Příchozí (2016)

Jedna velká nuda. Kdyby to udělali aspoň po vizuální stránce dobře, ale kosmická loď jako ze scifi šedesátých let, to je úlet.

Ninjova pomsta (1983)

Nejlepší ninja film mého dětství. Viděl jsem ho snad 100x. Polský dabing jsem znal nazpaměť.

Automata (2014)

Béčko jak vyšité, které ovšem strčí do kapsy hodně rádoby áček poslední doby. Vyzdvihuji hlavně hodně dobrou atmosféru.

Šéfkuchař na grilu (2014)

Příjemná film, který neurazí a člověk se fajn odreaguje. Ale komedie? To v žádném případě. Nebyl tam ani náznak něčeho, čemu by se dalo smát.

Nebraska (2013) odpad!

Ne, že bych neměl rád filmy s hlubší myšlenkou, ba naopak, ale tohle je čistokrevný odpad. Po 40 minutách jsem to vypnul, protože tenhle film nemá co nabídnout. Abych viděl depresi starších lidí, stačí pozorněji koukat kolem sebe, tak proč koukat na film. Říkal jsem si, kdyby to bylo aspoň barevné, tak se mohl člověk kochat scenériemi amerického ,,venkova´´, ale takhle tam prostě nevidím ani tu jednu hvězdu.

Bez návodu (2013)

Komedie? Těžko, když nebyla jediná věc, které by se dalo zasmát. Když přidám naprosto tragické herecké výkony (obsadit roli Casanovy takovým nesympatickým šeredou, no nevím), nulový děj, bez napětí.....zkrátka jedna hvězda a víc ani náhodou.

Zlo mezi námi (2003)

Super zážitek. Parádní herci, severské prostrředí, atmosféra. Na filmu se mi líbilo, že do konce nebylo zřejmé, jak to skončí, jestli se nechá zlomit nebo ne. Pěkné odbočky od hlavního děje (plavecká soutěž, zamilování se...). Také různorodost učitelů, kteří nebyli všichni tak zlí bylo fajn.

Nádherné bytosti (2013) odpad!

Každému filmu se snažím dát šanci a dodívat se do konce, aby se dal co nejobjektivněji zhodnotit. Tohle jsem nedal a po půl hodině vypnul. O ničem, o ničem, o ničem. Totální odpad!

Rozbouřené vody (2008)

Po shlédnutí pecky Hon a absolutní bomby Domov šedých motýlů jsem se na severskou půdu vydal znovu. Ovšem tohle bylo velké zklamání. Slabé herecké výkony, slabý příběh s ještě slabší atmosférou, na severský styl bídné exteriéry i interiéry. Jedině tak hudba ušla.

Hon (2012)

Klady - skvělé herecké výkony, neokoukané severské prostředí, dobrý scénář a atmosféra Zápory - nulová hudba, nevyužitý potenciál, dokázal bych si tam ještě několik dramatických scén představit Na mé top severské tvorby a to Domov šedých motýlů to prostě nemá, tak pouze za 4 hvězdy.