Veľký rešpekt (2008)

Necítím žádné závazky ke slovenské kinematografii, takže mě Velký rešpekt nijak zvlášť neuráží. Filosofující "gangsteři" v teplákách na začátku a na konci tomu dávají tak skvělý náznak absurdity, že to až vypadá jako omylem povedený vedlejší produkt.

Bratislavafilm (2009)

Zase tak špatné to není, jak by se ze zdejších rozhořčených reakcí mohlo zdát. Docela se mi líbila dokumentární kamera, mafiánská zápletka byla celkově dost přehnaná, ale pořád je to fikční film, který toho snese hodně. Vlaková historka o "vesnickém lojzovi", co jede do velkoměsta byla příjemně nablble milá a na pozadí vlakového vyprávění odehrávající se řež v krutém velkoměstě, působila dost komicky - ale ne škodolibě. Něco o tom, že je život na sídlišti mezi betony a na periferii dost krutý jsem už slyšela v písničkách PSH - no a tady ta nadsázka funguje dost podobně. Trochu "lízlý" Pulp Fiction ve slovenském duchu. Ale režisér filmu rozhodně není bez nápadu, ale tenhle námět je prostě až moc šílený. Jinak technicky skoro nic nevytýkám.

Kick-Ass 2 (2013)

Začátek vypadal celkem slibně. Přesun na střední školu z toho ale udělal naprosto jiný film a v momentě, kdy ze scény zmizel Jim Carrey a Mindy se snažila začlenit do "úlu", šel Kick-Ass 2 těžce do kopru. Jedničce se nemůže rovnat ani v nejmenším. Nechápu přesně, komu měl být film určen a proč bylo potřeba za každou cenu tam protlačit fekální humor. A všudypřítomná krize identity nakonec zabila veškerý jakžtakž fungující humor. Pořádně zprasené pokračování, bohužel.

The East (2013)

Jednoznačně řadím k tomu nejlepšímu, co jsem letos viděla. Silně kontroverzní téma, skvělé herecké obsazení a co mě hodně potěšilo - výborná hlavní hrdinka, které jsem podlehla od první chvíle a věřila jsem jí. A parádní kamera, po dlouhé době jsem si užila rámování.

Od Fica do Fica (2012)

Spíše zachycení nějakého výseku skutečnosti, ze kterého by se dala vytvořit reportáž do publicistického televizního pořadu. Jako celovečerní dokument je to poměrně slabé. Zoufalství, které mohou Slováci pociťovat však chápu. Ale snaha najít nějaké řešení zde naprosto selhává a občané se snaží demokracii nahradit lynčováním, vypískáním druhé strany a vulgárními pokřiky. Good luck.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Větší filmový průjem jsem už dlouho neviděla. Marně jsem se snažila nalézt něco pozitivního. Hnus. A jak to vypadá ve 3D s dabingem si radši ani nechci představovat. Vizuálně odporné, každé scény jsem se děsila, že bude ještě horší než ta předchozí.

Precious (2009)

Hodně krutý.

Muž z oceli (2013)

Filmový Superman má konečně zpátky svou filmovou důstojnost. Žádné červené slipáče, ale promyšlený příběh "zrození" nejvýraznějšího komiksového superhrdiny. Pro mě rozhodně nejlepší blockbuster letošního roku. Více

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

První a druhá série skvělá. Bavila jsem se téměř u každého dílu. Humor mi sedl perfektně. Hodně nadsázky a buranské vtipy jsou celkem vyvážený a nezastírají dějovou linii, která je sice minimální, ale nápaditá. Třetí série slabší a čtvrtou už radši zapomínám.

Jen Bůh odpouští (2013)

Nečekejte Drive. Tohle je Refnovo ultimátní rozjímání mnohem více podobné třeba filmu Valhalla Rising. Soundtrack opět skvělý. Pomalé tempo, slova nahrazena téměř výhradně silou obrazů.