• Krátkometrážní

The Collector (2009)

Podobne dobre fungujúce skĺbenie napätia a brutality sme tu nemali od Haute Tension.

Svítání (2009)

Začalo to výborne, pokračovalo to veľmi zle a koniec som ani nevidel. Dokážu nafúknuť prestrelenú pneumatiku počas jazdy a nedokážu si tých ľudí naklonovať?

Posel (2009)

Kameraman má vážne rád zoom, a to až tak, že ho používa takmer v každom zábere. Nudil som sa.

Pět minut v nebi (2009)

Koniec mi nevadil, skôr to, že Nesbitt sa občas až príliš "predvádzal".

2012 (2009)

Škoda že prvú poriadnu akčnú scénu (útek autom) už nič ďalšie neprekoná. Teda až na tú žirafiu hlavu, to bolo dobre psychedelické :-)

Šílený detektiv (2007)

Veľmi inteligentný film, ktorý pomocou základných filmových nástrojov (strih, POV, rámovanie *) prezentuje techniku "vnútorných hlasov", v literatúre často používanú, vo filmovom médiu však takmer neuskutočniteľnú. Divák aj po skončení filmu zostáva v neistote, či sa jednalo len o halucinácie chorého muža, alebo či tie vnútorné osobnosti mohol skutočne vidieť. Nápad "jedna postava vidí svet inak" je v celom filme spracúvaný s hravými variáciami. * http://www.davidbordwell.net/blog/?p=2155

Liverpool (2008)

Skvelé a bezútešné.

Seriózní muž (2009)

Prečo sa nám dejú veci, ktoré sa nám dejú? Má to všetko nejaký zmysel, snaží sa nám Boh niečo povedať? Je veľmi ľahké sa do tohto filmu zamilovať, rovnako ako ho nenávidieť, rovnako anäko nad ním len zakrútiť hlavou, ale je veľmi ťažké (ak ste v prvej skupine), vysvetliť tým ostatným, prečo je taký dobrý. Takže sa o to radšej ani nebudem pokúšať. Poviem len toto: Nemyslím si, že si z nás Coenovci strieľajú, ono je to vlastne veľmi smutné, nepoznať odpoveď. Ale smial som sa často. Ak už si z nás niekto strieľa, tak je to sám najvyšší.

Nu (2003)

Príbeh je v podstate banálny, dvaja ľudia sa vezmú ale nemajú sa radi, muž si nájde iného muža, žena sa naserie, zabije dieťa a skončí v ústave, homosexuálny vzťah pokračuje až do staroby a na smrteľnej posteli sa mužovi zjaví žena. Film je silne inšpirovaný Bergmanom a ide v ňom hlavne o silnú atmosféru a umenie rozprávať bez slov.