Den poté (2004)

Slušná akce, výborné trikové záběry, přehršel hollywoodských hvězd. Divák dostane přesně to, co od filmu tohoto žánru očekává , a na dobré úrovni, jíž je R. Emmerich zárukou. A to není málo.

Ohrožení Britannicu (1974)

Na 70 mm filmové projekci úžasná podívaná s dělenými obrazy akčních scén s detaily, slušnou plejádou mezinárodních hereckých hvězd na čele s jedinečným Richardem Harrisem ("Fallon is a champion!") V tomto filmu klaďas je klaďas a padouch je padouch. Takže divák může čekat, jak to dopadne...

Liola (1963)

Liola je svobodný otec tří dětí, volnomyšlenkář putující od města k městu a nemá v úmyslu se nijak ani k nikomu vázat. Sympatický film, promítaný v čs. občas v kině Ponrepo.

Noc, ve které přišel ďábel (1957)

Zpočátku pomalejší tempo, děj rozbíhající se do několika větví, ale postupně se všechny opět spojují a dramatická záplatka v posledních třiceti minutách graduje. I když o podstatě nacistického režimu nelze mít žádné pochyby, přeci jen jsou jistým netracičním prvkem vnitřní vztahy mezi vysokými pohlaváry, kteří by měli "táhnout za jeden provaz". Opak je ale pravdou.

Desátý muž (1988) (TV film)

Příběh Grahama Greena mě opět nezklamal. Podobně jako v jiných románech , nejde mu ani tak o vylíčení dějinných událostí, do nichž je příběh zasazen, ale hlavně o vylíčení mezilidských vztahů v extrémních a vyhrocených situacích. A potvrzuje to i tady!

Le Témoin (1978)

Alberto Sordi v pro něj netypické vážné, až tragické roli (a je vynikající, narozdíl od Philippe Noireta, který mě nijak zvláště nezaujal). Režisér Mocky uvedl v jednom interview, že Sordiho roli měl původně hrát Jean Gabin, ale net krátce před natáčením zemřel.

Hedvábná cesta (2007)

Film má velmi dobrý příběh (Bariccova kniha určitě musí být zajímavá), ale je vyprávěn způsobem, který nevzbudí divákovu sympatii ani s hlavním hrdinou Hervée, ani s jeho manželkou Helenou. Takže výrazové možnosti Silku zůstávají tak napůl cesty. Ale uchvacující exteriéry, jak z Anglie, tak z Číny

Ticho ve sněžném městě (2019)

Kdyby příběh natočili Američané (třeba takový David Fincher), určitě by vznikl trhák a skvělý film. Španělům ale tento žánr moc nesení, nebo alespoň neznám žádný příklad mysteriózního thrilleru, který by se jim povedl. Ale jedna hvězdička za výkon sympateckého poldy Santose

Krásný gigolo, ubohý gigolo (1978)

Výborná atmosféra a příjemné setkání s plejádou slavných herců miulého století. Role Marlene Dietrich je jen "kameo", ale svým spůsobem klíčová pro osudy hlavního hrdiny

Tajný agent (1996)

Výborné zachycení atmosféry Londýna z předminulého století a skvělá Patrici Arquette. Bohužel jen poměrně malá role pro Gérarda Depardieua. Bob Hoskins, představitel hlavní role Verloca, byl původně rozhodnutý film také režírovat (měl za sebou úspěšnou režii romantického dramatu z války Rawney, promítaného roku 1990 i v našich kinech)