Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Většina lidí tenhle film miluje, já z něj mám nicméně stejný pocit jako z Forresta Gumpa - nafouknuté nic. Tarantinův smysl pro humor mě nikdy nepřitahoval, což z části působí, že jsem snímek nebrala s nadhledem, na druhou stranu v těch "kultovních" scénách opravdu nevidím nic, co by podle mého pohledu mělo být kultovní.

Duch (1990)

I po dvaceti letech stále hezká detektivní romantika s příjemným triem Goldberg-Swayze-Moore. Konec je sice na mě jako na zapřísáhlého cynika trochu moc sladkobolný, na druhou stranu nesklouzává k výsměchuhodnému klišé.

Sin City - město hříchu (2005)

Výborně stylizované, dobře odehrané, příjemně dráždivé a přitom ne explicitní. Plus hvězdička za toho Elijaha.

Smrtonosná past 3 (1995)

Příjemný akčňák, který díkybohu neopakuje dvakrát viděné schéma, ale jde si svou vlastní cestou. Řemeslně skvěle odvedená práce, herci jsou ok, můj oblíbec Irons nezklamal, a tak nezbývá než zatleskat. Ano, takhle to má vypadat.

Hartova válka (2002)

Bez těch vlasteneckých klišé by to bylo mnohem zajímavější. Začátek slibný, děj zajímavý a rozhodně je zajímavé sledovat, jak se zamotává a zase rozplétá, postavy jsou příjemně neodhadnutelné, ale až příliš mě tam unavovala ta dějová linka s "afroamerickým patriotem" - Amerika, která do 60. let afroameričany diskriminovala, bude teď točit historické filmy, kde bude ukazovat hrdinné afroameričany a jejich chápavé bílé spolubojovníky. Haha, chtěla bych to v těch 40. letech vidět. Stejnou věcí mi nadzvedl mandle Pearl Harbor a tady je to ještě víc okaté. Zahrané je to pěkně, ale ten scénář je až příliš plný klišé.

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003)

Už první díl nevynikal žádnou intelektuální úrovní nebo složitými dějovými zvraty, druhý díl v tomto nastaveném trendu vesele pokračuje. Andílci, které tvoří herecky nevýrazné trio, čelí zlému "andílkovi" s tváří Demi Moore, která tu zase projevuje svůj neherecký talent v plné míře. Hodně se tu převléká, hodně se tu šaškuje kolem, děj je zase nějaká šílená konspirace plná technických vychytávek... Zlatý první díl. Dvě hvězdičky a prosím, už nikdy mě nenuťte se na to podívat.

Pošli to dál (2000)

Sladkobolný laskavý film, který potěší příjemnými herci, na druhou stranu z něj příliš okatě čpí hollywoodský kalkul 'tohle diváka zaručeně rozbrečí, šup tam s tím'. Nic než průměr z toho tedy nevychází.

Jumper (2008)

Zklamání na poli akčního filmu i sci-fi. Originální myšlenka je využita jen proto, aby tvůrci mohli demonstrovat pěkné triky, popřípadě exklusivní lokace, ale samotný děj to nikam neposouvá. Postavy se sunou odnikud nikam v překombinovaných akčních scénách, děj je k uzoufání prostinký a od začátku je jasném, kam to celé směřuje. Herecké výkony jsou v normálu a i toho Christensena jsem tam překousla, třebaže nepatří k mým oblíbencům, bohužel to ale nic nemění na faktu, že Jumper je naivně prostoduché torzo filmu, u kterého vás nic nepřekvapí ani nic neoslní. Slabé dvě hvězdičky.

Černočerná tma (2000)

Příjemné sci-fi s hutnou atmosférou, slušným antihrdinou a solidními triky. Slabší, ale čtyři.

Dívka s perlou (2003)

Precizně vycizelované obrázky. Je to tiché, doladěné krásnou hudbou, vyplněné hezkými herci, ale stejně jako obraz - příliš statické a chladné. Záleží na tom, v jakém budete rozpoložení. Máte-li poetického ducha a chcete-li se nechat ukolébat krásným filmem, výběr je jasný.