Osvícení (1997) (TV film)

Nejvíc mě na tomto zpracování Shining zaujal Jack Torrance, který je jiný než v Kubrickovské verzi, což bylo hlavním důvodem sporu mezi Kubrickem a Kingem. Stephenovi se právě nelíbil skvělý Jack Nicholson, a to z jediného důvodu, protože už od začátku měl jakoby na čele napsané "pozor, bude ze mě šílený, vraždící maniak!!!" Srovnávat tyhle dvě verze opravdu mnohých věcech nejde. Garrisův Shining je taky dobrý a jako seriál si drží slušnou úrověň a ke konci graduje zhoustlou atmosférou (i když mohla být ještě určitě o něco hustší). Tím, že tohle Osvícení zůstává věrné své předloze (určitě potěší nejednoho čtenáře pana Kinga) je asi největší plus tohoto seriálu.

Wolf Creek (2005)

Nečekaně dobrý snímek. První polovina skvěle navodí atmosféru tak, že divák neví co má od filmu čekat. A pak se to krásně zvrhne. Sice je to pak samé klišé a hlavní protagonisté se dopouštějí spousty chyb - což je pro mě u tohoto hororu největší mínus. Ale i tak sem se skvěle bavil...

Účastníci zájezdu (2006)

Musím se přiznat, že když jsem Účastníky viděl poprvé, tak mě to moc nebavilo a dal bych tak jednu hvězdu, ale poté co jsem to zhlédl podruhé a pochopil tak spousty jiných vtipů, které mi předtím nedocházeli dávám 3 hvězdy. Anna Polívková je skvělá, to se musí nechat, ale i tak mi to připomíná někdy slepenou mozajku vtipných situací...ještě, že jsou tam i nějaké važnější chvilky... Pro mě určitě překvapení, které hravě strčí Román pro ženy do kapsy.

Starman (1984)

John Carpenter natočil skvělé sci-fi s Jeffem Bridgesem v hlavní roli, ale bohužel se filmu nevyhlo pár hluchých míst, což je docela škoda, jinak bych dal plný počet. Starman určitě patří do těch nejlepších snímků co kdy Carpenter natočil. I když se nejedná o horor, ale o pěkný mix sci-fi, romantiky a road movie, tak s klidem můžu říct, že to na mě zapůsobilo perfektně.

Brazilský masakr (2006)

Dobrý thriller s hororovými prvky. Nejvíc mě zaujala krajina s pěknou pláží a ty holky taky nebyly k zahození ;-) Dojem z celého filmu mi ale pokazil docela trapný konec, kde se žádné velké finále nekonalo ... sice by to nebylo uvěřitelné, ale Josh Duhamel by určitě dokázal udělat na konci pořádný revange.... Ale nevadí ... 60% je tak akorát.

Majestic (2001)

Dost dobrý film. Dvě a půl hodiny se mi zprvu zdálo moc na Jima Carreyho a myslel jsem si, že to neutáhne, ale opak je pravdou. Jim snímku dominuje, a proto to musím zhlédnout ještě jednou ... Chci se ujistit zda čtyři hvězdy nejsou málo :)

Zombie přichází (2005)

Vcelku směšné... Obal klame, zápletka je jednoduchá.... Živé postavy postupně rychle umírají, ale přesto je to pro svoji celkem krátkou délku strašně zmateně natočené. Efekty nic moc. Navíc mě lezlo na nervy to vykrádání G. A. Romera a jeho zombies vytahující vnitřnosti z břicha oběti. No nejvíc mě asi potěšil úplný začátek, který je prostříhán titulkama. Jinak tento film nedoporučuju nikomu, dokonce ani skalním fanouškům tohoto žánru.... Jen na vlastní nebezpečí!!!

Man with the Screaming Brain (2005)

Jako fanoušek tohoto herce musím říct, že tento film je pro mě zklámáním. Těšil jsem se na dobrou zábavu a nakonec to byl nudný film, který nedoporučuji nikomu... snad jen skalním fanouškům Bruce (jako jsem já), a to jen protože hraje po čase zase hlavní roli.

Noc v muzeu (2006)

Příjemný film na jedno podívání. Pár vtípků je tam povedených .... i když některé momenty mě přišli vyloženě Stillerovsky trapné. Celkově bych tuhle komedii viděl tak na slušných 50% (zaokrouhlím to na ***), ale fanoušci Jumanji si můžou klidně přidat i jednu hvězdu navíc.

Akta X (1993) (seriál)

Paranormální jevy, mimozemšťani, konspirační teorie, kryptozooligké objevy...tohle vše mě zajímá. Do toho výborný hlavní herecký sortiment v čele s Davidem Duchovnym a Gillian Andersonovou a o zábavu je postaráno, teda alespoň z větší části dílů, protože některé epizody mě nudily a nebavily. První série byly vynikající, pak už to s jednotlivými díly nebylo až tak dobré, ale na druhou stranu mě chytla ta dějová linie s mimozemským černým virem, Kuřákem, Krycekem a hledáním pravdy. V posledních dvou sériích pak víc než dobře drží Akta X nad vodou akční Robert Patrick. Výborných 80%