• Krátkometrážní

Saw: Hra o přežití (2004)

Hlúpy nudný cool film s príšernými hercami a pseudo-drsnou atmosférou pre hlúpych cool trendových divákov. Chce sa mi smiať a zvracať zároveň!

King Kong (2005)

Všetko záleží od uhla pohladu. Z toho Kongovho je to krásne a smutné zároveň.

Americká krása (1999)

Film, ktorý zmenil môj pohľad na život. Videľ som ho viackrát než je zdravé. Spolu s Pulp Fiction jediný film, ktorého dialógy viem naspamäť.

Abeceda (1969) (studentský film)

Najzábavnejší a najchytlavejší Lynchov kraťas, videl som ho už najmenej stokrát a ešte stále sa mi nezunoval. Tá pesníčka je neskutočne chytlavá, raz som si ju začal spievať na výpočtovom laboratóriu a jeden môj spolužiak, ktorý ten film tiež videl, sa ku mne pridal. Všetci naokolo (aj učiteľka) sa začali smiať akí sme len roztomilí. Keď som si ich pobavenie v tom okamihu konfrontoval s fantasmagóriou, ktorú tá pieseň vo filme podfarbuje, mal som nečakaný bláznivý pocit totálne povznášajúceho šialenstva a uvedomil som si, že ten svet je vďaka umeniu predsa len krajší. 100%

Six Figures Getting Sick (1966) (studentský film)

Lynchov prvý film ako obvykle vychádza z brucha a nedá sa logicky previesť do slov. Ako povedal Picasso:"Všetci sa snažia porozumieť umeniu, prečo sa nepokúsia porozumieť vtáčiemu spevu?" Žiadny obraz sa nedá vysvetliť slovami.

Aberdeen (2000)

Skvelá atmosféra vďaka skvelej kamere a skvelému ozvučeniu a skvelý zarputilec Stellan v takom typickom európskom klubovom filme pre náročných-ale-nie-až-tak-náročných divákov. PS:Burcujúca scéna bitky na ulici, tieto akčné pasáže v neakčných filmoch proste milujem.

Ostrov (2000)

Kim, ostrovčeky, loďky, jazero, muži, ženy, háčiky, ryby, tajomstvo, odcudzenie, minimalizmus, lyrika, sex... Všetko symbolizuje niečo a pre každého je to niečo niečo iné. Slovami Petra Greenawaya: Filmy nie sú na to aby priamo rozprávali príbehy. Ak chcete rozprávať príbehy, napíšte knihu.

Ve stínu upíra (2000)

Ten divný režisér vytvoril film, ktorého kvality som si uvedomoval až spätne. Pri sledovaní bravúrnej záverečnej scény, ktorá mi doslova vyrazila dych som sa musel sám seba spýtať: "Vážne bolo tých predchádzajúcich 80 minút takých zlých?"

28 dní (2000)

Zas tak strašný film to nieje, miestami som sa celkom bavil. Sandra nieje moja oblúbené herečka a po tomto filme sa ňou nestane. Najlepšie je kašlať na hlavnú dejovú líniu a sledovať fungovanie liečebne a správanie jej obyvatelov.

Dům s tichým barem (2000)

Priemerné nezávislé dielko, ktoré zachraňuje reálne-nostalgická atmosféra a skvelý koniec.