Opustit Las Vegas (1995)

Když se přenesu přes Cageův overacting téměř v každé jeho scéně, tak je to docela super film. Taková hardcore verze Pretty Woman.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Příjemné překvapení. Oproti prvnímu dílu mnohem propracovanější, emotivnější. Na prvním místě není už jen akce ale nakoukneme i trochu do politického podhoubí, takže plochost prvního dílu se pomalu vytrácí. Romance není přepálená, milostný trojúhelník a intimita funguje. Celkově Hunger Games dozrávají. Snad dozrají zcela v posledních dvou filmech. P.S. Jeden z mála případů, kdy je pro mě film mnohem lepší než kniha.

Osamělý jezdec (2013)

Neuvěřitelně nudně utáhlý film bez jediného originálního nápadu. Johnny Depp dobrý, ale nic nového, všechno, co předvádí už bylo možné vidět jinde. Piráti z Karibiku na Divokém Západě, jen mnohem nudnější a bezradnější.

Následky lásky (2004)

Druhý vhled do tvorby Paola Sorrentina a opět naprosto úchvatný filmový zážitek.

Salvo (2013)

Jeden z nejsilnější letošních filmových zážitků. Naprosto skvělá kamera a silný herecký projev zejména představitelky slepé dívky Rity. Film, ke kterému se budu velmi ráda vracet.

Podfukáři (2013)

Skvěle se na to kouká. Sympatická parta herců, výborné vizuální efekty, napínavý příběh, který slibuje radikální rozuzlení. Bohužel závěr film totálně potápí.

Anna Karenina (1948)

Asi nejhorší a zbytečná adaptace. Velký tlak cenzury tomu hodně uškodil. Bez výrazu, bez emocí.

Anna Karenina (1967)

Verze držící se dost křečovitě literární předlohy, ale místy dokáže plně využívat filmové prostředky. Například divoce sestříhané scény bálu, závodů a samozřejmě dramaticky vygradovaná scéna Annina pádu.

Anna Karenina (1935)

Velmi přímočará a osekaná verze Anny Kareniny. Asi nejvíce, co jsem viděla. Ale ta úcta ke stáří člověku nedovolí moc kritizovat.

Anna Kareninová (1997)

Dost velký průměr. Anna Karenina (téměř) bez emocí. Ale alespoň Sean Bean to tentokrát přežil.