Cobra Kai (2018) (seriál)

Mám hodně ráda návrat k dětství ve filmové podobě...veliká nostalgie,proto mě dostalo,že (skoro) všichni herci zůstali a snaží se proplétat s historií ( i pro toho,kdo Karate kid neviděl, bude dávat děj smysl díky pěknému navázání filmových záběrů z minulosti).Líbí se mi zaostření na Johnnyho, kdy se nám odkryje,kým vlastně doopravdy je, jeho postavu mám hodně ráda. Příběh dává smysl a není to nastavovaná kaše. Bojové scény nemají chybu,nejsou přestřelené,takže více uvěřitelné,mladí herci jsou všichni sympaťáci. Hudba se mi taky moc líbila,celé to působí hodně sympaticky a těším se na další série.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Film,na který se už nepodívám a jsem ráda,že jsem to viděla jen na Netflixu...ale jo, občas jsem se nasmála. Bohužel je to klasická česká "komedie",kde nesmí chybět nevěra,nahota a sexismy,až je to vážně trapné. Co se mi ale líbí je výkon Pechláta a Hoffmana,příjemně překvapili pánové. Jinak zajímavé vykreslení různých typů mužů (od primitivního opa přes bezpáteřního hajzla až po skrývače citů a něžného romantika) a sociálního postavení (ne každý,kdo má prachy,má vše). A vlastně to skončilo šťastně.

Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic (2022) (TV film)

Pro fanouška,který s Harrym vyrůstal a vytrácel se z reality do světa kouzelníků,je to zkrátka doják s připomínkou toho celého období. Člověk si uvědomí,jak ten čas letí,kolik lidí už tu není a že nic dalšího nebude...ani Prokleté dítě ani Fantastická zvířata to nenahradí...taky si člověk vzpomene na to,co všechno při tomto období zažil. My blázínci do HP víme,že to není pouze kniha a film a celé to má hlubší a bohatší smysl. Snímek-Přijde mi to,že je to aspoň takové "malé pokračování Harryho Pottera a té doby", myšleno tak,že já brečela,když jsem dočetla poslední díl knihy a viděla poslední díl v kině, že už dál nic nebude a že to prostě všechno končí. Teď jsem byla zase na chvilku zpět v Bradavicích, s nimi🙂. Mrzí mě,že tam nebyly alespoň nějaké scény i s těmi nejstěžejnějšími herci (Rickman). Někdy mi to přišlo při rozhovorech takové strojené a jakoby se R.Grint ani nechtěl účastnit natáčení a nechtěl tam být. Věřila jsem to ale Emmě,Tomovi a Danielovi. Stejně jako bylo ve snímku zmíněno,tak mi i teď došlo,jací významní herci v jednotlivých filmech hráli. Mrzí mě,že HBO asi sází na to,že tento film přiláká lidi (jako mě) a získá tak na popularitě. Já to však vidím na měsíc a čau. Zabulela jsem si hodně,vlastně skoro celou druhou půlku...

Úzkosti a jejich lidé (2021) (seriál)

Moc jsem nevěděla,co od toho čekat,tak jsem raději nic nečekala,nečetla a pustila. Zaujal mě trailer a název, a samozřejmě sympatická parta seveřanů. Musím říct,že začátek se rozjížděl pomalu,ale dala jsem tomu šanci. Po prvním dílu jsem zhltla i zbytek jedním dechem. Vtipné,citlivé,dojemné,napínavé...Moc hezky lidsky zahrané,cítila jsem se všech postavám tak nějak blízko,fajn zápletka,trochu mi to přišlo jako Na nože. Více takových rádoby odpočinkových snímků. Na pozadí zdánlivě chabého a utopického příběhu se odehrávají niterné trable nás všech.

‘Ohana: Rodina je poklad (2021)

Taková oddychovka, jen mi vadila ta dětská protagonista, která strašně až nepřirozeně přehrávala. Příběh s duchy mohl být dotažený více.

Shtisel (2013) (seriál)

Krásné, dojemné, dramatické, citlivé, vtipné, smutné... nahlédnutí do života židovské rodiny Shtiselů-Gitti,Lippe,Kive,Ruchami...Miluju tohle téma a škoda, že toho není o moc víc. Tady jde vidět, že výborný seriál lze udělat bez přestřelek a postelových scén, čehož už jsem vážně přejedena. Některé situace mohou vypadat směšně, možná naivně, ale ve finále je to to, na čem nejvíce záleží-rodina, tak často opomíjená. Musela jsem dokoukat za jeden jediný týden. Bezva byl i několikrát zmiňovaný odkaz na Česko. No a Shira Haas prostě umí. Kéž by bylo pokračování.

Utajený pasažér (2021)

Miluju vesmírňáky, takže tohle bylo akorát pro mě, teda asi první půl až hodinu. Nechybělo napětí a trocha akce, fajn nápad. Jenže... Chyběl tomu dotažený konec a nevyřešená odpověď na otázku, jak se tam sakra dostal? Kdo ho tam vyslal? Proč je vesmír vždy spjatý s úzkostmi a špatným koncem? Jediný film, kde Kendrick nehrála klasickou afektovanou holku, kupodivu mi tu nevadila.

Thunder Force (2021)

Co k tomu říct, snad jen to, že pokud o ničem nechcete přemýšlet a chcete se jen jednou zasmát, tak proč si to nepustit. K předvídatelnosti děje- to je tady snad od začátku do konce.

Away (2020) (seriál)

Pěkně se zde prolnula všechna současná témata lidstva na pozadí cesty do Vesmíru - kolonizace dalších planet, emancipace žen, homosexualita, náboženství, nechyběly všechny velmoce, vozíčkáři, otázka black and white, vztahy. Líbilo se mi pěkně pojaté téma mladistvých, kteří nevysedávali u PC a na mobilech, normálně se dokázali bavit, řešili si své vnitřní bolístky a konečně to nebylo jen o postelových scénách. Moc hezky zpracované až na 10 díl, který skončil aniž bych mrkla, trochu mi to přišlo jako The Lost, vhledy do minulosti a současnost.

Půlnoční nebe (2020)

To byla jedna velká nuda, pořád jsem se snažila udržet u obrazovky, a ta ne a ne mě k sobě přitáhnout. Takový potenciál by to mělo, vesmírný filmy miluju, ale tohle mělo max dobrej trailer.