Nezvratný osud 2 (2003)

festival smrti pokračuje. a to v dosť šťavnatých intenciách. neviem, kde na to tvorcovia chodia, ale niekedy som sa nadýchol dosť zhlboka pri detailných i nedetailných záberoch na smutné a väčšinou dosť rázne skoncovania s obeťami vtipálka, pána Osudu. ten si tu s nikým vôbec nezahráva. a i keď to niekedy smrdí potenciálnym pozitívnym posolstvom, hneď ho Osud zmetie poriadnou ranou nielen do ksichtu, ale tam, kam sa len dá a tak, že sa krv rozprskne po celom monitore čohokoľvek, na čo čumíte pri sledovaní tohto morbídne zábavného dielka. vôbec si nemyslím, že je dvojka nejako slabšia ako jednotka. i keď sa to často o dvojkách hovorí. tu sa ničím a nikým nešetrí. takže príjemnú zábavu a radšej nemyslite na Osud, lebo vás môže postihnúť permanentná paranoja. p.s. zavial vánok, dvere sa zatvorili... ???

Nezvratný osud (2000)

nooooo.... skrátka... nie je to exaktne ani horror, ani thriller, ani akčný, taká milá improvizačná mela, ktorá skrsla v hlave ako origoš nápad autora so zmyslom pre humor. síce podozrivý, ale podnetný, a čo je dôležité, narozdiel od iných filmov, zapamätateľný. také fajn pubiš obsadenie s rozličnými "charaktermi". Ali Larter je očarujúco svojská, priam éterická. ostatný sú typický high school vyjavenci. film má fakt dobrú zápletku, takže môže zaskočiť aj otrlých znalcov akéhokoľvek žánru. osobne si však myslím, že koniec je príliš preexponovaný. je tu vidieť prílišná snaha o gradáciu a je zvláštne, že epizódky, keď si osud príde po svoje nevyplatené dlhy pôsobia oveľa plodnejšie a dynamickejšie. aj tak, je to funky nálada a fakt zabaví. organizovane som sa tomuto filmu vyhýbal, ale i keď majú ostatné pokračovania horšie recenzie i percentá, už sa na ne viac-menej teším. amen.

Uvnitř (2007)

hovoríte že máte pevné nervy? tak bacha! neviete, čo hovoríte! neuveriteľné... neuveriteľné... neuveriteľné... kto nevidel, neuverí. tento film absolútne spĺňa atribúty porekadla "lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť". a že francúzi točia len komédie a varia. ufff... nebudem tu robiť kilometrové pseudodprofesionálne "filmové psychoanalýzy" na báze diplomoviek, aby som niekoho samoúčelne ohúril svojimi strojenými rétoricko-filozofickými, ale v podstate nespontánnymi reakciami, kde sa máva lingvistikou na princípe 99% slovník cudzích slov, čo determinuje osobnosť ako typ: všade som bol, všetko som videl, nič som neurobil, na ktoré tu v podstate ani nikto nie je zvedavý. jednoducho, tento film mi zdvihol mandle, sem-tam žalúdok, ale rozhodne šokoval. ak ste nevideli Braindead a filmy daného žánru ani nemusíte, tu ho máte v thrillerovom podaní. ani som nedýchal. (škoda, že dabing total naprd, neva). silne, mohutne odporúčam. normálne mi z neho praskla voda :DDD

Predátor 2 (1990)

často krát oproti jednotke podceňované, ale priestory L.A. sú zaujímavou alternatívou pre rozvinutie pôvodného príbehu. ja by som tento film rozhodne nepodceňoval. už aj preto, že herci, ktorí v ňom hrajú sú o triedu lepší, ako tí v jednotke. sorry, arnie, ale je to tak. danny glover nechal mela gibsona doma a ukázal sa, že si vie dobre poradiť i bez neho v skutočne extrémnych situáciách a s mimoriadne nadaným nepriateľom. i keď sem-tam dávajú filmy ako predátor, votrelec atď. do rangu s prívlastkom horrorové (teda aspoň čiastočne), určite by som s týmto tvrdením nesúhlasil. je to jednoznačne poriadne šťavnatý sci-fi akčný thriller a hotovo. dokazuje, že nielen technológia je najmocnejšou zbraňou. i briskná logika a vtip totiž dokážu neraz poraziť nepriateľa tak, že sa ani nestihne čudovať. a tá scénka s ošetrovaním odseknutej ruky, či starou prekvapenou pani, :DDD film, čo má viac rozmerov a nenudí ani keď si ho pozriete znova. a ešte niečo. dnes sa točia sračky plné neskutočne prehľadných 3D efektov s neprirodzene plynulými pohybmi. radšej klasiku z osemdesiatych a deväťdesiatych rokov.

Bůh versus Satan: Posledni bitva (2009)

no, tak som si to pozrel, pretože táto tematika je takpovediac globálne populárna a človek je zvedavý. ale ako racionálny skeptik musím poznamenať... nič moc... zasa iba uletené špekulácie, k tomu akože atmosféra, to náboženstvo si to predstavuje tak, to onak, paranoické hľadanie a zdôvodňovanie, paralely kadečoho s kdečím. radšej si pozriem dobrý temný horror, ako zabíjať čas nad neplodnými experimentálnymi špekuláciami teológov, filozofov a blablablistov, ktorých reči vedú odnikiaľ nikam.

Satan přichází (2006)

načo? načo? zbytočná, ale úplne zbytočná kvázi prerábka kultového OMEN. prerábka? nudné a slabé repete. trapas. akurát tak na ZAVRAŽDENIE času. prinajnajnajhoršom... pritom Liev Schreiber je fajn herec... prachy robia svoje

Panna a netvor (1978)

tento film som videl x krát. a vždy som sa v ňom videl. a vždy som si dobre poplakal... najkrajšia rozprávka v najtemnejšom prevedení s geniálnym minisoundtrackom. bolesť, láska, samota, rozpoltenie... odpustenie. ak máte srdce, určite vám pri ňom krásne puká. je vidieť, že i v našej kinematografii sa zrodili neskutočné klenoty a dokázali zahanbiť hollywoodsky šrot. neraz. mnohokrát. júúúlie! :( a čo tá moja... ach tá prekliata láska. jediné, čo mi na tomto filme prekáža, je reálna smrť srnky, hoci tvorcovia tvrdili, že sa jej utrpenie snažili čo najviac skrátiť. to sa nerobí.

Vymítač ďábla (1973)

že komentár? pcha... takto vyzerá zlo na filmovom plátne. poznám ľudí, čo stále nemôžu zaspať, len čo im pripomenieš tú tváričku, zjavujúcu sa sem-tam... no, claudia schiffer to rozhodne nie je... kto toto nevidel, nech sa nenazýva fanúšik horroru. moc kecám. keď už mal aj tvorca námetu z tohto filmu nočné mory a psychickú traumu a bol zdesený aj z toho čo sa dialo pri natáčaní... niet o čom. jeden z najväčších a najdôležitejších filmov vôbec. p.s. nech posadne diabol toho, kto sa bude snažiť o remake. tento film to nepotrebuje.

Ďábel přichází (2000)

i keď som tento film videl už dávno, i teraz ma oslovil. darmo, maľovanie čerta na stenu je jednou z mojich obľúbených horrorových tém. na rozdiel od všelijakých pyramídových vyvražďovačiek, behaníc lesom, novodobých akože horrorov ala saw atď. atď. film má atmosféru i dobrých hercov. a to sa cení. i keď večnú plachú srnku winonu dva x nemusím. rozmýšľal som nad 3, ale som zhovievavý, dávam za 4. je 3:48 nad ránom a ja nie som vôbec unudený a ospalý. no comment. smrť fajnovkám.

Špinavé práce (2005) (pořad)

100% hnus (pre väčšinu smrteľníkov), 100% zábava (pre fajnšmekrov so správnym vkusom a zmyslom pre humor). Moji doma nechápu, čo na tom vidím. Milióny fanúšikov áno. Originálne, vtipné, strelené, drzé. chudák dave barsky... :DDD