X-Men: Budoucí minulost (2014)

Samostatné Wolverinovy filmy byly tak unylé, až se mi chtělo brečet. I proto jsem ráda, že se v Days of Future Past dostává Wolverinovi prostoru tak akorát, a že jsou "velcí šéfové" trochu odsunuti. First Class byla naprostá bomba a druhý díl z nové mutantí éry se jim jen o fous nevyrovná. Nicméně je to další perfektní náplast po zpackaném třetím díle původní trilogie, který byl tak zoufale nevyužit a liboval si jen v (ne)líbivém povrchu. Myslela jsem si, že slow-mo scény jsou už vyčpělé a ničím nenadchnou - po zážitku s Quicksilverem v Pentagonu beru tento názor zpět.

Bezstarostná jízda (1969)

Parádní hudba, skvělý Jack Nicholson. Sice z dnešního pohledu trochu "nůďo", ale závěrečná drogová seance byla výtečná.

Otec, matka a já... (1990) (TV film)

Spíš než upřímná výpověď to na mě působilo jako příšerná exhibice s výraznými narcistními prvky. Tolik zahleděnosti k vlastní osobě se jen tak nevidí.

Blízko od sebe (2013)

Velmi povedené konverzační drama, které mě ani na chvíli nenudilo. Skvělé herecké obsazení - největším překvapením pro mě byl výkon Julie Roberts. Žádný křečovitý pokus o citové vydírání, ale celkem syrově vylíčené drama jedné rodiny.

Nymfomanka, část I. (2013)

Agresivní reklamní kampaň Nymfomanky je zcela v protikladu k filmu samému. Spíše než o "šokující" zpověď ženy jde o velmi citlivě skoro až poeticky vyprávěný příběh, který plyne velmi zvolna a bohužel končí až moc náhle. V kině promítaná cenzurovaná a zkrácená verze je možná oproti "originální" verzi až moc mírná, ale více explicitních souloží a mihotajících se penisů už podle mě velký rozdíl neudělají. Škoda rozdělení do dvou částí - nepříjemně přerušená soulož.

Millerovi na tripu (2013)

Po dlouhé době americká komedie, u které se mi nechtělo zvracet. Skvělá oddechová zábava, která je překvapivě velmi otevřená, ale ne vulgární a dokonce se ani nesnižuje k žádnému fekálnímu humoru.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Až moc nepříliš napínavé akce a hodně málo Hobita. Přidané linie oproti knize ale oceňuji, alespoň nějaká invence. První díl za mě pořád lepší. A Jacksonovo cameo je zase výborný.

Oldboy (2013)

Zbytečný remake, ale jinak je to výborný film.