• Krátkometrážní

Let Me Help You (2014) (amatérský film) odpad!

tak kazdy musi nejak zacit a vazim si všech, kteří jen nečumí na filmy, aby je mohli sejmout na čsfd, ale taky si to zkusí... amatérské podmínky jsou tvrdý a šance na řemeslně alespoň průměrný a divácky úspěšný debut mizivá....proto si nejsem jistý, jestli je nutné zaneřádit takovými filmy čsfd, protože to už začíná hraničit s home video serverem a ne filmovým... "hele jak jim hotdog" a šup s tím z mobilu rovnou na čsfd... .... ... a když se tady něco takového objeví, nerozumím hodnocení nad 10 procent, natož nad 50?! Proboha srovnejte si filmy, kterým dáváte rovnocenné hodnocení... Že je to amatérský film? No a? Amatérský znamená nutně špatný, buďme k němu shovívaví?

Sherlock (2010) (seriál)

Dexter + Sheldon Cooper + Dr. House

Vlčí bouda (1986)

Četník a mimozemšťané meets Sněženky a machři

Pionýři hororu (2013) (seriál)

!!!SPOILERY!!! Pražská premiéra je za mnou a po několika výzvách přímo od pořadatelů usedám k notebooku a píšu hodnocení. Předem se velice omlouvám za nevybíravé komentáře, snad to nikdo nevezme zle. Rozhodl sem se Pionýry hodnotit stejným metrem jako běžné krátké filmy a to i přesto, že jsem sám jejich součástí. Když je člověk kritický k sobě, měl by umět být kritický i k ostatním (a obráceně) a myslím si, že pokud má být cílem projektu pozvedání nové tradice žánru, filmy by měly být vybírané (a točené) s jistou péčí, protože jinak pouze potvrzují, že ČR na horor prostě nemá. Neumím přidávat nezasloužené hvězdičky filmům pod záštitou "amatérský", protože nízkorozpočtový nebo bezrozpočtový neznamená nutně špatný, nezkušenost a neznalost zase nebrání ke konzultacím a čtením (mraky publikací) proto nevidím důvod zvýhodnění. Hvězdičky se ale pochopitelně nevztahují k horšímu obrazu zrcadlovek, kolísajícím hereckým výkonům neherců a omezené úrovni postprodukce, hodnotím především režijní, scénáristickou a dramaturgickou koncepci................. Dům 66b**** Hororová pohádka. A národní televizní pohádkovost z ní opravdu čiší jak z přehravaného Troškova herectví, tak z líčení čerta (Čert ví proč) a samozřejmě i v obsazení Václava Vydry do tradiční role pekelníka. Ještě na konci měl zaznít cover Karla Gotta a bylo by to nejvíc. Rozhodně to ale není kritika. Hororová pohádka či hororová černá komedie je pro mě daleko snesitelnější odbočkou žánru než horor-parody. Pěknou kameru a roztomilé scenograficé momenty (psík pobavil) trochu kazí pár rozpačitých momentů ve scénáři, především pak konec. Odpad!** Na reklamu na knihovnu volně navazující horor-komedie Chozeho (pro kterého mám zvláštní slabost) o dalším "předmětu, který kouše do ruky". Roztomilý snímek se srandovním pytlíkem na viditelných provázkách bohužel není dostatečně srandovní a už vůbec ne strašidelný. V popelnicích se přece mohlo ukrývat něco mnohem drsnějšího. Přesto je ve srovnání s ostatními filmy správně gradovaný a po řemeslné stránce na úrovni (čtěte amatérské úrovni). Přestože Chozé využil opravdu všechny fígle, co mu malý prostor nabídl, nemohu se zbavit stejného dojmu, jako u cvičení prvního ročníku animace na plenéru v Poněšicích. Škoda, že film nemá alespň hlubší poselství (třeba ekologické:). Parazitující pytlík mě přiliš nevzrušil. O hvězdičku navíc za název! Fanda* Nevadí mi 20 let starý outlook, nevadí mi hrubé výtvarno ani dětsky sprostá animace (chápu to jako odkaz na Chainsaw Mad). Ale absence jakéhokoli timingu a podle mě nechtěná psychadeličnost, totálně potápí i nadějné horor momenty a přiznává animační neschopnost. Fanda je takovou nesourodou matlanicí, stejně jako materiál, který je ve filmu použit. Hvězdička z animátorské kolegiálnosti. Hodinový manžel** Roztomile zahraná i natočená komedie, která měla i potenciál pro vážný horor, ale zůstalo pouze u srandy s výraznou nadázkou (Proč té ženské rovnou jednu nenapálit a neutéct?). Masožravý obraz*** Jeden z nejlepších Pionýrů a nejlepší žánrovka. Námět mi připomněl jednu dávnou fantasy-horror povídku, co jsem četl a už dlouho na ní mám zálusk. Nemluvě o prvotřídních (čtěte na amatérský film) maskách a efektech, příběh bohužel padá na klišé předvídatelném ději a dosti tupém vyústění. Vražedné metody obrazu mohly být daleko bizarnější než jen "Adéla ještě nevečeřela" efekt a horor se dá budovat i jinak, než jen hřměním a ohnivými efekty, ne? Pak bych to snesl i delší:), což se o jiném filmu z Pionýrů říct nedá. Snad bude dvojka. Odečet vody*** V kontextu věech filmů největší překvapení. Nakonec další komediální zombie film, ničím extra originální, nijak subžánrově obohacující ALE uctihodně natočený a vygradovaný! To je cesta - ne originalita za každou cenu, ale precizně dotáhnout myšlenku! + koment Chozeho Pod drnem se skrývá zloODPAD! Brněnský humor noo. Tak takhle ne. NIKDY! VI:THoCB** Vraždící zmutované vagíny. Příběh jak od Tromy a herecké výkony jakbysmet. S největšími výbuchy smíchu (ne mými) jasně vítěz horor komedie/parodie. Škoda je, že se většina filmu odehrává ve tmě a z finální vagíny nakonec vidíme jen fragment. Doufám ve spolupráci s Kaufmanem pro celovečerák. bohužel v této podobě nedostatečné. Explicitní důkaz** Zatím nejlepší film Marka Dobeše, co jsem viděl. Opět né horor, jako žádný jeho film, ale alepoň mysteriózní, přesto byla koncepční chyba zařadit ho. ...................I přes tvrdší hodnocení jednotlivých kusů jako celek Pionýři hororu seskupili pestrou paletu žánrových odboček a kombinací, bohužel vážný horor ve své čisté podobě je tady zastoupen jen dvěma filmy - Masožravý obraz a Třída smrti. Zbytek se drží v bezpečnějších vodách komedií a parodií. Doufám, že v Pionýři Hororu II: SERIOUS HORROR STORY se zlepší celková kvalita včetně Třídy smrti a současný český horor se konečně stane seriózním pojmem. P.S.: Nenápadně taky prosím organizátory o impuls ke vzkrýšení scifi žánru!

Chata v horách (2012)

Parodie na hororvé zápletky a klišé, začínající jak scary movie a končící jak horor od Rodrigueze. Pokud si film pustíte na začátku filmového horor večera, většinu dalších filmů vám to silně zkazí. A až taková zábava to není. Proč zrovna zombie vidláci? By mě zajímalo jak by je odpravil Vodní muž.

Nine (2009)

Klasický muzikál se vším, co k tomu patří. Bohužel stojí a padá na hlavním představiteli. Spíše padá. Ach jo. Kéž by to vzal Banderas.

Padlé umění (2004)

Jeden z mých top 10ti nejmilejších animovaných kraťasů.

28 týdnů poté (2007)

Fantasticka uvodni scena a Carlyle, coby kápo zombie...skoda ze scenar je tak tuctový.

Hněv Titánů (2012)

Fantasy komedie citující slabší díly Xeny či Herkula. Hvězdička za minotaura a par dalších pěkných pekelných potvůrek.