Malá Miss Sunshine (2006)

super roadmovie ze života jedné zcela standardní (americké) rodinky... děda byl hodně daleko a otcův výraz při nástupu první malé princezny mě rozsekal, jak trefné :)))

Láska s rizikem (2003)

toto je hodně tragická záležitost i pro mě, milovníka romantických sračiček :) tento počin bych však ráda vytěsnila...

Gejša (2005)

nečekala sem nic a taky sem nic nedostala, takže ta trojčička je na místě. pěkná hudba, pěkný obrázky, pěknej konec... těmhle filmům se říká "žehlicí filmy". ideální pro ženy na mateřské, v domácnosti, připadně na dámskou jízdu po třicítce :)))

Mezi vlky (2011)

tak dlouho sme čekali, až se začne něco dít, až skončil film.... zbytek řekl uživatel kOCOUR

Panenská královna (2005) (TV film)

moc pěkný zpracování. jako TV film pod značkou BBC si sice nezavdá s naleštěnou hollywoodskou produkci, ale herecký výkony a především i váha informací, kterou oceňuju ve velkým. a musim říct, že scénář mě mile překvapil, protože protínání soukromí, minulosti a lásky s politikou a soudobou společenskou situací je fakt skvělý, pochopitelný a výjimečně nemá člověk v ruce tužku, aby si psal, kdo je kdo :)

Nedotknutelní (2011)

nejspíš si budu muset dát film ještě jednou a jinak a jindy. po mnoha doporučeních a komentářích "tak sem se dlouho nezasmál a zároveň nezaplakal" sem si dala odstup od vlny nadšení, nepodléhat. a stalo se, co často se stává... vůbec nic. zádný plácaní do kolen, žádný zasádně posmrkaný kapesníky. film je to jednoznačně příjemnej. romanticky dojemnej. sílu lidskosti a naděje tomu dává známka "true story". nepochybně nutno vidět. ale mám zvláštní pocit, že ač se to nemá tvářít jako sociální drama a emo-otvírák, tak je tomu přesně naopak. jak chudý černoušek k osvětě přišel a kvadruplegický poeta smysl života našel aneb život je krásnej. a všichni by chtěli vyběhnout do ulici a pomáhát prvnímu vozejčkáři, kterýho potkaj. člověk se krásně nechá kolébat na vidině, že by to tak mělo bejt. ale zase musím ocenit, že mě tvůrci ušetřili patosu vyprošťování černouška z ghetta a spáru zla ulice, ač se tak stejně velice nenásilnou formou. (a podprahově přemejšlím, proč asi v dnešní době zvolili "hrdinou" černouška... byť na konci filmu s klidem možno vidět, že skutečnej hrdina kolem afriky tam možná proletěl letadlem. nemá to nic společnýho s rasismem, spíš s pocitem vnucování mi něčeho... )

Příležitost dělá zloděje (2010)

hm... tak tendle film taky pouze prošel. nuda nuda šeď šeď. otravná pomalá bankovní loupež, nudnej pomalej love story kýbl s tragickým zakončením. tak nevim, jestli chtěli autoři snímku stavět sněhuláka nebo upéct bábovku.

Dům u jezera (2006)

musela sem to zkouknout asi 3x, abych to tak nějak všechno pobrala. ty časový smyčky mi dělaj problémy :)) ale na třetí pokus už se mi to i poměrně líbilo, takže dávám pěkných 70%

Fontána (2006)

myslím, že je film o hodně kvalitnější, než se mi zdá. jenom pocit... první sledování? vyumělkovaný intelektuální přeplacaný bobek s nějakým vzkazem? informací? hloubkou? nevim... druhý sledování totéž. a to už mě to možná i lezlo na nervy, ten skrytej princip žití. tak čekám, až přijde moment na třetí pokus, jestli skutečně pronitknu do podstaty nebo mi celej tendle uměleckej kokon zůstane navždy uzamčen.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

po několikátým shlédnutí sem se teda rozhodla, že zkusím hodnotit... 3-4*. uměleckej efekt na oko vítězí nad zbytkem. od výkonů herců až po scénář. možná to byl ten efekt? netuším