• Krátkometrážní

Poznáš muže svých snů (2010)

Lol, že romantická komédia! Depresia a pesimizmus, to je to čo som si z tohto filmu odniesol ja. You will NOT meet a tall dark stranger. And if you do, he turns out to be an asshole.

Sociální síť (2010)

Konceptuálne zaujímavé - v podstate každá dialógová scéna obsahuje nepochopenie v komunikácii - ale to z toho ešte nerobí dobrý film. Social Network nefunguje ako komédia, nefunguje ako dráma a nefunguje ani ako generačná výpoveď a to hlavne z toho dôvodu, že by chcela byť tým všetkým súčasne a pritom nie je ničím poriadne. Od začiatku po zhodenie Harvardskej siete je ten film výborný, ale tam to bohužiaľ končí.

Banksy: Exit Through the Gift Shop (2010)

Banksy to má v hlave dobre zrovnané a je zo súčasného stavu street-artu a umenia rovnako znechutený ako ja. "Exit Through the Gift Shop" is the funniest movie about the death of culture you'll ever see. -- Don Kaye

Pod vlivem lásky (2008)

Ok a teraz chcem vidieť tie dve hodiny vystrihnutých scén!

Houština (2003)

Je to také... Beckettovské.

Pokání (2007)

Nechápem prirovnávanie k midcultu. Atonement sa vôbec nesnaží napodobňovať vysoké umenie a vyvolávať v divákoch dojem že sledujú niečo vysoké. Je to "len" dojímavý romantický príbeh, ktorý na rozdiel od väčšiny podobných príbehov skutočne dojíma.

Centurion (2010)

Chcelo by to znovu nejaký klaustrofóbický horor odohrávajúci sa v absolútnej temnote. Pretože toto je nuda, Neil.

Rampage (2009) odpad!

Námet (náhodný GTA style killing z pohľadu útočníka) celkom vtipný. Všetko ostatné zle zle zle.

Lost Highway (1997)

Film veľmi premyslene vyvoláva pocit chaosu a "rozštepenia". Myslím že Möbiova slučka to perfektne definuje, navyše film akoby súčasne sledoval obe strany slučky, ktoré sú však len jednou stranou, a tento paradox odráža aj neschopnosť racionálne a "povrchne" vysvetliť "dej". Nemyslím si že "netreba nad tým rozmýšľať" je dobrá rada. Ten film je práve že lepší keď nad ním rozmýšľame a keď ho vidíme viackrát. "O čom ten film je?" Najstručnejšie by sa dalo povedať, že je o mužovi, ktorý si nechce priznať realitu toho, čo vykonal. Preto falšuje, cenzuruje a prepisuje spomienky (prvá časť až do uväznenia) a potom aj mení realitu (premena) a na základe tejto novej reality mení ďalej svoje spomienky. Nová realita sa však kvôli paradoxom rozpadá a hrdina sa už nedokáže úplne vrátiť k svojmu pôvodnému ja. Je stratený a s ním aj ty. To čo som napísal však neberte príliš vážne. Lost Highway je film, ktorý síce náš mozog na určitej úrovni "chápe" ale do slov toto pochopenie už nedokážeme prevteliť.