Vládce temnot (1987)

Za sebe můžu říct, že Prince of Darkness zařazuji mezi nejlepší tři horory od Carpentera (Halloween, The Thing). Opět skvělý zvukový doprovod, který zajišťuje hustší atmosféru, neméně dobré herecké obsazení v hlavních rolích a celé to podtrhává Alice Cooper. Napětí jenž ze začátku pomaleji stoupá, aby ke konci gradovalo k neodvratnému finiši tak jako u Johnyho nejslavnějších filmů, mě nenechalo chladným a tak si tohle dílko zaslouží ode mě plný počet.

Hellraiser IV: Bloodline (1996)

No díky bohu za ty flashbacky do minulosti, jinak by z toho byl druhý Jason X. Oceňuji nápad s prozrazením původu kostky, ale zase na druhou stranu to mohlo zůstat taky utajeno, tajemno kolem vzniku kostky by mě zase tak nevadilo. Co mě, ale potěšilo byly masky (např. policajti) a efekty vedoucí k smti, které si myslím, že se docela povedli. Ale v čem má tento film u mě rozhodně mínus, je konec - ano je to sice až v daleké budoucnosti, ale i tak, tohle si Pinhead nezasloužil :) Ale nemůžu filmu upřít jistou zábavnost, u filmu jsem se až na pár momentů nenudil. Solidní průměr, ale protože 2,5 hvězdy tady není, zaokrouhlím to na 3*

Noční můra (2006)

Strašně uměle natočené a herci nic moc, S. M. Gellar mi připadala flegmatická a celý děj filmu je tak nezáživně natočený, že mě bylo nakonec jedno co se stane, hlavně sem si říkal ať už je konec. Ne že bych tyto typy hororů (thrillerů) neměl rád, ale Return je špatný film. Čekal jsem rozhodně víc, než jen temnou detektivku se špatnými herci a kdyby nebylo těch pár dobrých lekaček asi by to bylo stěží na jednu hvězdu, ale takto dám aspoň dvě.

Duel (1971) (TV film)

Skvělý film. Mě osobně nadchl Steven s nápadem neukazovat řidiče, jenž se snaží hlavního hrdinu zabít... Ještě, že od tohoto skvělého nápadu neupustil a vydrželo mu to až do čelistí :). Jinak nečekaně dobrý thriller, který mám hodně rád, už jen pro to napětí které by se dalo krájet, a navíc má tento takové divné kouzlo, že sem se na něho musel podívat hned ještě jednou po prvním zhlédnutí :-).

Moucha (1958)

Docela zábavný film. Někdy i dost vtipný. Masky jsou na tu dobu výborné, efekty až na některé momenty taky - myslím tím docela směšnou mouchu v pavučině, na konci. Jo a prej jak ten vyšetřovatel "Ten křik si budu pamatovat do konce svýho života". V tu chvíli jsem se neudržel a vybuchl smíchy. Ale jinak opravdu povedené sci-fi.

Hellraiser III: Peklo na Zemi (1992)

Sice ne už tak dobré jako první dva díly, ale pořád se aspoň dovídáme něco nového a noví cenobité jsou hezcí. Komorní atmosféra prvních dvou dílu chybí, ale to neznamená, že se na to nedá koukat. Hell on Earth patří mezi ty lepší kousky ze série Hellraiser.

Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988)

Dost dobré pokračování, které určitě nedělá jedničce ostudu... Je to prostě maso... ten doktůrek je hrubý hláškař - to se musí uznat :)

Štěstí na dosah (2006)

Na mě to nějak zvlášť moc nezapůsobilo. Ano, Smithovi jsou dobří, ale jinak se mě to až tak zase moc nelíbilo. Slušný průměr a víckrát se na to asi nepodívám.

Horší už to nebude (2006)

Originální námět, skvělí herci a výborná práce režiséra. Tento film má jedno velké plus a to je Will Ferrell, kterého si oblíbíte a budete s ním cítit až do konce, na hranici sebeobětování.

Ghost Rider (2007)

Zklamání ve všech směrech. Tento film je dělán pro mladší publikum, takže komu je víc jak deset let bude mít asi nejspíš smůlu, ale třeba ho potěší křivky Evy Mendesové, tak jako mě. Jinak jsem u tohoto filmu vcelku nudil. Johnson tento film odvyprávěl katastrofálně, doufám že se už do komiksů nepustí.