• Krátkometrážní

Pirates II: Stagnetti's Revenge (2008)

Film má podľa IMDB 2 hodiny 18 minút. Príbehové, nepornografické scény tvoria hodinu a 24 minút, z čoho mi vychádza, že porno scény trvajú dohromady 54 minút. That’s impressive.

Nespoutaný Django (2012)

Django je prekvapivo slabý film, ktorý možno môže pri prvom pozretí pôsobiť aspoň ako celkom dobrá komédia, no druhý krát sa ukáže, že ani táto zložka moc nefunguje. Ako to, že Quentin Tarantino po svojom najlepšom filme nakrútil svoj najhorší film? Myslím si, že je to spôsobené kombináciou zle upraveného scenára (pôvodná verzia mala len jednu záverečnú prestrelku), úmrtia jeho dvornej strihačky Sally Menkeovej (strih Djanga mi prišiel o niekoľko tried slabší než ich predošlé filmy) a určitej stávky na istotu, snahy spraviť veľmi divácky vďačný film, hladkať divákov po srsti. Štylisticky tu nevidím nič nové, čo sme u jeho filmov dosiaľ nevideli, Waltz hrá svoju postavu, ktorá je dosť podobná Hansovi Landovi, úplne rovnako ako hral Landu a jeho prednes typicky tarantinovských dialógov (veľa smotany - málo obsahu) je v niečom až otravný, a to do takej, že mi to túto Tarantinovu inak silnú stránku dosť sprotivilo. Foxx je úplne mimo a bez Waltza je stratený. Ešte že tu sú DiCaprio a Jackson aby zachránili deň. Soundtrack napyču, téma otroctva úplne zabitá, všetko čo nám ostáva je len pár dobrých scén, ktoré však netvoria ani tretinu celkovej stopáže.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Stredovekom inšpirovaná politická fantasy s exploatačnými prvkami.

The Collection (2012) odpad!

Bol som pri jednotke sfetovaný alebo bola dvojka fakt o toľko horšia? Najskôr som rozmýšľal že dám aspoň jednu hviezdičku za osvetlenie ale, hm, nie, táto sračka si viac než odpad nezaslúži.

Mistr (2012)

P. T. Anderson s každým ďalším filmom rastie vyššie a vyššie. A film ako autonómne umenie rastie spolu s ním. Adaptácia Pynchona nemôže byť v lepších rukách.

Cutting Moments (1997)

Rozťahaná nuda s príšernými hercami a celkom peknou hudbou.

Temný rytíř povstal (2012)

Ako povedal niekto v rade za mnou keď začali titulky: "ten Nolan to dobre dodrbal". Pritom z dvoch tretín to bol vlastne celkom dobrý film, hlavne prvé dejstvo (do stretu B s B), ale potom príde úplne fantazijná, príšerne braková posledná tretina, ktorá úplne zabíja nielen predošlé minúty, ale i predošlé filmy. Pripomínalo mi to tú hollywoodsku verziu Gilliamovho Brazil, tú s happyendom (ktorá krásne ukazovala ako sa dá pomocou strihu úplne pokaziť film). Stále som dúfal, že na konci sa Bruce Wayne prebudí vo väzení a ukáže sa že celá záchrana bol len sen. Ono by sa to možno dalo nejako teoreticky ospravedlniť (jedinú záchranu z marazmu predstavuje niečo, čo je v reálnom svete nemožné) ale prečo by som to robil? Z lásky k režisérovi?

Hra na zajíčka (2010)

Impotentná nuda ktorá sa silou mocou snaží byť drsná ale výsledok pôsobí veľmi detinsky. Ale verím že strihač sa bavil :)