• Pohádka

Sherlock (2010) (seriál)

Odkud začít? Celá tahle minisérie byla strhující. Nedalo se ani u jednoho dílu odtrhnout od obrazovky. Mělo to všechno, co má detektivka mít: napětí, akci a navíc i vtipné dialogy mezi hrdiny. Jen u málokterého díla se tak hezky prolíná napětí s humorem.Sherlock je neotesaný génius mimo realitu a Watson je jeho pojítko s realitou. Herecké výkony hlavních představitelů byly vynikající a i český dabing se hezky poslouchá.Hodnocení? 1. díl- 95%, 2.díl- 100%, 3. díl- 120%, II.řada: 1. díl- 100%, 2.díl: 100%, 3. díl: 130%. Edit: Závěr druhé řady mě dostal. Souboj Moriartyho a Sherlocka byl dechberoucí. Já už chci další řadu! PS: I'm Sherlocked...opravdu chytrá věta, která vystihuje můj vztah k tomuto seriálu. Navíc mě donutil vrhnout se na klasického Sherlocka.

Glee (2009) (seriál)

Dlouho jsem odolávala,až mě nakonec přesvědčila videa na youtube. Tenhle seriál je plný barev,hudby a zahání špatnou náladu. Herci jsou skvělí a zpěv je...nádherný. Možná je děj pro někoho klišé, ale sem tam i filmový kritik se potřebuje odpoutat od všech všedních starostí, ne :)?Plný počet nedávám za některé dějové bizarnosti a za to, že se občas ztrácím v vztazích hrdinů. P.S. Nechápu jak někdo může srovnávat Glee s HSM. Edit: Zvyšuji na plný počet. Modré hodnocení si Glee nezaslouží.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Nadávejte si do pseudointelektuálů, ale tohle už je vážně dost. Otravné, nesympatické postavy, které řeší úplné prkotiny a k tomu šílené fidlání houslí. Viděla jsem 4 díly a nemám náladu na další. PS. Po shlédnutí mám dojem, že horečka je smrtelná nemoc.

Castle na zabití (2009) (seriál)

Detektivka, která má napětí, vtip a navíc úžasnou ústřední dvojici. Castle má charisma a navíc hláškuje jak o život a Beckettová je správná policajtka.

Melodie mého srdce (2007)

Od začátku do konce jsem měla dojem, že jsem někde úplně jinde. V kouzelném světě hudby. Zamilovala jsem si okamžitě hlavního hrdinu, který mě dojímal snad vším.

Králova řeč (2010)

Opravdu nevím co bych vytkla. Dokonalé herecké obsazení, nádherná hudba, dojemný příběh okořeněný skvělým humorem. Jeden z mála filmů, který mě skoro rozplakal.

Muzikál ze střední 2 (2007) (TV film)

První díl byl sice sladký až běda, ale tohleto už bylo nechutně přeslazené. Chabý pokus o zápletku a "teen" hvězdy udělaly svoje. Jedna hvězda za píseň You are the music in me.

Brouk v hlavě (1998) (divadelní záznam)

Vynikající představení u něhož jsem se nepřestávala smát. Všichni herci byli skvělí, ale nejvíce mě zaujali Jiří Dvořák ve své geniální dvojroli a Igor Ondříček se svým i-o-i-o. Brno válcuje.

83. Annual Academy Awards (2011) (pořad)

Byla jsem mile překvapená. Moderátoři mě celkem pobavili (teda hlavně Anne Hathaway, James Franco byl spíše křoví) a celý večer (vlastně celá noc) byl celkem zábavný. Pokud jde o ceny, byla jsem navýsost spokojená. Ale proč tam nasekali tolik reklam? To bylo horší než na TV Nova.

Žena za pultem (1977) (seriál) odpad!

Můžete mi říci,že nemám co říkat, ale i tak se vyjádřím. Původně jsem chtěla dát *,ale nesympaticky dokonalá hlavní hrdinka mě naprosto irituje tím,jak všechno řeší a jak je to všechno pak krásné. Co ten její ctitel na ní vidí?