Můj soused Totoro (1988)

Normálně bych dal 4*, ale kvůli scéně na zastávce musím dát 5, protože ta byla výborná. I přes to je tohle pro mě nejslabší Miyazakiho film co jsem zatím viděl.

Příběhy ze Zeměmoří (2006)

Skvělá hudba, skvělá animace a ještě lepší příběh, ale pár vad na kráse se tady najde a díky nim musím snížit hodnocení. Ale i přes to jsem si parádně užíval tenhle snímek. Prostě jablko nepadlo daleko od stromu a věřím, že jeho další film už bude pětihvězdičkový, protože se určitě poučí ze svých chyb.

Laputa: Nebeský zámek (1986)

U Miyazakiho nejde asi jinak hodnotit než 5*. Opět krásný a napínavý příběh spojen s výborným audiovizuálním zpracováním. Kde na to chodí ? Ta jeho představivost je neskutečná.

Kurýr 3 (2008)

První díl 4*, druhý díl 3* a třetí díl bohužel 2*. Je to pořád to samé, akorád tady mi strašně vadily nejen některé dialogy (zbytečné byly hlavně ty o jídle, ale asi se tím snažili natáhnout stopáž), ale dokonce i automobilové honičky. Ano tahle série je hlavně o tom, ale to asi režisér zapomněl. Velká škoda, protože trailery slibovaly mnohem lepší adrenalinovou jízdu, ale tady jsem tu jízdu marně hledal. Jediný klad filmu je Jason Statham a jeho souboje (i ten jeho vztah se "zásilkou" byl příliš urychlený a podle mně měl být rozvíjen pomaleji).

Naušika z Větrného údolí (1984)

Každý film od Miyazakiho je snad skvost, zatím jsem nenarazil na žádný, který by se mně nelíbil. Příběh a celkové audiovizuální provedení je výborné, ale Mononoke-Hime mám stejně nejraději.

Čch' pi (2008)

Nemůžu si pomoct, ale musím dát 5*. Já takové filmy prostě žeru. John Woo je zpátky a válí jako za mlada. Rozjel to opravdu dobře, ale bohužel to čekání na druhý díl bude kruté, ale veřím, že to co předvedl tady je jenom pouhý začátek a to nejlepší teprve přijde.

Zmatená duše (2007)

Velice milé překvapení a Matthew Perry předvedl výborný výkon, v tomhle lehce depresivním, ale příjemném filmu, u kterého se člověk aji zasměje. Škoda toho konce, protože díky němu jsem se rozhodl pro 4* místo původně plánovaných 5*.

Max Payne (2008)

Hru jsem téměř nehrál, ale tohle je zklamání. Opravdu VELKÉ zklamání a to trailery vypadaly tak slibně. Absolutně nevyužitý potencionál předlohy, nudné akční pasáže, předvídatelný děj a žádná atmosféra ze hry. Se hrou má tenhle snímek společné maximálně tak jména postav. Mé hodnocení také sráží dolů absence krve. Kdyby byl jiný režisér, kdyby byl lepší scénař a kdyby z toho tvůrci udělali R-ko tak by to bylo mnohem, mnohem lepší. Jenže to jsou samá kdyby a my nežijeme v dokonalém světě. Jednu hvězdičku dávám pravděpodobně za, sakra teď na to nemůžu ani přijít. Možná to bude za to, že jsem u toho neusnul, ale co já vím.