Absolutní moc (1997)

Kdyby nebylo laciných berliček, kde se Eastwood snaží z diváka vyždímat emoce v podobě vztahu svojí postavy s odcizenou dcerou, možná bych dal i čtyři hvězdy, ale v tomto filmu mi to přišlo jako rušivý element, i když je pravda, že děj se díky vývoji jejich vztahu posouvá dál a nakonec přebírá více méně hlavní roli. 60% hlavně za herecké obsazení - C. Eastwood, Ed Harris, G. Hackman.

Bojové nasazení (1986)

Hmm... Klobouk dolů. Eastwood režíruje a hraje svoji typickou postavu, která si nenechá srát na hlavu od nikoho - ani od nadřízeného a tím méně od party přerostlých děcek bez disciplíny, kterou postaví latě a ještě si získá zasloužený respekt. Eastwood tento typ drsňáků umí a já se u jeho konfrontace s mladými burany bavil a vždy budu bavit nadmíru báječně.

Náhlý úder (1983)

Je až s podivem jakou si tato série drží kvalitu. Dokonce mi příběhově sedl Náhlý úder lépe než Násilník. Clint Eastwood coby Harry Callahan je i v 80. letech stále drsný jako břitva a opět drží status tohoto kultovního hrdiny vysoko.

Násilník (1976)

Násilník mě svojí zápletkou neohromil, spíše mírně zklamal - stereotypní záležitost na téma Harry Callahan versus výše postavený policista a jeho nesnášenlivost vůči Harryho destruktivní povaze versus zločinec/zločinci. Naštěstí je tady opět ten starý hláškující drsňák Harry - tak jak ho mám ostatně rád. Nový parťák v sukních byla příjemná inovace. 75%

District 9 (2009)

Výborně fungující snímek, i když jsem čekal trošku něco jiného, byl jsem mile překvapen. District 9 má dobré tempo a díky kameře získává pozoruhodný rozměr napolo dokumentárního filmu, který tady nadmíru dobře funguje. Efekty a samotní mimozemšťané jsou dobře ulítlí. Nevidím žádný větší důvod proč bych neměl dát plný počet hvězd. Možná jen, že začátek byl tak trochu chaotický, ale rychle jsem se v District 9 našel. Takže 90%

Magnum Force (1973)

Řemeslně možná lépe zvládnuté než Siegelův Drsný Harry.. zejména mi sedla víc hlavní zápletka. Clint se pro roli drsného Callahana jak vidno narodil - svoji postavu si opět náramně užívá a dává tak divákovi to po čem touží. Nic víc, nic míň.

Drsný Harry (1971)

Siegel stvořil film, který není ve všech směrech dokonalý, ale má dokonalého hrdinu, který hláškuje, likviduje padouchy a střílí na ty, jenž se snaží mít ostřejší pohled než on samotný. Harry Callahan - ikona akčních 70. let bezpodmínečně táhne tento film k 90%.

Útěk z Alcatrazu (1979)

Siegel a Eastwood je dvojka se zárukou filmového zážitku vysokého stupně. Ne jinak je tomu u Útěku z Alcatrazu, který se s ničím nepáře a staví diváka před hotovou věc - nový vězeň Frank se dostal ze všech věznic, v kterých doposud byl a teď je jeho novou výzvou sám Alcatraz. A to byl i pro mě, protože než jsem se stačil rozkoukat, byl jsem vtažen do děje a připravoval spolu s Eastwoodem odvážný plán. Jeden z nejlepších vězeňských filmů.

Druhý muž (2008)

Příběhová linie je zajimavá jen do poloviny filmu, od té chvíle schází nějaký větší záchytný bod. Naštěstí má Druhý muž daleko lepší herecké obsazení. Zejména Liam Neeson ve své roli vyniká nad všechny postavy a bezkonkurenčně dělá z tohoto dramatu koukatelnější snímek než jakým ve skutečnosti je. 55%

Útěk na Horu čarodějnic (2009)

Heh. Taková blbůstka, kterou člověk nesmí brát vážně - vypnout mozek a dívat se na to s někým, kdo ještě nemá občanku (jinak hrozí vypnutí televize). Docela se divím Dwaynu Johnsonovi, že do tohoto projektu vlezl - buď už nemá prachy a nebo si nečte scénáře :-))) Tak či tak, je to filmek na odreagování s přemírou pitomých fórků, klišé a dalších různých ohraných ingrediencí, které (nutno přiznat k dobru) drží Útěk na Horu čarodějnic pohromadě. 55%