Nikdy neprohrát (1978)

Pohodový film u kterého se člověk několikrát i zasměje a který je v rámci svého žánrového zařazení nadprůměrným počinem na několika frontách. Herecké obsazení až na pár výjímek funguje dobře a dokáže zpřijemnit jedno deštivé dopoledne. 70%

V žáru velkoměsta (1984)

Nic moc. Reynolds a Eastwood k sobě nesedí - z jejich společných hereckých výstupů jde cítit křečovitost namísto pohody, kterou by si tato akční komedie zasloužila. Spousta vtipů je tím pádem neškodných a společně s trapným Reynoldsem táhnou Žár velkoměsta do vod širokého průměru. 45%

Vražda na Eigeru (1975)

Po celý film na diváka pokukují skrze výtečnou kameru nádherná skaliska několika hor: Clint hraje svoji typickou postavu hláškujícího drsňáka s bravurou a do toho zvládá takové kousky, že by mu mohla dělat stín Stalloneova postava z Cliffhangera a George Kennedy do toho příjemně přicmrndává. Bohužel však schází propracovanější scénář - námět není špatný a ten bondovský styl tady není až zase tak na škodu. Co mě však nejvíce zamrzelo, byla opravdu stupidní pointa, která u mě tento film sráží někam na hranici 55%.

Dokonalý svět (1993)

Pěkně odvyprávěný příběh, sympatičtí herci a dojemný konec. Zkrátka a jednoduše 80%.

Bílý lovec, černé srdce (1990)

Prvních několik desítek minut, kdy Clint prakticky nesleze z obrazovky je výborných. Jeho postava je skvěle a zábavně zahraná. Film však ztrácí dech v době, kdy se režisér Wilson (Eastwood) vydává na svůj první lov afrického slona do krásné přírody. Paradoxně tak dostávají vedlejší postavy a také samotný Jeff Fahey větší prostor, čímž trpí nejvíce humor produkovaný právě Eastwoodem, protože v tu chvíli jdou šlyšet už jen nářky na to, jak se Wilson snaží zničit přípravy zanedlouho natáčeného filmu... a přitom to bylo tak dobře rozjeté.

Oklamaný (1971)

Siegelovi se podařil natočit na tehdejší dobu docela odvážný, erotickým dusnem nabitý snímek, který naštěstí nabízí i něco víc. Je to v první řadě atmosféra dívčí školy nacházející se blízko válečného území. Když pak do ústavu přijmou nového "učitele" sexuální výchovy, nabízí se divákovi otázka. Jestli se chce snímek vůbec někam posunout? Ano chce. Scénář a kvalitní herecké výkony pak rozehrávají drama, které zabíjejí většinu divákových jistot tak, že konec je už jen jakousi třešničkou na dortu, u které si nejeden muž řekne, že ve společnosti žen se nemusí mít až zase tak dobře. Film svoje kvality rozhodně má a neocenit je (už jen kvůli hlavní myšlence) by byla škoda, ale myslím si, že podruhé už se oklamat dlouho nenechám.

Thunderbolt a Lightfoot (1974)

Pohodový a nenáročný film, který má výborně doplňující se ústřední dvojici a neméně horší obsazení vedlejších rolí.. Zejména herecký projev Jeffa Bridgese posouvá u mě tento snímek nad tři hvězdičky.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

To bylo teda pokoukáníčko. Tři hodiny zábavy v podobě výborných hereckých projevů jejichž šablonovitě vyjádřené postavy dopomáhají tvořit vskutku pozoruhodnou mozaiku nečeho na co se nezapomíná. Navíc, když se k tomu přidá vynikající hudba, která za pomoci neméně zdařilé kamery doprovází nemluvící pasáže, jeví se mi zdejší hodnocení jako plně zasloužené. Režisérský majstrštyk.

S nasazením života (1993)

Eastwood a Malkovich dělají z průměrného amerického politického thrilleru něco víc. Jen je škoda těch laciných klišé, kde např. hlavnímu hrdinovi podkopávají nohy spolupracovníci a mají ho za paranoika. Možná, že i těch 128 minut je na takový film mnoho. Ale nakonec se mi to vcelku líbilo, takže 70% .

Nesmiřitelní (1992)

Odjakživa jsem se snažil westernům vyhýbat. Ne, že bych neměl rád zbraně a mrtvoly ve filmech, spíš naopak, ale nikdy mi nevoněla ta doba westernových městeček se vším všudy co je jim typické. Snad je to také tím, že jsem na těchto snímcích nevyrůstal, tudíž je jen pár takových co mě doopravdy bavily a svým příběhem donutily po zhlédnutí říct, že to nebyla ztráta času. Nesmiřitelní patří mezi ně. Což o to, že se v podstatě celou první hodinu nic neděje, když je na co koukat (pochvala za režii, hudbu a dialogy ve scénáři) - herecké výkony v čele s Eastwoodem mi ani na okamžik nedovolily spustit oči z obrazovky a já si jen říkal, kdy už to konečně přijde... a pak to opravdu přišlo. Clintova pomsta za moje mezery v tomto žánru byla rychlá a bez slitování. ...díky Clinte, polepším se.