký dokument. Proto nemůžu jinak - ODPAD !

Tajemství starého hotelu (2011)

Jako bych čekal na něco co nakonec vůbec nepřišlo. Opravdu skoro celý film se nic neděje, až posledních 15 minut stojí za to. Předtím byli jen dvě lekačky. Jedna z toho se ovšem vůbec netýkala příběhu. Nesympatičtí herci. A jak už tu někdo psal tento film asi rozdělí diváky na dvě skupiny - jedna bude obdivovat režiséra z toho jak chtěl vygradovat atmosféru až do konce filmu, druhá na něj naopak bude spíše nahněvaná za to, že si zahrává s divákovou trpělivostí. Kde je pravda ? Na to ať si každý odpoví sám. Já patřím spíše do té druhé skupiny. Opravdu sledovat film jen kvůli posledním 15 minutám ? Nic pro mě. Srovnávání tohoto díla s Insidious, rozhodně není na místě. U mě tři hvězdy, hlavně za ten konec. Ale ani o chlup víc.

Alyce Kills (2011)

Stopáž filmu je 89 minut a celkově se v 75 minutách filmu nic nedělo, až na dvě lekačky. Párty, alkohol, drogy a kde je nějaký smysluplný příběh, napětí, strach ? Nikde ! Konec filmu byl již lepší a hlavně hororový. Celkové porcování bylo dobré a udivilo mě jak ta křehká dívenka to zvládala naprosto bez problémů. Ani oko ji přitom necuklo ;) Konce filmu ovšem celkové hodnocení zachránit nemůže jelikož většinu filmu jsem se nudil. Pro mě zklamání.

Nebojte se tmy (2010)

Já nemůžu hodnotit jinak než takhle. Podle velmi dobře vypadajícího traileru jsem soudil, že půjde o kvalitní duchařinu. Ale výsledek byl o hodně jiný než jsem čekal. Pro mě hlavními problémy jsou hlavně ztvárnění zla a atmosféra. Malé příšerky působili po většinu filmu spíše komicky. Atmosféru měl film jenom asi první půl hodinu. Poté už ne. Tento film bych neoznačil za horor, ale za dobrodružný film pro větší děti. Jedna nebo dvě lekačky ještě hororovou atmosféru nevytvoří. Pro mě zklamání roku.

Hostel III (2011)

Nová zvrácená hra. Nový Hostel. Opravdu trojka hostelu se snaží přijít s něčím jiným. Nejen díky bizardní hře zvrácených pracháčů, ale celkově i příběhem. Divák tu nevidí moc drsnějších scén. Je tu více akčních scén, souboje jeden na jednoho, atd. V pár chvílích mě to přišlo jako temnější detektivka. Nejlepší scéna podle mě na konci filmu, tzv. dokončení mejdanu :) Pro mě slabší než předchozí díly.

Kairo (2001)

Nejsilnější dojem na vás udělá Kairo během prvních 30 minut. Poté záleží jen na vás, jestli tento silný dojem ve vás přetrvá po celou dobu filmu, nebo naopak vyprchá. Ze začátku filmu jsem byl nadšený. Kairo mělo snad vše co hororový fanoušek od hororu žádá. Mělo pravou, hororovou atmosféru i skvělý originální příběh. Pár lekaček (ve filmu byli max. 3) taky fungovaly. Jenže později se Kairo nakazilo typickým asijským jevem. Stal se z něj opravdu nekonečný, dlouhý, zamotaný, chvílemi nedávající smysl, příběh. I když délka tohoto filmu nebyla tím hlavním problémem, určitě by bylo lepší natočit tento horor minimálně o půl hodiny kratší a soustředit se na ty důležitější scény. Věřím, že Kairo by pak mohlo být i úspěšnější. Teď ke kladům. Mimo zmíněnou první půlhodiny se mi líbily scény, kdy se počítač sám od sebe zapínal a najížděl na internetové stránky s duchy. A také se mi docela líbil apokalyptický konec filmu. Kairo rozhodně vneslo do hororu něco nového. Dívá se na setkání s duchy o něco jinak než americké duchařiny, a i proto je originální. Proto mé hodnocení se uchyluje spíše k nadprůměru. Ovšem kdo opravdu toužíte po skvělé duchařině, nejspíš bych jej nedoporučil.

Vraždy bez záruky (2004)

Netypické nástroje na zabíjení. Kladivo, vrtačka atd. Pár drsnějších scén jako uřížnutá půlka hlavy atd., tu bylo. Atmosféru filmu vytvářel hlavně starý dům a stále vypadávající proud. Zatímco prvních cca 20 minut mělo dobrou hororovou atmosféru, dále se z filmu stává spíše detektivka. Konečné rozuzlení bylo také obyčejné(na horor příliš často vídané).

Help (2010)

Lehce nadprůměrná asijská duchařina ! Zejména v prvních 30 minutách se divák baví, děsí se při nečekaných lekačkách a nasává příjemnou hororovou atmosféru. Poté sleduje cca 10 minut jakoby vystřižených z romantického filmu a poté až do konce filmu temnější detektivku. Takhle rozmanitý je tento film. Docela dobré ztvárnění ducha, dobré lekačky, jen škoda, že v druhé polovině filmu je tohle nedostatkové zboží. Příběh není nikterak originální. Je to něco již několikrát viděné. Film byl trochu zbytečně natahovaný. Ovšem co mi opravdu silně vadilo byla hudba v tomto filmu. Disco styl se opravdu do hororu prostě nehodí ! Indická disco hudba. To byl děs. Tohle prostě do hororu nepatří. Úplný konec filmu se mi líbil :). Suma sumárum - opravdu jen lehce nadprůměrný horor. Já osobně bych doporučil jiné asijské pecky.